Kadra Polski na konkursy PK w Willingen

 • 2016-01-13 13:27

W cieniu Mistrzostw Świata w lotach narciarskich, w niemieckim Willingen w dniach 16-17 stycznia rozegrane zostaną kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego. Trenerzy Maciej Maciusiak i Robert Mateja podali nazwiska sześciu zawodników, którzy będą reprezentować nasz kraj w zawodach na Muehlenkopfschanze (HS145).

Skład Polski na PK w Willingen:

- Krzysztof Miętus (34. miejsce w klasyfikacji generalnej PK 2015/2016);

- Aleksander Zniszczoł (51. miejsce w klasyfikacji generalnej PK 2015/2016);

- Przemysław Kantyka (67. miejsce w klasyfikacji generalnej PK 2015/2016);

- Krzysztof Biegun;

- Łukasz Podżorski;

- Jan Ziobro.

Trenerzy: Robert Mateja i Wojciech Topór.

Od czwartku do soboty w Szczyrku pod okiem Macieja Maciusiaka będą z kolei trenować Bartłomiej Kłusek, Maciej Kot, Andrzej Stękała i Jakub Wolny. Będą to przygotowania przed zaplanowanymi na 23-24 stycznia zawodami Pucharu Świata w Zakopanem.

PROGRAM ZAWODÓW:

Sobota, 16.01.2016
11:00 - Odprawa techniczna
14:30 - Oficjalny trening
17:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 17.01.2016
10:00 - Seria próbna
11:30 - Pierwsza seria konkursowa


Adam Bucholz, źródło: PZN
oglądalność: (9227) komentarze: (61)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  po co limit?

  Nikt z Polaków nie skacze dobrze i równo prócz Huli. Więc cóż to za różnica jak wystawiają 6 lub 4?

 • Ramzes bywalec
  Limit

  Czyli nie walczymy o limit na następny period, spoko spoko.

 • anonim
  katastrofa narciarstwa klasycznego.

  Tylko Polacy moga popsuc najlepsze . Najpierw tolerowano glupie popisy Zyly w dojezdzie na belke ,Kota widzi misie . Trener Kruczek powinien jak najszybciej odejsc ( nie potrafi zrobic formy na caly sezon) Tajnera wywalic z Prezesa PZN. Uwazam ,ze cale zlo Narciarstwa( skoki , biegi) to TAJNER !

 • dejw profesor
  @HKS

  Niezbyt odkrywczo stwierdzę, że Bjoereng raczej na pewno poprawi swoje tegosezonowe dotychczasowe osiągnięcia z PK ;)

  @HKS, @borek99
  Z rozpędu błednie zakodowałem sobie, że YOG będzie rozgrywany już w styczniu, a to przecież jeszcze dopiero za miesiąc ;)

 • MrRadzio weteran
  -

  Więc na 3 miejsca mamy 6 kandydatów. Albo raczej na 2 miejsce 5 kandydatów - a dlaczego tak? Ziobro w Willingen był 31 a poprzednio w PŚ kręcił się regularnie w 4 dziesiątce więc nie ma szans by nie był w top 10 w PK a co za tym idzie by miał miejsce. Myślę że Miętus znów dostanie szansę nawet jeżeli by zakończył w 4 dziesiątce a reszta by punktowała. Wydaje mi się jednak (ba jestem pewien) że prawdziwi juniorzy (Podżorski i Kantyka) będą się bić o ostatnie 12 miejsce no bo ciężko mi uwierzyć że będą słabsi od Bieguna czy Zniszczoła którzy po prostu skaczą gorzej niż tragicznie.

 • Nowyskoczek5 profesor
  @Xellos

  Masz rację

 • Xellos profesor
  @ann81

  Zniszczoł jest w takiej formie, że Kantyka czy Podżorski mają szansę go wygryźć. Chyba, że będą jeszcze gorzej skakać ;)

  Zniszczoł uzbierał 20 pkt. a Miętus 67 pkt. ...Ziobro dopiero co był 31 w PŚ, co rokuje że kręcić się tu powinien wokół podium. W dwa dni może mieć tyle pkt. co oni razem...

  Moim zdaniem pewny jest tylko Ziobro i Miętus, a Zniszczoł musi to sobie wywalczyć tym startem.

 • ann81 profesor

  Czyli tym sposobem skład na PŚ w Zakopanem jest prawie w całości znany:
  5 z kadry na loty: Stoch, Hula, Kubacki, Żyła, Murańka
  4 trenujących w Szczyrku: Kot, Stękała, Wolny, Kłusek (3 ostatnich najlepiej prezentowało się na PK)
  3 ze składu na PK Willingen: najprawdopodobniej Miętus, Zniszczoł (kontynentalowcy, będący w hierarchii za wspomnianą trójką) plus Ziobro.
  Odpadają: Biegun, Kantyka, Podżorski, pozostali juniorzy.

