Kamil Stoch: "Przede wszystkim się nie poddawać"

 • 2016-01-05 21:10

Za Kamilem Stochem szósty dzień z rzędu, kiedy ma on kontakt ze skocznią narciarską. Po jednodniowym treningu w austriackim Ramsau, dziś w kwalifikacjach Stoch zajął 21. miejsce. W środowych zawodach w Bischofshofen przyjdzie mu się mierzyć z Janem Maturą z Czech.

Jak 28-latek oceni swoje wtorkowe próby? - W porządku. Może bez żadnej rewelacji, ale te skoki były solidne. Bez jakichś odchyłów w jedną czy w drugą stronę.

Obecność całej reprezentacji w konkursie cieszy? - Było naprawdę bardzo fajnie, jeżeli chodzi o całą ekipę. Cieszę się, że ci młodzi zawodnicy jak Andrzej, Maciej czy Dawid wchodzą do konkursu, dzięki czemu mogą zbierać kolejne doświadczenia. To jest dla nich dość ważne.

Podczas odpoczynku reszty drużyny, Kamil Stoch pracował na obiekcie w Ramsau. To były udane treningi? - Tak. To były dość dobre treningi. Treningi, których cały czas potrzebuję i skoki, których potrzebuję. Potrzebowałem oddania kilku luźnych skoków w całkowitej ciszy. Bez atmosfery zawodów i niepotrzebnego zamieszania. O skoczni w Ramsau tylko dziennikarze mówią "kopyto". Ja pierwszy raz o tym słyszę.

- W dalszym ciągu jest wiele do zrobienia. Trzeba pracować, być skupionym, a przede wszystkim się nie poddawać się. To jest bardzo trudne, aby nastawienie mentalne było takie, jak trzeba. Wyniki, które osiągam nie są najgorsze, ale chciałbym już, żeby było dużo lepiej. Chciałbym, żeby było mi łatwiej, ale na to muszę jeszcze niestety poczekać i popracować. Cały czas się nie poddaję i staram się, aby było lepiej - dodaje Polak.

Słabszy rywal w systemie KO ma znaczenie? - Dla mnie to nie ma znaczenia. Dla mnie to jest kolejny skok, który daje mi coś w rodzaju utrwalenia pewnych rzeczy. Muszę do zawodów podchodzić tak, jak do treningów. Nie mogę się w pełni wyluzować i cieszyć się skokami bez żadnej kontroli. Jeżeli chodzi o parę, całkowicie o tym nie myślę. Dla mnie najważniejsze jest to, jaki skok oddam. Przejście ze skoczni normalną na dużą nie jest problemem.

Korespondencja z Bischofshofen, Tadeusz Mieczyński


Dominik Formela, źródło: eurosport.onet.pl
oglądalność: (6625) komentarze: (27)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Powodzenia!!! Będzie dobrze.

  Ważne,że Kamil się nadal stara i pracuje; NAJGORSZA BYŁABY REZYGNACJA- drużyna nie może być bez lidera, chyba,że na krótko.

 • Patry początkujący
  Wieczne talenty

  Kiedy nazywa się zawodników 25 letnich młodymi talentami to coś jest nie tak. Doświadczenie to może zbierać Andrzej, a nie Maciej czy Dawid. Okłamujemy samych siebie. Kot, który zajmował miejsca w czołowej 10 konkursów Pucharu Świata potrzebuje formy, a nie doświadczenia.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  U Kamila to potrzebny jest trening

 • eve744 doświadczony

  generalnie to chyba chciał pokazać po to żeby to sprawdzili żeby nikt nie miał potem problemów, ale wyszło tak jakby miał jakieś pretensje. ale zly był na pewno.

 • eve744 doświadczony

  chodziło o to, ze chciał zasygnalizować, że w torach najazdowych najechał na bryłkę lodu tuż przed progiem i miał przez to problemy z wybiciem. to chyba go trochę wkurzyło.

 • anonim
  @eve744

  Mozesz mi wytlumaczyc o co mu chodzilo, bo nie ogladalem dokladnie qwali, a ciekawi mnie co tak demonstrowal?

 • anonim
  @eve744

  Nie oglądałam kwali więc zapytam: o co chodziło?

