Łukasz Kruczek: "Kamil nie będzie startował w Willingen"

 • 2016-01-05 21:05

Kamil Stoch we wtorkowych kwalifikacjach zajął najlepsze spośród Polaków - 21. miejsce. Jego rywalem w systemie KO będzie doświadczony Czech - Jan Matura. Oprócz 28-latka, w konkursie zobaczymy także czterech pozostałych Biało-Czerwonych. Z Łukaszem Kruczkiem porozmawialiśmy na temat dzisiejszych serii, a także krótkiego zgrupowania w Ramsau.

Kiedy zapadła decyzja o udaniu się do Ramsau? - Ten trening był wcześniej planowany. Rozważaliśmy taką sytuację od początku Turnieju Czterech Skoczni. Widzieliśmy okienko w kalendarzu, które w razie potrzeby można wykorzystać. To wszystko zależało też od skoków i dyspozycji Kamila. Odbyliśmy dwa krótkie treningi na skoczni. Myślę, że one się udały. Były skoki lepsze i gorsze, ale większość była lepsza. Kosztowało to trochę sił, ale postawiony cel został zrealizowany.

Niektóre media wspominały o zmęczeniu zawodnika. Jak wygląda sytuacja? - Chodzi o ogólne zmęczenie, bo jest dużo rzeczy do pilnowania. Fizycznie jest w porządku, ale zmęczenie człowieka to nie tylko zmęczenie fizyczne, ale wszystko po trochu.

Efekty pobytu w Ramsau były dostrzegalne we wtorkowych seriach? - Widać te treningi, te skoki były bardzo podobne. Cały czas problem tkwi w timingu, ale ze skoku na skok był bliższy dobrego trafienia w próg.

Awans kompletu Polaków to kolejny kroczek do przodu? - Skoki były takie, które dawały spokojną kwalifikację. Nikt nie popełniał dużych błędów, więc można być zadowolonym. Szczególnie pierwsza seria treningowa była, patrząc wstecz, wyjątkowa dla nas. Skoki dawały dobre lokaty w treningu.

Są już decyzje odnośnie kolejnych startów? - Skład podamy jutro, ale już teraz można powiedzieć, że Kamil nie będzie startował w Willingen. Wróci do kraju, tam chwila odpoczynku i kolejna dawka treningu.

Jakie są prognozy organizatorów pod kątem warunków? - Już dzisiaj straszyło tutaj śniegiem podczas sesji treningowych. Co pogoda przyniesie, okaże się jutro.

Korespondencja z Bischofshofen, Tadeusz Mieczyński.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7027) komentarze: (20)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • fan początkujący
  KOMBINEZONY HULI SĄ DOBRE!!

  ILE RAZY TRZEBA TŁUMACZYĆ, ŻE TO MATERIAŁ JEST ISTOTNY NIE FIRMA KTÓRA SZYJE?!!!! Austria może ma firmę ale nie pozwolą nam korzystać z najlepszych usług to tak jak w Formule 1 nie masz swojego silnika to się nie liczysz. Materiały są tylko dla wybrańców i my nimi nie jesteśmy. Jedyne do czego można się przyczepić to brak odwagi i trochę hazardu w wykonaniu naszych, że nie ryzykują np w PK jakiś nowinek, przecież te nieloty typu Biela Biegun czy Zniszczoł to tylko do tego się nadają w tym roku. PODKREŚLAM W TYM ROKU liczę, że wejdą na przyzwoity poziom PŚ.

 • anonim
  Po tej decyzji: KRUCZEK PAKUJ SIĘ!!!  Uważam, a już śledzę skoki od blisko 40 lat , iż należy tym składem który obecnie startuje w TCS pojechać do Willingen a następnie zrezygnować z udziału tej grupy skoczków w mistrzostwach świata w lotach.
  Dlaczego?
  Po pierwsze: można dzięki temu spokojnie potrenować i starać się wyeliminować istniejące błędy/ zyskuje się ok.9-10 dni na treningi przed Zakopanem /
  Po drugie:wysłać na MŚ w lotach Żyłę, Zniszczoła, Miętusa oraz Kłuska lub Bieguna - nie ma to większego znaczenia którzy pojadą
  Po trzecie: wypadałoby się porządnie zaprezentować przed własną widownią w Zakopanem
  Po czwarte: jeżeli ci zawodnicy Z TCS zrezygnują z konkursów w Willingen a pojadą na MŚ w lotach to zakładam się ,że jeszcze bardziej ich dyspozycja się posypie i do końca sezonu się nie odbudują
  Po piąte: brak punktów w PŚ spowoduje powrót do kwoty czterech zawodników- dlatego np. marne punkty zdobyte w Willingen ale będą, a MŚ w lotach nie liczą się do PŚ.
  Po szóste : Kamil wygrał w Willingen ostatnio 3 konkursy wiec powinien tam startować, chyba że Kruczek wie/ że Kamil już nie odbuduje formy w tym sezonie i nie chce się skompromitować jako trener/ chociaż ja uważam,że to już nastąpiło/.

 • eve744 doświadczony
  @krzycho

  ale żeś sie uczepił, pod każdym postem się bedziesz czepiał kombinezonów i uzyskiwanych prędkości? pod jednym postem wystarczy napisać a nie pod każdym praktycznie wkoło to samo.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Bartek za Kamila !!!!!!!! Bo Ziobro Żyła i Muranka chyba będą nadal trenować

 • krzycho stały bywalec
  kruczek nie potrzebuje pomocy!!!!!!!!!

  Nawet Lepisto konsultował się ze Szturcem jak Małyszowi nie szło. Ale nie Kruczek bo to w końcu sława wśród trenerów, jak dziennikarz śmiał coś takiego mu zaproponować. Appollo taka wyrocznia skoków (tylko dzięki Małyszowi ktoś o nim usłyszał).

