Stefan Hula: "Jestem zadowolony, ale tylko w połowie"

 • 2016-01-15 19:59

Stefan Hula, po raz pierwszy w swojej karierze, uplasował się w czołowej "30" konkursu Mistrzostw Świata w lotach narciarskich. Jak mówi, jeśli w sobotę odda dobre skoki i będą mu sprzyjać warunki, ma szansę także na pobicie swojego rekordu życiowego (205 m).

- Jestem zadowolony, ale tylko w połowie – ocenia występ w konkursie Hula - Pierwszy skok mi się podobał. Był w porządku, taki normalny, bez większych błędów. Niestety, drugi już nie był dobry już na progu. W dodatku, w II serii były jeszcze gorsze warunki, niż te w I serii, więc było ciężko.

Skomentował też dalekie, ponad 240-metrowe skoki Petera Prevca i Noriakiego Kasaiego. - Jak po moim drugim skoku spojrzałem i zobaczyłem, gdzie mniej więcej dolecieli, to szacun. Lądowali prawie na płaskim. Na pewno pięknie oglądało się tak dalekie skoki, ale przede wszystkim oni musili mieć frajdę z takich lotów – zauważa.

29-letni skoczek dodaje, że po raz pierwszy w swojej karierze uplasował się w czołowej "30" Mistrzostw Świata w lotach narciarskich. - To dla mnie duży pozytyw, tylko, że wiadomo, chciałby się trochę lepiej. Gdybym oddał 2, takie jak ten pierwszy, skoki to by to jeszcze lepiej wyglądało i mógłbym być bardziej zadowolony. Ale trudno, jutro też postaram się skoczyć jak najlepiej – zapewnia.

Podobnie jak Klemens Murańka, Hula przyznaje, że na skoczni Kulm może powalczyć także o nowy rekord życiowy. Jego dotychczasowy wynosi 205 m. - Jeśli wszystko się dobrze poukłada i każdy krok wykonam jak należy, to na pewno uda się go pobić – kończy.

Korespondencja z Bad Mitterndorf, Tadeusz Mieczyński


Katarzyna Skoczek, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4106) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  hula gula

  Hula, jesteście przepocieszni na górze XI wiek :) te wasze żegnacze/modlacze ... nikt, prócz was takich czarów nie czyni, a jednak wy za nimi wąhacie smrodki :) żal na was patrzec, amen, przeżegnaj się

 • Ponurzyca profesor

  A ja mu życzę Rekordu Polski :)

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Stefan powinien skoczyć ok.210 m takiego a może dalszego mu życzę !!

 • Stinger profesor

  Stefan Hula swoją życiówkę ustanowił w Planicy w 2009 roku także na jeszcze nie przebudowanej Letalnicy.
  Oczywiście że teraz taka życiówka to żaden wyczyn ale Hula to nie jest lotnik więc łatwo z niższej belki mu nie jest tak daleko dolecieć... Tym bardziej że gdyby skakał w okolicach życiówki byłby gdzieś koło TOP 15, a to jest już bardzo dobry wynik więc nie takie proste.

 • anonim
  -

  Teraz życiówka to żaden to sukces, a na pewno obowiązek. Nie wiem gdzie Stefek zrobił swoją życiówkę, ale z pewnością na obiekcie o punkcie K około 185 metrów.

 • Stinger profesor

  Stefa robi to co powinien, jest na początku trzeciej dziesiątki, a że zawody są na mamucie to trochę traci.
  Cóż większych pretensji mieć nie można ponieważ Hula ma przede wszystkim punktować w PŚ, a loty? Loty nigdy jego domeną nie były ale skoro forma jest niezła to warto powalczyć o TOP 20 bo myślę że to ostatnie tak dobre MŚ w lotach Huli... Oczywiście nie kończę mu kariery ale po prostu nie wiem czy uda mu się utrzymać taką formę do następnych mistrzostw...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).