Maciej Kot: "Zrobiliśmy duży krok do przodu"

 • 2016-01-24 21:14

Podobnie jak w piątkowych kwalifikacjach, tak i w niedzielnym konkursie indywidualnym na 12. miejscu uplasował się Maciej Kot. Jak twierdzi, do dobrych występów naszych skoczków w Zakopanem, przyczyniły się m.in. udoskonalenia w sprzęcie.

Maciej KotMaciej Kot
Maciej KotMaciej Kot

W pierwszej serii poleciał na odległość 133, a w finałowej osiągnął 126 metrów. - Jestem zadowolony, chociaż odczuwam też lekki niedosyt, bo do pierwszej "10" było blisko. - mówi Kot - Ale gdyby podliczyć punkty z soboty, byłbym na 12. pozycji, a w niedzielę tak się stało. W serii finałowej zabrakło mi trochę szczęścia, bo skok był minimalnie gorszy d tego w pierwszej. Można było skoczyć trochę lepiej, ale z kolei miałem trudniejsze warunki niż w pierwszym skoku.

Na pytanie, co jego zdaniem, przyczyniło się do lepszych niż dotychczasowe w tym sezonie, występów, odpowiedział: – Mieliśmy dobrze przygotowany plan na 2 tygodnie. Od Willingen do Zakopanego ciężko pracowaliśmy – zapewnia - Cały czas trzymaliśmy się jeden wizji i sporo udało się poprawić. Bardzo dobrze przygotowaliśmy się pod względem psychicznym. Do zawodów podeszliśmy z wiarą w siebie. Skoki sprawiały radość, co też jest bardzo ważne. Dużo pomogły też ulepszenia sprzętowe.

A jakie są to udoskonalenia? - Nie są to duże zmiany. Właściwie z wiązaniami kombinowałem tylko ja, bo był problem, ponieważ się odpinały się. Na szczęście już się nie odpinają, są minimalnie inne. Ale myślę, że sporo dały nam nowe kombinezony, które wszystkim spasowały i dobrze się w nich skakało – twierdzi.

Warunki w niedzielnych zawodach były zmienne. Dlatego też belka często zmieniała swoje położenie. - Starałem się o tym nie myśleć. Nie ma co zaprzątać sobie głowy rzeczami, na której nie ma się wpływu – zauważa - Z której belki każą, z tej jadę, a wiatr jaki jest, taki jest. Później wszystko weryfikują później punkty dodatnie, bądź ujemne. Ale przyznaję, zmiana belki przed skokiem potrafi wybić zawodnika z rytmu. Poza tym te zmiany były koniecznie, bo wiatr trochę mieszał . Dla bezpieczeństwa zawodników i widowiska, które powinno być sprawiedliwe, chyba dobrze, ze belka była zmieniana.

Jak podkreśla, progres w naszym zespole nastąpił, ale przed zawodnikami jeszcze wiele pracy. - W konkursie indywidualnym żaden z nas nie stanął na podium. A w drużynówce trochę zabrakło, szczególnie do Norwegów. Dlatego myślę, ze nie można jeszcze mówić o tym, ze dogoniliśmy świat. Ale zrobiliśmy duży krok do przodu. Brakuje nam jeszcze parę małych kroczków. Krok po kroku i myślę, ze jesteśmy w stanie dorównać innym – ocenia.

Kot znalazł się w składzie na kolejne zawody, które odbędą się w Sapporo. - To szalone miejsce, gdzie wszystko może się zdążyć, bo warunki lubią tam płatać figle. Ale mam nadzieję, że po raz kolejny oddam dobre skoki i uda się wywalczyć dobre miejsca – kończy.


Katarzyna Skoczek, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3479) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Kot

  Następny ściemniacz hehehe, Maciej Kot: "Zrobiliśmy duży krok do przodu"

 • anonim
  łubu dubu

  też uważam ,że Pan Maciej Kot jest najwybitniejszym zawodnikiem w Polsce. Stoch to może się uczyć od Pana Macieja.Tak wiele Pan zrobił dla polskich skoków . Nigdy Pan nie stanął na podium w indywidualnych zawodach Pucharu Świata, ale co tam ,ja tak jak kibic skoków wazelinkę walę ile wlezie.I ci co się nie zgadzają to hejterzy są .

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  Ja o tym pisałem nie jednokrotnie że Maciej Kot znakomicie misję swoją wypełnił i w mistrzowski sposób wywalczył dodatkowe miejsce dla Polski.A raczej utrzymał.Bo myślałem że nawet limit do 7 może wzrosnąć ale jednak gdy patrzę na regulamin tego rankingu WRL to tylko 6 skoczków może wywalczyć miejsce.Ale i tak zrobił swoje i utrzymał limit.Panie Macieju jest Pan znakomitym zawodnikiem i swoją ambicją udwodnił Pan że ci którzy Pana skreślali już w tym sezonie bardzo się pomylili.Jestem pełen uznania i szacunku za to co robi dla polskich skoków narciarskich Maciej Kot.Jego ambicja jest imponująca, zawsze dąży do perfekcji i to wczoraj pokazał.A w Japonii będzie jescze GROŹNIEJSZY! Powodzenia w kraju kwitnącej wiśni Panie Macieju!

 • anonim
  kroki, kroki kroki

  Monty Phyton wiecznie żywy, akademia kroków i kroczków polskiego teamu.

 • Stinger profesor

  Dlaczego tak mało mówi się o tym że Kot wszedł do 55 WRL?
  Przecież jeszcze tak nie dawno był to temat numer 1!
  A teraz... Uważam że Maćka Kota trzeba ogłosić bohaterem narodowym.

 • anonim

  to jest najbardziej rozgarnięty zawodnik w polskiej kadrze łącznie z Kamilem - ambitny i wie czego chce, życze mu dużo sukcesów

 • Xellos profesor
  kombinezon sam nie skacze

  Jak widać, nawet jeśli coś te kombinezony dały...to tylko tym zawodnikom co jakąś formę mają.

  Czyli nic nowego, najpierw forma - potem sprzęt.

  Tym samym nic nowego nie napiszę, brawo kadra B.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  I tak to był dobry weekend w Zakopanem dla Macieja.
  Przed 2 laty gdy Maciej był w najlepszej w swojej karierze formie to zawsze narzekał że jego skoki powinny być lepiej.Teraz tak za bardzo tego nie widać i dobrze.

 • Meggy92 doświadczony
  zmiana w zachowaniu

  Zupełnie inny zawodnik, pewny siebie, zadowolony, ambitny, ale ambicja nie przesłania mu tego, co śmiało można nazwać w jego wypadku sukcesem. O ile kiedyś nie lubiłam słuchać Kota, to wygląda, jakby zaczynał dojrzewać. Obym się nie myliła :)

 • jakledw12 weteran

  "Później wszystko weryfikują później punkty plusowe, bądź dodatnie" hehehe.

  Co do sedna - są postępy, ale mam nadzieję, że to nie szczyt umiejętności.

 • anonim

  No i jak widać słowa krawca Norwegów o tym, że Velta w swoim najlepszym kombinezonie zdobył MŚ, a w najgorszym nie wszedłby do drugiej serii znajdują potwierdzenie. Bardzo ważny czynnik w obecnych skokach jest dobrze dopasowany sprzęt.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).