 • daniel początkujący
  kombinezon

  Moście co chcecie, ale kombinezon freunda to jakas kpina, krocze jak u rapera a nie skoczka...

 • krzycho stały bywalec
  tanie kombinezony

  Firmy austriackie robią sprzęt i kombinezony od dziesiątek lat zbierając doświadczenia, Małysz skakał w ich kombinezonach. Jak ktoś myśli że taki Hula z jakąś marną kasą bo grubych milionów euro niema może z nimi konkurować to nie mamy o czym rozmawiać (epitetów nie używam ale same się na usta cisną)

 • anonim
  Błąd

  Nie, nie, nie. W 2014 wygrał 2 konkursy(przed Sochi), a w 2015 wygrał pierwszy konkurs , a w drugim konkursie był 7.

 • Brzozowy stały bywalec
  Łukasz Kruczek

  Cały czas do przodu, staramy się przede wszystkim. Kroczek po kroczku i po Kruczku.

 • Bolek początkujący
  Kamil Willingem

  Myślę że najlepiej dla Kamila był by stary w willingen bo od 2 lat kamil wygrał wszystkie konkursy w willingen

  2014- Drużyna 5 miejsce
  Indiwidualnie wygrana
  2015- Indiwidualnie wygrana
  Indiwidualnie wygrana

  Przez 2 lata wszystkie indywidualne wygral w willingen i teraz myślę że tam by było przełamanie stocha

 • anonim
  Co was wszystkich porypało z tymi kombinezonami?

  Kombinezony dla polskiej kadry Hulowie szyją od dobrych paru lat! W ich kombinezonach Kamil zdobywał Kryształową Kulę i dwa olimpijskie złota, w ich kombinezonach konkursy PŚ wygrywali Biegun i Ziobro, w ich kombinezonach na Igrzyskach w Soczi Kot zajmował 7. i 12. miejsce, a Ziobro miejsce 13. i 15., w ich kombinezonach nasi zdobywali brąz na drużynówce na MŚ. Cały czas te kombinezony szyją Hulowie, a tylko materiały są sprowadzane z zagranicy. I nagle wszystkim odbiło, że trzeba odebrać to szycie firmie Hulów. A wydawać by się mogło, że skoro wszyscy knują z kombinezonami, a firmy je produkujące działają w krajach naszych konkurentów - to dobrze, że choć ostatnią część procesu technologicznego mamy u siebie, skoro nie stać nas na produkcję materiałów, z jakich kombinezony są szyte. Domyślam się, ze większość niebywale fachowych komentatorów na tym forum, nieledwie trenerów narciarskich, "głęboko siedzących" w środowisku skoków - dowiedziała się o tym wczoraj?

 • davide bywalec

  Łukasz Kruczek nie będzie zwolniony po tym sezonie YEAH.

 • anonim
  kroczek do tyłu

  Jak mamy się cieszyć z zajmowania miejsc w 3 dziesiątce to już chyba nie będzie gorzej ale cofnęliśmy się o 10 lat do tyłu. Mimo wszystko zazdroszczę dobrego samopoczucia trenerowi i jego ekscelencji Apollowi. Co do diabła z tymi prędkościami i kombinezonami poprawianymi przez małżeństwo Huli??

 • zloty_medalista weteran

  No proszę, proszę - Kruczek nie powiedział nic o kroczku do przodu, nawet mimo to, że pan dziennikarz go prowokował do tego.

 • anonim
  -

  Jak to jeszcze pol sezonu nie minelo a Stoch jest zmeczony? Jest tak totalnie i sportowo i psychicznie cienki, ze nie nabierze juz formy.Zegnaj sezonie

 • anonim
  PYTANIE i odpowiedź DO TRENERA kruczka

  Dlaczego Kamil nie będzie startował w Willingen?

  Bo tak żeś pan go przygotował do sezonu, że rezygnuje.

 • anonim
  dLACZEGO JESTEŚMY NAJWOLNIEJSI??

  SKĄD TAKA RÓŻNICA PRĘDKOŚCI Z INNYMI EKIPAMI I CZY PRAWDĄ JEST ŻE NIE STAĆ NAS NA DOBRE KOMBINEZONY SKORO MUSI JE HULA Z ŻONĄ POPRAWIAĆ??

 • kasztelan weteran
  xellos

  Kubackiego nie można wycofać. W Willinegn jest drużynówka, jak znów przerżniemy to nie dogonimy już Czechów w PN. Kubacki prezentuje poziom na skakanie na punkt K, przyda się. Stękała wydaje się być słabszy, można by go wymienić za Ziobrę.

 • Xellos profesor
  spodziewana decyzja

  Stoch trenować.

  A do Willingen dawać tych co trenowali. Jestem ciekaw co tam słychać u Ziobro, Murańki i Żyły.

  Do kompletu pozostaje tylko Hula i Kot.

  Bo do PK muszą wrócić Kubacki i Stękała. Dokończyć to co zaczęli. Tak wiem...limity nie potrzebne. Ale jednak tym razem potrzebne do czegoś innego. Do tego by w zawodach w Zakopanem zobaczyć jak najwięcej Polaków na starcie.

  Zawody w Zakopanem z kwotą krajową, to najlepszy obraz polskich skoków dla kibica. Bo inaczej to możemy tylko polegać na mitycznych treningach. A tak widzimy w jednych zawodach Pucharu Świata szeroki przegląd polskich zawodników. Dlatego akurat teraz warto ten limit wywalczyć.

 • Stoszek profesor
  -

  Kruczek:Stoch juz skacze świetnie nic nie spóźnia widać ewidentnie treningi w Ramsau. To powiedział

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).