 • HKS początkujący

  @dejw
  Z takich ekip, które się liczą (Francja, Finlandia, Niemcy, Słowenia) nie widziałem.

  W teorii nawet zbliżanie się do Riibera powinno być bardzo dobrym wynikiem, z drugiej strony nienajgorzej wypadł Graabak, co znowu świadczy "w drugą stronę", więc trudno powiedzieć jak się spiszą. Ja bym się nie zdziwił jakby Bjoereng był nawet najlepszy.

 • borek99 weteran
  @dejw

  Amerykanie wczoraj ogłosili skład na YOG (i to nieoficjalnie, jeszcze tamtejszy komitet olimpijski musi to zatwierdzić), większość krajów dopiero będzie to robić w najbliższych dniach. Wcześniej jeszcze Węgrzy i Rumuni ogłaszali składy (ci drudzy podali 2 dziewczyny, więc wybiorą którąś z nich), ale to już gdzieś w okolicach końca listopada/początku grudnia, no i raczej oba kraje w walkę o medale się nie włączą ;)

 • dejw profesor
  @HKS

  OK, na YOG wyszukałem jeszcze Amerykanów z tego niemieckiego forum
  Swoją drogą, fajne są tamtejsze komentarze na temat Rajdy ;)

 • dejw profesor
  @HKS

  Ano faktycznie, zapomniałem o YOGu. Przy okazji, znane są jakieś składy innych drużyn na te zawody, oprócz Polski i Lindvika?

  No chyba że obroni się wynikami ;) Na NC nie rzucał mi się w oczy, poza tym ostatnim, więc może jego forma drgnęła na tyle, że będzie w stanie coś wyskakać w Niemczech. Na pewno jego miejsce w składzie jest szczęśliwe, wobec fatalnej formy Sjoeena, Pedersena dla którego duże skocznie to chyba jeszcze za wysoki pułap, oraz gasnącego Bjeerkengena, który teraz pewnie próbuje szybko nadrobić braki w skakaniu na większych skoczniach ;)

 • dervish profesor
  HKS

  Jakos nie przypominam żebym w dwóch ostatnich periodach jakoś zawzięcie upominał sie o kwotę 7. Kwota 6 zawsze w zupełności mnie zadowalała.
  Co nie znaczy, ze nie zżymałbym się gdyby oddawano prawie wywalczoną już miejscówkę walkowerem. A poza tym tak jak napisałem wiele zależałoby od okoliczności. Obecne okoliczności raczej nie nastrajałyby mnie do usilnego upominania się o 7 miejsce, aczkolwiek nie byłbym temu przeciwny gdyby takie zabiegi czyniono :)

 • HKS początkujący

  @dejw
  Lindvik najpierw trenuje przed YOGiem, bo już ma nominacje;) Faworytem do medalu na pewno jest. A Johanson to bodaj ostatni zawodnik z obu kadr co nie startował nigdzie poza krajem, więc mu dają szansę zanim go pewnie wyrzucą z kadry;) Poza brakiem Bjoerenga w Sapporo to całkiem sensownie to ułożyli. U nich ta rywalizacja o skład wygląda całkiem zdrowo i sensownie.

  @dervish
  Gdybyśmy mieli kwotę 6 i tak byś pisał o planie na kwotę 7 - uwierz mi;)

 • dervish profesor

  @Xellos
  Zasada psa jest w tym sensie, że jeżeli już godzimy się z tym że w przyszłym periodzie bez walki w PK będzie kwota 5 to jeżeli Janek czułby się na siłach i chciałby na własne ryzyko powalczyć o to dodatkowe 6 miejsce startowe to dlaczego mu to uniemożliwiać?

  Jeden zawodnik z pozycji 6-9 (bardziej 9 niż 6) w Zakopanem nas nie zbawi.
  A jak już będzie to dodatkowe miejsce to Janek w pierwszej kolejności by z niego korzystał, ale jak by dawał plamę to by został zrotowany. Przyszły sezon to w sumie z drużynówką aż 10 konkursów. W sumie główny period w tej zimie.


  @HKS No jest taki zwyczaj, że na domowych zawodach z krajówką skaczą najlepsi. Ale nie demonizowałbym tego zwyczaju. ;)
  Dużo zależy od okoliczności. Swoja droga to mamy fatalny kalendarz jeżeli chodzi o synchronizację PK w Sapporo z PS w Zakopanem i to przed takim długaśnym periodem. Gdyby nie fatalny sezon to mielibyśmy normalna kwotę 6 wynikająca z WRL i nikt by nie musiał kombinować i bić się o to 7 miejsce z puli PK. Ale skoro grozi nam kwota 5 to może warto?

