Maciej Kot: "Pracowałem nad sferą psychiczną"

 • 2016-01-05 21:56

Maciej Kot w klasyfikacjach do ostatniego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen uplasował się na 38. miejscu. Jego konkurentem w parze będzie Richard Freitag.

"W sumie nie potrzebowałem odpoczynku, nie czuję się zmęczony, chociaż taki jeden dzień był potrzebny, żeby sobie psychicznie od skoków odpocząć. " - powiedział Maciej Kot. "Moje dzisiejsze skoki chyba były najrówniejsze w całym Turnieju. Może nie były jakieś idealne, ale były równe" - dodał.

"Dziś bardziej niż na kwestie techniczne, zwracałem uwagę na kwestie mentalne. To jest dla mnie ważne, że jak siedziałem na belce przed skokiem w kwalifikacjach czułem, że chcę skoczyć. Pojawiły się drobne błędy ale nie były one spowodowane nadmierny stresem czy presją. Mam jeszcze problemy związane z tą skocznią, ale spokojnie. Zawsze ten pierwszy dzień na tej skoczni był dla mnie trudny, aby się przestawić na płaski rozbieg. Potem było zdecydowanie lepiej, więc pozytywny dzień" - ocenił Polak.

"Nie lubię rozbiegu na tej skoczni, który jest długi i płaski. Dziś od pierwszego skoku bardzo fajnie mi się tutaj jeździło, więc jeżeli w pierwszy dzień nie było tak dużych problemów jak zwykle, to myślę, że jutro może być zdecydowanie lepiej. Dziś pracowałem bardziej nad sferą psychiczną i jeśli utrzymam ją na tym samym poziomie a kilka rzeczy zmienię w technice, to może być fajnie" - mówił nasz reprezentant.

"Z dużym optymizmem podchodzę do zawodów. Nie znam jeszcze rywala, ale postaram się nastawić pozytywnie do walki i postaram się zaskoczyć jutro kibiców, oczywiście pozytywnie" - podsumował Maciej Kot.

Korespondencja z Bischofshofen, Tadeusz Mieczyński


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3629) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Ja nie wiem co ten frajer robi jeszcze w PŚ!?

 • skoku86 początkujący
  DZMISJA

  FLAGI PODCZAS KONKURSOW W ZAKOPCU
  Zawsze polskie flagi są "zaśmiecone" nazwami miejscowośći to zmieńmy to na szylda propagujace dymisje Tajnera bo nawet jak zmieni kruczka to przyjdzie taki Kuttin na rok-dwa i powie Tajner ze nic nie zrobil i wroci Kruczka albo Maciusiaka dadza na pierwszego trenera a nie wiemy jak by sie sprawdzil w tej roli. Kruczek jest wypalony, niech pracuje z reprezentacjami pokroju wlochy-francja , moze finlandi cos pomoze bo naszym juz raczej nie. I nawet jak wroci Ziobro do PS i Zyla i dobrze beda skakac to zawdzieczac to beda Fijasowi i Szturcowi a media tego nie powiedza , tylko beda naglowki typu"Wielki powrot polakow" itp. (Mysle tutaj o tym ze Ziobro i Zyla beda skakac na poziomie drugiej dziesiatki czasem wskakiwac do TOP10). Tak wiec ja i moi znajomi jedziemy na zawody z flagami i trzeba cos zaczac z tym robic , nawet jesli musimy wydac pare zl na flage ... ale wszyscy chcemy zmian bo dochodzi do sytuacji jaka miala miejsce w PZPN z G.Lato

 • krzycho stały bywalec
  tylko nas nie zaskakuj

  Jak Kot mówi że pozytywnie to pewnie jutro będzie negatywnie. ostatnio skok konkursowy był 115, w kwalifikacjach 118 a treningowe 125 i 120. wnioski : niech lepiej w konkursie nie skacze.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).