 • mateusz3951 weteran

  Jeśli Dawid i Maciek są młodymi skoczkami, to jak określić wiek Domena Prevca?
  Ja w Kamila cały czas wierzę, wiem że dobre wyniki nie przyjdą wcześniej niż na konkursy w Zakopanem, ale przyjdą jeszcze w tym sezonie. O ile Stoch swoim doświadczeniem jest jeszcze w stanie uratować ten sezon i skończyć go w przyzwoitym stylu,to co do reszty naszych skoczków, może oprócz Stefana Huli, który zazwyczaj kacze na swoim poziomie, mam poważne wątpliwości czy są w stanie wrócić jeszcze do niezłego skakania do Planicy.

 • eve744 doświadczony
  @piotr1806

  ale przecież wiadomo o co chodziło z tym machaniem po skoku to po co o to pytać

 • anonim
  @RET

  Akurat byloby to ciekawsze pytanie od tego o przeciwnika w parze, bo skoczkowie odpowiadaja, ze to nie ma znaczenia i musza sie skupic na wlasnej probie.

 • kasztelan weteran

  to jest po prostu kpienie z innych skoczków, które nie przystoi dwukrotnemu mistrzowi olimpijskiemu

 • xxz początkujący
  hahahahahah

  Ta nasza zdolna młodzież!

 • anonim
  @krzycho @asd

  O, już widzę, jak się pchają, aż nogami przebierają, żeby się do tej kamery dopchać! Nie to, że chcą być przez chwilę sami, żeby pomyśleć, co było nie tak, co poprawić w skokach. Nic, tylko marzą, żeby zaraz po skoku, albo zanim się spakują przed wyjazdem do hotelu, dopadł ich ktoś z kamerą i mikrofonem!

  A asd już tam najlepiej wie, czym to Kamil nie przesiąkł!

 • W_S profesor
  -

  Tyle, że 25 czy 26 lat u Kota i Kubackiego sprawia że oni cały czas są młodzi. Domen(Demon) Prevc jest bardzo młody

 • anonim
  @Becia

  Rozbawił mnie ten fragment, że Kot i Kubacki są starsi od Stocha :D Bardzo mnie rozbawił! Oraz kilka błędów gramatycznych, interpunkcyjnych i ortograficznych w wypowiedziach poniżej, też mnie rozbawiło. Bardzo śmieszne :D

 • krzycho stały bywalec
  po co się pchają do tej kamery

  Kot z Kubackim nigdy nie stanęli na pudle w pucharze świata (letni nie ma znaczenia bo większość skoczków odpoczywa nie trenuje jak nasi). po jakiego diabła te ich wywiady niech lepiej trenują a nie zajmują się reklamami i pijarem. Ślepy widzi że nic sobą nie prezentują.

 • asd początkujący

  po prostu robienie mlodych ze starych to domena takich srodowisk, ktore chca ukryc brak aktualnych sukcesow gadka, ze na te sukcesy przyjdzie jeszcze czas pozniej. i nie czepiam sie tu kamila ze to powiedzial, ale u nas taka retoryka jest wszechobecna ze strony calego pznu, kadry szkoleniowej i dziennikarzy i kamil po prostu tym juz troche przesiakl i powtarza.

 • anonim
  @Becia z Gdańska (och, jak jestem rozbawiona!)

  Oczywiście Kot i Kubacki są odpowiednio 3 i 4 lata młodsi od Stocha, nie starsi, rozbawiona Beciu...

  @piotr1806
  no, i powinni go jeszcze zapytać o ten gest, który zrobił, zanim zdjął spodnie w toalecie!

 • anonim

  A Małysz w wieku Kota czy Kubackiego uważany był za starego wygę i weterana skoczni.Podobnie było ze Skupieniem i Mateją wcześniej.A z Kota wciąż robi się chłopca i nastolatka... Stękała też ma już 20 lat a robi się z niego juniora.Taka różnica..

 • anonim
  Znowu mnie bierze cholera

  Wszyscy komentujący, musicie się tak czepiać każdego słowa? Kamil się przejęzyczył, może powiedział "młodzi" (albo "młodsi" - nie wiem, nie sprawdzałem na Eurosporcie), bo nie chciał powiedzieć "słabsi", a nie mógł znaleźć ad hoc odpowiedniego określenia? Facet ma pod górkę, ciężko pracuje nad tym, żeby znaleźć formę, a tu grupa znawców tematu, jeden po drugim, ma dziką satysfakcję, że może się do tych "młodych" przyczepić. Chciałbym was widzieć, jakbyście musieli - bez względu na swoje wyniki, formę, nastrój i samopoczucie - dzień w dzień coś nawijać do mikrofonu i do kamery, jak by to wam zawsze świetne, celne i wyważone wypowiedzi wychodziły, fachowcy i myśliciele za dychę.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).