 • Ponurzyca profesor

  Teoretycznie (bo w cuda nie wierzę) mogło by być tak, że 3 kolegów Janka z ekipy na Willingen dwukrotnie zajmuje 3 pierwsze miejsca, Ziobro jest dwukrotnie 4.
  Trenerzy sprawiedliwie decydują, że Janek jako słabszy w Zakopcu nie skacze.
  Ale ma pokaźną zaliczkę punktową.
  I co ma nie polecieć do Japonii bo nie stał na podium?

  Tak sobie możemy gdybać. A być może już na wiosnę było ustalone, że wzorem roku poprzedniego nie będzie wycieczki do Sapporo na PK.
  Skład na Willingen z naszej strony jest bardzo słaby. Jedynym zawodnikiem rokującym jakieś nadzieje na dobre punkty jest właśnie Ziobro. To w jakim obecnie jest miejscu zawdzięcza tylko sobie.

 • dejw profesor
  @HKS

  To tak jak się spodziewaliśmy, Bjeerkenngen i Sjoeen out na treningi, Lindvik na treningi do MŚJ, za to powracają członkowie złotej drużyny z Ałmaat ;)
  Do tego także dość niespodziewanie także Johannson, który o ile pamiętam, wcale nie skakał zbyt dobrze w NC, a w ostatnim przebił się na podium z dość odległej pozycji.

  Przy okazji, lista zgłoszeń:
  https://www.weltcup-willingen.de/sites/default/files/Dateien/Bildergalerien/Meldungen%20COC%20Willingen%202016%20-%2012.01.2016.pdf

  Niezbyt aktualna, zwłaszcza jeśli spojrzy się na skład Polski i Norwegii, ale jakaś cześć na pewno się pokryje.

 • HKS początkujący

  @Ponurzyca
  Norwegowie wysyłają tych, którzy prezentują odpowiedni poziom sportowy;) Być może Bjoereng prezentował się w tym sezonie zbyt słabo i już go z góry nie uwzględnili. U nich seryjnego wysyłania po to żeby spaść na bulę nie ma (Bjerkengen już odstrzelony bo ma zadyszkę).

  @dervish
  Ziobro może zrezygnować z Zakopanego, nie wywalczyć limitu i to dopiero będzie wyczyn;) Najlepsi powinni startować w krajówce jak w każdym cywilizowanym kraju i takie jest moje zdanie.

 • Doors stały bywalec
  @dervish

  Nie rozumiesz jednego: Dla Jana Ziobry ważniejszy jest jeden konkurs w Zakopanym od 10 "zwykłych" konkursów w PŚ. Idziemy o zakład?

  Odpuszczenie dodatkowej walki o miejsce w tym periodzie PK było w zasadzie pewne po ogłoszeniu terminarza konkursów.

  W Zakopanem wystąpi 12 najlepszych polskich zawodników i żadne inne kalkulacje się nie liczą.

  A wybór takiej a nie innej 6 na PK w Willingen będzie dla nich wewnętrzną rywalizacją o brakujące 3 miejsca. I wcale nie zdziwię się jeśli z grona Ziobro, Biegun, Zniszczoł, Podżorski, Kantyka i Miętus do konkursu w Zakopcu wystawimy Ziobrę, Miętusa i Podżorskiego/Kantyke. Biegun ze Zniszczołem są w katastrofalnej formie.

 • Xellos profesor
  Kto broni innym walczyć o nadprogramowa wejściówkę?

  Trenerzy. To oni ustalają składy.

  Jak jest 5 miejsc, czyli Hula czy Kot nie wejdą do 55 WRL. To teraz wraca 5 z MŚwL, a 4 trenuje z Maciusiakiem.

  Dopiero co mieliśmy sytuację, że Ziobro był słabszy od tej czwórki.

  I teraz wywalasz Ziobro z Zakopanego. Skaczą tam sobie i w porównywalnej formie jest 6 zawodników. Ziobro wywalcza limit, i jest 6 miejsc, a z tych z Zakopanego musisz jednego odstrzelić. Dlaczego ? Skoro prawdą może być, że cała 6 jest lepsza od Ziobro.

  Jedyna opcja by się o tym wszystkim przekonać to wspólne zawody w Zakopanem. Tam się ustali, którzy zawodnicy są najlepsi obecnie.

  To nie żadna zasada psa, tylko zasada o nazwie "w PŚ startują najlepsi obecnie Polacy".

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).