Startuje pierwsza edycja zawodów LOTOS Cup 2016

 • 2016-01-05 13:59

Pierwsze zawody Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy Następców Mistrza" - LOTOS Cup 2016 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej zostaną zorganizowane w dniach 9-11 stycznia 2016 roku na kompleksie skoczni narciarskich w Szczyrku Skalite i trasie biegowej na Jonidle w Wiśle. W porównaniu z wcześniejszym kalendarzem zawody opóźniono o jeden dzień, aby mieć pewność, że skocznia zostanie odpowiednio przygotowana na czas i odbędą się na niej treningi dla wszystkich uczestników LOTOS Cup.

To już dwunasty sezon zimowy, w którym organizowane są zawody LOTOS Cup w skokach narciarskich i szósty, podczas którego na skoczniach i trasach biegowych rywalizują młodzi polscy kombinatorzy norwescy. W dniach 9-11 stycznia 2016 roku skoczkowie rywalizować będą na kompleksie obiektów HS-44, HS-77 i HS-106 w Szczyrku Skalitem, a biegi do kombinacji norweskiej zaplanowano na trasach biegowych ośrodka "Jonidło" w Wiśle. Zawody LOTOS Cup 2016 odbywają się w sześciu kategoriach męskich - Senior, Junior A, Junior B, Junior C, Junior D oraz Junior E i dwóch kobiecych: Młodziczki i Juniorki.

Kalendarz zawodów LOTOS Cup 2016:

Edycja 1. - 9-11.01.2016 Szczyrk Skalite

Edycja 2. - 26-28.01.2016 Szczyrk Skalite

Edycja 3. - 4-6.02.2016 Szczyrk Skalite

Edycja 4. - 12-14.02.2016 Szczyrk Skalite

Z inicjatywy Polskiego Związku Narciarskiego i Grupy LOTOS S.A. od 2004 r. prowadzony jest Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy Następców Mistrza" - LOTOS Cup. Jest to największe sportowo-społeczne przedsięwzięcie w historii polskiego narciarstwa. W program zaangażowane są wszystkie liczące się kluby w Polsce z sekcją skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. Nieprzerwanie od 2005 r. w ramach programu organizowane są zawody z cyklu LOTOS Cup na skoczniach w Zagórzu, Zakopanem, Wiśle i Szczyrku. Celem programu jest promocja i rozwój skoków narciarskich dzieci i młodzieży oraz poszukiwanie największych talentów młodych skoczków. Już dziś wychowankowie programu godnie reprezentują Polskę na najważniejszych międzynarodowych zawodach - m.in. Maciej Kot, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Andrzej Stękała oraz Klemens Murańka.

Grupa LOTOS jest fundatorem sprzętu sportowego dla klubów narciarskich. W latach 2004-2015 przekazała skoczkom z dziewiętnastu klubów całej Polski 235 kompletów nart z wiązaniami, 211 kombinezonów, 100 kasków i 210 par butów skokowych. Rokrocznie po zakończeniu cyklu zawodów LOTOS Cup fundowane są stypendia i nagrody dla najlepszych młodych skoczków, którzy zwyciężyli w klasyfikacji generalnej całego turnieju. Po zakończeniu sezonu 2013/14 raz pierwszy w historii specjalne stypendia finansowe otrzymali trenerzy klubowi pracujący z uczestnikami zawodów LOTOS Cup.

PROGRAM ZAWODÓW

Edycja 1.

9-11.01.2016 Szczyrk Skalite

08.01.2016, piątek

• 14:00 – 15:45 trening wolny

• 16:00 – odprawa Kierowników Drużyn na Skoczni Skalite

09.01.2016, sobota

• 12:00 – seria próbna skoków otwartych HS-44, po niej serie konkursowe Junior E, Młodziczki. Po drugiej serii konkursowej odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników startujących na HS-44

• 14:00 – seria próbna skoków otwartych HS-77, po niej serie konkursowe Junior D, C, Juniorki. Po drugiej serii konkursowej odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników startujących na HS-77

• 16:00 – seria próbna skoków otwartych HS-106, po niej serie konkursowe Junior B, Junior A, Senior. Po drugiej serii konkursowej odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników startujących na HS-106

10.01.2016, niedziela

• 09:00 – seria próbna skoków otwartych HS-44, po niej serie konkursowe Junior E, Młodziczki, po nich seria skoków do kombinacji norweskiej Junior E. Po serii skoków do kombinacji norweskiej odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników startujących na HS-44

• 11:00 – seria próbna skoków otwartych HS-77, po niej serie konkursowe Junior D, C, Juniorki, po nich seria skoków do kombinacji norweskiej Junior D, Junior C. Po serii skoków do kombinacji norweskiej odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników startujących na HS-77

• 13:00 – seria próbna skoków otwartych HS-106, po niej serie konkursowe Junior B, Junior A, Senior, po nich seria skoków do kombinacji norweskiej Junior B, Junior A, Senior. Po serii skoków do kombinacji norweskiej odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników startujących na HS-106

11.01.2016, poniedziałek

Bieg do kombinacji norweskiej – trasy biegowe na Jonidle w Wiśle

Ostateczna decyzja co do dystansów i godzin rozgrywania biegów zapadnie na odprawie.

• 10:00 – Junior E: 2500 m

• 10:30 – Junior C, D: 5000 m

• 11:00 – Junior B: 7500 m

• 11:30 – Junior A, Senior: 10 000 M

Po zakończeniu zawodów odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników.

Więcej informacji na temat programu LOTOS Cup można znaleźć >>>TUTAJ<<< lub >>>TUTAJ<<<.


Alicja Kosman, źródło: Komunikat prasowy PZN
oglądalność: (2798) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • sakala początkujący
  Pytanie do organizatorów

  Czy w tym sezonie będzie można porównać odległości gości z zagranicy ze skokami naszych reprezentantów czy znów nazwisk tych pierwszych próżno będzie szukać w protokołach zawodów?

 • Uchel bywalec
  Kto wygra Lotos ?

  Pomimo zgłoszenia Żyły i Murańki nie wróżę im sukcesu.

 • anonim
  lista

  Tylko 63 na starcie.

 • Adastm doświadczony
  BISCHOFSHOFEN

  Jest już lista startowa nie spać!!!

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Na skoczni HS 106 to moze wystapi Byrt

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).