Udany występ Kingi Rajdy podczas Alpen Cup w Oberwiesenthal

• 2016-01-16 23:00

Po półtoramiesięcznej przerwie do rywalizacji międzynarodowej powróciła najlepsza obecnie polska skoczkini, Kinga Rajda. 15-letnia zawodniczka wzięła udział w rozgrywanych wczoraj i dziś w niemieckim Oberwiesenthal zawodach z cyklu Alpen Cup.

Piątkowe zmagania na które składała się tylko jedna seria, Rajda po skoku na 94,5 m. ukończyła na wysokim, piątym miejscu ex-aequo z dwiema innymi zawodniczkami. Końcowa nota Polki wyniosła 107,5 pkt. Zwyciężyła Niemka Pauline Hessler oddawszy próbę na odległość 97,5 m. (116,5 pkt.). Drugie miejsce zajęła jej rodaczka, Agnes Reisch (95,5 m. i 111,5 pkt), a trzecie Austriaczka, Claudia Purker (95,5 m. i 110,5 pkt.). W konkursie wzięły udział 23 zawodniczki.

W sobotę rozegrano dwuseryjne zawody, w których reprezentantka Polski zajęła szóstą lokatę skacząc na odległość 90 i 84,5 m. i uzyskując notę 181,5 pkt. Reisch i Hessler zamieniły się miejscami. Ta pierwsza za skoki na 90,5 i 94,5 m. otrzymała notę 211,5 pkt, druga po próbach na odległość 93,5 i i 85,5 m. zakończyła konkurs z dorobkiem 198,5 pkt. Trzecią pozycję podobnie jak dzień wcześniej zajęła Purker (92 i 84,5 m. - 191 pkt.). Podobnie jak w piątek konkurs ukończyły 23 zawodniczki.

Rozegrano także konkursy mężczyzn, w których triumfowali, Niemiec Jonathan Siegel i Francuz Paul Brasme.

Przypomnijmy, że 4 grudnia Kinga Rajda zadebiutowała w konkursie Pucharu Świata. Podczas zawodów w Lillehammer zajęła 36 miejsce. Przed tygodniem z miażdżącą przewagą wygrała dwa konkursy w swojej kategorii podczas Lotos Cup w Szczyrku. 15-latka jest aktualną letnią mistrzynią Polski, zajmuje też drugą pozycję po letniej części cyklu FIS Cup.