Udany występ Kingi Rajdy podczas Alpen Cup w Oberwiesenthal

 • 2016-01-16 23:00

Po półtoramiesięcznej przerwie do rywalizacji międzynarodowej powróciła najlepsza obecnie polska skoczkini, Kinga Rajda. 15-letnia zawodniczka wzięła udział w rozgrywanych wczoraj i dziś w niemieckim Oberwiesenthal zawodach z cyklu Alpen Cup.

Piątkowe zmagania na które składała się tylko jedna seria, Rajda po skoku na 94,5 m. ukończyła na wysokim, piątym miejscu ex-aequo z dwiema innymi zawodniczkami. Końcowa nota Polki wyniosła 107,5 pkt. Zwyciężyła Niemka Pauline Hessler oddawszy próbę na odległość 97,5 m. (116,5 pkt.). Drugie miejsce zajęła jej rodaczka, Agnes Reisch (95,5 m. i 111,5 pkt), a trzecie Austriaczka, Claudia Purker (95,5 m. i 110,5 pkt.). W konkursie wzięły udział 23 zawodniczki.

W sobotę rozegrano dwuseryjne zawody, w których reprezentantka Polski zajęła szóstą lokatę skacząc na odległość 90 i 84,5 m. i uzyskując notę 181,5 pkt. Reisch i Hessler zamieniły się miejscami. Ta pierwsza za skoki na 90,5 i 94,5 m. otrzymała notę 211,5 pkt, druga po próbach na odległość 93,5 i i 85,5 m. zakończyła konkurs z dorobkiem 198,5 pkt. Trzecią pozycję podobnie jak dzień wcześniej zajęła Purker (92 i 84,5 m. - 191 pkt.). Podobnie jak w piątek konkurs ukończyły 23 zawodniczki.

Rozegrano także konkursy mężczyzn, w których triumfowali, Niemiec Jonathan Siegel i Francuz Paul Brasme.

Przypomnijmy, że 4 grudnia Kinga Rajda zadebiutowała w konkursie Pucharu Świata. Podczas zawodów w Lillehammer zajęła 36 miejsce. Przed tygodniem z miażdżącą przewagą wygrała dwa konkursy w swojej kategorii podczas Lotos Cup w Szczyrku. 15-latka jest aktualną letnią mistrzynią Polski, zajmuje też drugą pozycję po letniej części cyklu FIS Cup.

Wyniki piątkowych zawodów

Wyniki sobotnich zawodów


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6997) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • tygrys początkujący

  Niestety jeszcze teraz jak się grunt wali pod nogami ze skoczkami to już całkiem położy lage na kobiety zobaczyczie!

 • wikidajlo weteran
  @MIchal

  Masz racje, dodac nalezy, ze juz zmarnowali dwie inne dziewczyny (Szwab
  i Palasz) a rzeczywiscie Tajner otwarcie lekcewazyl zawody kobiece zachowujac sie typowo dla siebie - jak burak.

 • anonim
  PRAWDA

  Nie ukrywajmy tajner stanowisko zawdzięcza dobrej dyspozycji Małysza. Został prezesem PZN i dorwał się do koryta, i od tego momentu polskie skoki kuleją, gdyby nie Stoch to nie wiadomo czy prezesik by jeszcze był.

 • tygrys początkujący

  Zapowiada się świetna zawodniczka oby tak dalej! Oby tylko nie przeoczyli momentu aby na stałe wystawiać ją w pś a nie bez końca obserwować aż będzie za póżno tak jak to zrobili z kilkoma naszymi skoczkami!

 • Michał początkujący
  Tragedia

  Tyle lat od wybuchu Małyszomanii. Kasa pompowana w skoki panów, a jedyna dziewczyna z zapewne nie małym talentem walczy w trzeciej lidze. Każdy inny liczący się w skokach kraj ma swoje reprezentantki w PK i PŚ pań. W jaką stronę zmierzają polskie skoki?
  Konkursy miksowane to zapewne będzie standard na MŚ i IO w przyszłości. Tajner i jego zgraja mają zamiar tak ot to odpuścić?
  W kraju gdzie skoki to praktycznie sport narodowy?
  Pamiętam jego wypowiedź, że kasa na skoki pań się znajdzie jak będą wyniki. Dramat...

 • Wojciechowski profesor

  I "mistrzyni polski". ;)

 • anonim
  Zawody

  No no, piątkowe zwody ;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).