Brytyjczycy zadebiutują w mistrzostwach świata juniorów

 • 2016-01-28 19:59

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o tym, iż bracia Lock liczą, że w 2016 roku dostaną szansę udziału w mistrzostwach świata juniorów. Dzięki pozytywnej decyzji brytyjskiego związku możemy już oficjalnie ogłosić, iż obaj wystartują w najważniejszej juniorskiej imprezie sezonu.

Bracia Lock w tym sezonie na arenie międzynarodowej zaprezentowali się dotąd tylko w konkursach FIS Cupu w norweskim Notodden, na co częściowo wpływ miała pogoda, przez którą przełożono zawody tego samego cyklu w Harrachovie, w których obaj także planowali wziąć udział. W Norwegii w gronie blisko 80 skoczków Jake plasował się na 53. i 55. pozycji, a Robert na miejscach 72. i 67.

Obu lepiej wiodło się w krajowych zawodach w Stanach Zjednoczonych, gdzie na co dzień mieszkają i trenują. Dość powiedzieć, że gdyby Jake zdecydował się na reprezentowanie USA na arenie międzynarodowej to najprawdopodobniej... zakwalifikowałby się do składu kadry tego kraju na mistrzostwa świata juniorów. W rozegranych w ostatnich dwóch dniach 2015 roku zawodach w Park City, które pełniły rolę kwalifikacji dla amerykańskich zawodników na najważniejszą juniorską imprezę, Jake zajął bowiem 4. (30 grudnia) i 3. (dzień później) pozycję, przegrywając z Benem Loomisem (kombinatorem norweskim), Casey Larsonem i Natem Mattoonem (tylko w pierwszym konkursie). Robert z kolei w obu tych konkursach plasował się na początku drugiej dziesiątki, zajmując 12. i 11. miejsce. Brytyjczycy jeszcze lepiej radzili sobie w kwalifikacjach do mistrzostw USA juniorów w kategorii do lat 20 – Jake dwukrotnie stawał na podium (2. pozycja w Park City i 3. w Steamboat Springs), a Robert plasował się w tych konkursach odpowiedniu na 4. i 3. miejscu.

Start braci Lock w rumuńskim Rasnovie będzie debiutem reprezentantów Wielkiej Brytanii w zawodach tej rangi – przedstawiciele tego kraju skakali już bowiem zarówno na igrzyskach, jak i mistrzostwach świata seniorów, czy w zawodach Pucharu Świata, nie wspominając o konkursach niższej rangi, ale jeszcze nigdy nie mieli okazji wziąć udziału w zmaganiach o tytuł najlepszego juniora na świecie.

Obecnie Jake i Robert skupiają się na treningu na skoczniach w Park City, które w 2002 roku gościły zimowe igrzyska olimpijskie. Przed przylotem do Europy obaj wystartują jeszcze w 4 konkursach FIS Cupu, które odbędą się w Ameryce Północnej – w kanadyjskim Whistler i amerykańskim Eau Claire.

Co ciekawe, grono brytyjskich skoczków na arenie międzynarodowej niebawem się powiększy. W ostatnich dniach brytyjski FIS Code uprawniający do brania udziału w zawodach skoczków narciarskich organizowanych przez FIS wyrobił żyjący w Kanadzie - Sam Bolton. Ten urodzony 9 grudnia 2002 roku zawodnik klubu Altius Nordic Ski Club z Calgary latem zajął 9. pozycję w mistrzostwach Kanady seniorów (w gronie 13 skoczków), a ostatnio zwyciężył w rywalizacji z kanadyjskimi rówieśnikami w zawodach Altius Open 2016. Fakt, iż licencję wyrobił w tym samym czasie co jego dwóch kolegów z klubu (Max Stretch i Cory Rogans) sugeruje, iż Bolton najprawdopodobniej zadebiutuje w zawodach pod egidą FIS'u już w przyszłym miesiącu, gdy skocznia w Whistler gościć będzie uczestników cyklu FIS Cup.


Paweł Borkowski, źródło: inf. własna + teambss.org.uk
oglądalność: (5340) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • borek99 weteran
  @Baciar

  Nie może, za młody jest (pozdrowienia dla idiotycznych przepisów wprowadzonych przez FIS...), dopiero w 2018 roku będzie spełniał regulaminowy wymóg ukończenia rocznikowo 16 lat.

 • Baciar stały bywalec
  -

  To może i Bolton wystartuje w MŚJ ;-)

 • SerpensAntiquus bywalec
  @Kazach

  Na pewno nie. Pedersen w wieku bliźniaków Locke miał już na koncie ponad 200 pkt. PK (choć reprezentował wówczas jeszcze Kanadę). Rekord 46 pkt. dla Wielkiej Brytanii w PK też wydaje się niezagrożony.

 • anonim
  nieminen

  http://www.sport.pl/skoki/1,65074,19549435,tomi-nieminen-legenda-po-12-latach-wznawia-kariere-i-skoczy.html#MT_1Zdjecie

 • DDjon bywalec

  Niby nie ma jeszcze listy startowej na konkursy PŚ w Sapporo ale na stronie dość znanej firmy bukmacherskiej (nie mogę wymienić nazwy bo dostanę bana) składy już są dziwne haha :O :D

 • anonim

  Są już o co najmniej poziom wyżej niż Glynn Pedersen

 • anonim
  super

  fajnie oby im sie jak najlepiej powiodło
  w sumie to jestem ciekaw czy ktoś bedzie transmitował te MŚJ

 • anonim

  Widzę że Eddy Edwards doczekał się godnych następców.

 • Michał początkujący

  Ciekawe jak się spiszą

 • anonim
  -

  o ile Szwedzi kogoś wystawią

 • anonim

  Jake ma moim zdaniem spore szanse na top 50 mistrzostw świata juniorów, co pewnie może brzmieć dziwnie, ale byłby to dla niego wielki sukces.  Kto wie? Być może nawet wygra ze wszystkimi Szwedami?Komentarz zmoderowany (Moderator nr:21223) / 2016-01-28 21:33:40

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).