Wypowiedzi Piotra Żyły i Jakuba Wolnego po piątkowych kwalifikacjach

 • 2016-01-22 23:59

Aż czterech naszych reprezentantów znalazło się w czołowej "10" piątkowych kwalifikacji do konkursu indywidualnego w Zakopanem. Tak dobrze nie poszło jednak m.in. Piotrowi Żyle (19. miejsce) i Jakubowi Wolnemu (33. miejsce).

- Moje dzisiejsze skoki były przyzwoite – ocenia Piotr Żyła, który osiągnął dziś odległości, kolejno: 115,5, 126 oraz 124,5 m - Nie jakieś rewelacyjne, ale nie najgorsze. Po występie w kwalifikacjach nie spodziewałem się w sumie niczego szczególnego. Nie było zbyt dobrze, ale i tak trochę lepiej niż bywało w tym sezonie. W konkursach będę się starał robić swoje i walczyć, aby moje skoki były jak najlepsze - twierdzi.

Niezadowolony z piątkowego występu był Jakub Wolny. - Pierwszy skok treningowy był bardzo zły (113,5 m). Pozostawiłbym go nawet bez komentarza. Drugi (126 m) był już nieco lepszy, ale nie był też super. W kwalifikacjach wydawało mi się, że skoczyłem już lepiej (117,5 m), miałem też lepszy kombinezon. Jednak nie wyszło tak dobrze. Będę go musiał jeszcze przeanalizować z trenerem – mówi.

A jakie cele stawia sobie na konkurs indywidualny? - Raczej są to cele zadaniowe, niż wynikowe. Chcę oddać taki skok, jaki najlepiej w danym momencie potrafię. W piątek mi się to niestety nie udało. Szkoda, bo wiem, że stać mnie na dobre skoki. I mam nadzieję, że takie oddam w niedzielę – kończy.

Korespondencja z Zakopanego, Katarzyna Skoczek i Paweł Guzik


Katarzyna Skoczek, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4400) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Zyla musi byc w punktach ok.18-22 miejsca .A Jakub z takimi skokami bedzie mu trudno sie zakwalifikowac.

 • anonim
  ŻYŁA

  Brakuje na drużynówkę Piotra Żyły po niedzielnym konkursie przyznacie mi rację. Eric Pudel

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  Panie Jakubie żeby ta analiza wyszła na zdrowie i Panu i nam! Ważna jest kwalifikacja i to zostało osiągnięte ale dobrze że Jakub Wolny chce więcej, chce skakać jak najlepiej.W niedzielę Jakub Wolny powinien pokazac się z dużo lepszej strony niż dziś w kwalifikacjach.
  A Piotr Żyła też wie na czym stoi, również chce powrócić do lat swojej świetności i sukcesów jakie doskonale znamy.A że Piotr Żyła jest walczakiem i nigdy nie odpuszcza to jestem jakoś spokojny o jego dobry występ w niedzielę.Powodzenia.

 • Stinger profesor

  Piotrek Żyła punkty musi zdobyć, tutaj nie ma żadnej wątpliwości ale Kuba Wolny obawiam się że skacze po prostu za słabo.
  Żyła oczywiście też formy nie ma ale od niego wymagam więcej i wszystko poza punktami to tragedia, kompromitacja itp.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).