Wypowiedzi Andrzeja Stękały i Klemensa Murańki po kwalifikacjach

 • 2016-01-23 15:04

Jednym z trzech Polaków, który nie zakwalifikował się do niedzielnego konkursu indywidualnego jest Klemens Murańka. W znacznie lepszym humorze Wielką Krokiew opuszczał Andrzej Stękała, który otrzymał powołanie do sobotniej drużyny.

Klemens MurańkaKlemens Murańka

Andrzej Stękała (6. miejsce):

- Ze wszystkich skoków, zarówno na treningach, jak i w kwalifikacjach, jestem bardzo zadowolony. Wiadomo, że w zawodach chciałbym skakać jeszcze lepiej, ale były już naprawdę dobre, więc oby tak dalej – skomentował członek kadry B.

Podobnie jak koledzy z drużyny, przyznał, że dobrym występom sprzyja atmosfera pod Wielką Krokwią. - Zdecydowanie, wiele zawdzięczamy magii Zakopanego – wszystkim tym kibicom, którzy nas wspierają. To jest bardzo motywujące i każdy chce skakać tutaj jak najlepiej, nie tylko my, ale i skoczkowie z zagranicy – dodał.

Jak twierdzi, nie stawia sobie konkretnych celów przed zawodami. - Po prostu chcę skakać super i jeśli tak będzie, to wynik da mi dużo satysfakcji – kończy podopieczny Macieja Maciusiaka.

Klemens Murańka (45. miejsce):

- Psychicznie źle się nastawiłem na te zawody – wyznał zakopiańczyk. - Wtopa niesamowita, aż nie wiem co powiedzieć. Źle, bardzo źle.

Powodem słabego występu zapewne nie było rozregulowanie przez zeszłotygodniowe skoki na skoczni mamuciej. Podczas wcześniejszych treningów Klemens Murańka prezentował się bardzo dobrze: - No tak, dobrze skakałem na Mistrzostwach Świata. Niestety, fizycznie jestem naprawdę dobrze nastawiony, psychicznie dzisiaj było bardzo kiepsko. Nie były to moje skoki i idąc na górę wiedziałem, że coś nie gra.

Zapytany o powody zlej dyspozycji psychicznej, Polak tylko pokręcił głową: - Nie wiem, nie wiem… Po prostu niepotrzebne myśli mi się wdzierały do głowy. Za dużo miałem na głowie, za dużo przemyśleń, co mam zrobić i zepsułem bardzo.

Żal jest tym większy, że Wielka Krokiew to skocznia, na której Klemens Murańka oddawał swoje pierwsze skoki: - No jest mi bardzo przykro, ale co zrobić? Taki sport i no nic, trzeba iść dalej i nie poddawać się na pewno. Będzie lepiej. Ale naprawdę szkoda, bo jest to skocznia, na której się wychowałem, a dzisiaj nic nie poszło po mojej myśli.

Korespondencja z Zakopanego, Redakcja Skijumping.pl


Joanna Sibińska i Katarzyna Skoczek, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4303) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Uchel bywalec
  Murańka

  Wypowiedź Klemensa : "Dobrze skakałem na Mistrzostwach Świata".
  Jeżeli to były dobre skoki to nie dziwi 45 lokata.

 • Stinger profesor

  Panie Andrzeju szkoda że ma pan niewyparzony język bo gdyby nie to myślę że zwycięstwo byłoby już pana.

 • asd początkujący

  nie martw sie Klemens, jeszcze bedziesz w przyszlosci krysztalowe kule zdobywal! mam jednak nadzieje, ze trafisz pod skrzydla jakiegos naprawde dobrego i ambitnego trenera, ktory wyzwoli ten caly Twoj talent, trzymam kciuki!

 • marro profesor
  @Wiesiek

  Chyba nie, bo jakos Kamil ostatnio troche lepiej skacze:)

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Klemens potrzebuje jeszcze paru treningów

 • anonim

  @marro
  Może Ewa Stoch jest w ciąży?

 • marro profesor

  Stękała i magia Zakopanego, zmówili sie?

  @Major_Kuprich
  Zauważ, że Ziobrze i Murance urodziło sie dziecko, swego czasu po urodzenia dziecka u Małysza również forma poszła w dół, przypadek? Nie sądze

 • Major_Kuprich profesor
  Murańka się stacza jak Ziobro

  Każdy ma gorsze dni, ale Janek po zakończeniu kariery przynajmniej zajmie się czymś pożytecznym. Natomiast Klimek - książki to on w życiu na oczy nie widział i niestety obawiam się o niego, że stoczy się na samo dno...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).