Stoeckl "Trenerem Roku" w Norwegii

 • 2016-01-10 11:17

Praca Alexandra Stoeckla w 2015 roku została uhonorowana podczas gali w Lillehammer. Austriacki szkoleniowiec został wybrany w Norwegii "Trenerem Roku". Nagrodę w imieniu szkoleniowca odebrał Anders Bardal.

42-latek wywalczył ze swoimi podopiecznymi drugie miejsce w Pucharze Narodów 2014/2015, przegrywając nieznacznie tylko z mistrzami olimpijskimi - Niemcami. Podczas Mistrzostw Świata w szwedzkim Falun, Norwegowie zdobyli cztery medale, w tym złoto w rywalizacji drużynowej na dużej skoczni. Do tego Rune Velta został mistrzem świata na obiekcie normalnym i brązowym medalistą na skoczni dużej, natomiast w mikście norweska reprezentacja wywalczyła srebro.

Pomimo przejścia Andersa Bardala i Andersa Jacobsena na sportową emeryturę, młody norweski zespół nadal imponuje w Pucharze Świata. Aktualnie w czołowej "10" klasyfikacji generalnej Pucharu Świata plasuje się trzech reprezentantów tego kraju, a Kenneth Gangnes zakończył 64. Turniej Czterech Skoczni tuż za podium. W Pucharze Narodów Norwegowie zajmują drugą lokatę.

Ze względu na odbywający się aktualnie Puchar Świata w Willingen, nagrodę dla trenera odebrał jego były podopieczny - Anders Bardal. - On jest fantastycznym trenerem. Najlepszym w świecie skoków narciarskich - oznajmił były zdobywca Kryształowej Kuli.

We wczorajszym konkursie drużynowym, Norwegowie przegrali o zaledwie 0,6 pkt z reprezentantami gospodarzy - Niemcami.


Dominik Formela, źródło: fis-ski.com
oglądalność: (2300) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor

  W pełni zasłużył na to wyróżnienie. Liczę że za ten rok Stoeckl również wygra... Będę kibicował Norwegom na MŚwL i w PN.
  Szanse na indywidualne zwycięstwa są nie wielkie bo Prevc i Freund skaczą świetnie ale jako drużyna złoto na Kulm i Puchar Narodów mogą wygrać.
  Poza tym Norwegowie to lotnicy także nie skreślam ich w konkursie ind. na Kulm, łatwo nie będzie ale jeśli ktoś ma pokonać Prevca to Freund albo któryś z Norwegów, innej opcji nie widzę pomimo tego że Kasai, Tepes czy Austriacy (Kraft i Hayboeck) leszczami nie są.

 • glinatex początkujący
  Goowno prawda!

  Miszczem trenerów powinien zostać Łukasz Kruczek za destrukcję trenerską polskich skoków do poziomu Kazachów!

 • morata bywalec
  ...

  Koledze chodziło o brązowy medal Bardala że skoczni normalnej.


 • jakledw12 weteran

  "Stoeckl nawet w gorszym sezonie 2013/2014 - potrafił wywieźć z IO brązowy medal"

  Co ty powiadasz? Norwegia była wówczas 6 i do 3 miejsca dużo im zabrakło.

 • Major_Kuprich profesor
  Stoeckl nawet w gorszym sezonie

  2013/2014 - potrafił wywieźć z IO brązowy medal i na MŚwL srebro, więc nijak się ma do tego co robi Kruczek :)

 • tygrys początkujący
  brawo

  wspanialy trener na prawde klasa tylu zawodnikow w ps i to na wysokich miejscach oto przyklad na to jak pracuje profesjonalny trener a nie jakies beztalencie z uniwersjady

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).