PK w Bischofshofen: Eisenbichler zwycięzcą jednoseryjnego konkursu, Żyła trzeci!

 • 2016-01-31 11:10

Markus Eisenbichler triumfował w niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen (HS140). Reprezentant Niemiec w składających się z tylko jednej serii zawodach poszybował na odległość 134 m. Na najniższym stopniu podium stanął Piotr Żyła (139 m). Pucharowe punkty zdobył komplet sześciu Polaków.

W pierwszej serii konkursowej skaczący z niższej belki Markus Eisenbichler wylądował na 134 metrze i prowadził z przewagą 1,7 punktu nad reprezentantem Włoch, Alexem Insamem (140,5 m). Na trzeciej pozycji sklasyfikowany był Piotr Żyła. Polak poszybował na odległość 139 metrów i tracił do prowadzącego Niemca 2,3 punktu. Zaledwie o 0,2 punktu za wiślaninem znajdował się czwarty Norweg Tom Hilde (133,5 m). Piąty był Szwajcar Luca Egloff (132,5 m), zaś szósty - kolejny z Biało-Czerwonych, Bartłomiej Kłusek (129 m), który tracił do lidera 3,7 punktu.

Czołową dziesiątkę po pierwszej rundzie uzupełniali Ulrich Wohlgenannt (137 m), Ziga Jelar (133,5 m), Thomas Hofer (129 m) i Karl Geiger (129,5 m).

Do finałowej serii awansowali wszyscy reprezentanci Polski. Oprócz wcześniej wspomnianych Żyły i Kłuska, szesnaste miejsce zajmował Jakub Wolny (125,5 m), siedemnasty był Krzysztof Biegun (129,5 m), dwudziesty Przemysław Kantyka (125 m), zaś dwudziesty trzeci - Jan Ziobro (122 m).

Pierwszą serię konkursową rozpoczęto z 26. belki startowej. Po dalekiej próbie Alexa Insama skrócono rozbieg do 24. platformy.

Finałową serię zaplanowano na 10:30, jednak kilka minut po tej godzinie jury zawodów ogłosiło decyzję o odwołaniu drugiej rundy i uznaniu wyników pierwszej kolejki za ostateczne.

Dla Markusa Eisenbichlera dzisiejsze zwycięstwo to trzeci w karierze triumf w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Wcześniej reprezentant Niemiec wygrywał dwukrotnie w Sapporo w 2014 roku. Z kolei Alex Insam zajmując w niedzielę drugą pozycję osiągnął najlepszy wynik w swojej dotychczasowej. To pierwsze miejsce na podium konkursu PK w dorobku 18-letniego Włocha.

Piotr Żyła po raz drugi w karierze stanął na podium zawodów tzw. "II ligi". Wiślanin poprzedni raz znalazł się w czołowej trójce Pucharu Kontynentalnego... dziesięć lat temu, odnosząc zwycięstwo w konkursie w Villach.

Dzisiejsze zawody w Bischofshofen zakończyły 5. period sezonu Pucharu Kontynentalnego 2015/2016. Dodatkowe miejsca na następny okres zawodów Pucharu Świata wywalczyły zespoły Norwegii, Słowenii i Niemiec.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego prowadzi Niemiec Karl Geiger (574 pkt.) przed Norwegiem Tomem Hilde (558 pkt.) i swoim rodakiem Davidem Siegelem (459 pkt.). Siedemnaste miejsce zajmuje Andrzej Stękała (272 pkt.), dziewiętnasty jest Dawid Kubacki (255 pkt.), zaś dwudziesty - Bartłomiej Kłusek (226 pkt.).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego odbędą się w dniach 6-7 lutego w słoweńskiej Planicy.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego >>
Zobacz aktualny ranking CRL >>
Zobacz końcową klasyfikację generalną 5. periodu Pucharu Kontynentalnego >>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (12602) komentarze: (55)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • M_B profesor
  @HKS

  Tzn. na logikę dla samego Vancury lepiej było być w Bischo.

  Z drugiej strony nie ma żadnej gwarancji, że wywalczyłby ostatecznie to dodatkowe miejsce.

  Tym niemniej jakby je wywalczył, to Czesi w sumie pozbyliby się problemów odnośnie limitów.

  Koudelka jest numerem 1, ale tak samo w przedziale 2-5 mieszczą się Hlava, Matura, Janda i Vancura, a dopiero 6-8 są Kozisek, Stursa, Polasek i tutaj raczej według mnie nie byłoby zbytnich rotacji.

 • HKS początkujący

  @M_B
  Teraz po fakcie można gdybać czy nie lepiej było wysłać Vancurę do Bischo, tym bardziej że Stursa siedział i się nudził;)

  Ogólnie ta forma Czechów jest bardzo dziwna - Matura i Kozisek w Zakopcu sobie radzili, teraz słabo, nie wiadomo jak Janda, ich układ w "czołowej ósemce" zmienia się w zasadzie co dzień poza liderem Koudelką i mając 5 w PŚ by im było trochę łatwiej (chociażby w drużynówkach). Ale z drugiej strony dwa miejsca w "5" PK to nie jest byle co a tak chociaż zdobył pierwsze punkty w PŚ. Chociaż nie za wiele.

 • M_B profesor
  @dejw

  Z jednej strony słabo. Z drugiej strony jednak w jednym konkursie zapunktował, a w drugim zakręcił się koło punktów ;). Pozycje 33, 27 bynajmniej wstydu mu nie przyniosły tam.

  A że z limitami mają sytuację jaką mają, to i nie startował. Teraz mogą to podreperować jak dobrze rozdysponują Hlavę i Stursę, ale w tym momencie przede wszystkim jest jedno miejsce obojętnie gdzie potrzebne, kolejne byłoby dla zawodnika który po prostu by sobie poskakał jako tło tak jak Sakala w Bischo ;).

 • dejw profesor
  @borek99

  Punkcik to zawsze punkcik, mnie cieszy w wykonaniu każdego z przedstawicieli słabszych krajów, zwłaszcza juniorów.
  A nuż Francuzi zmienią kryteria? Albo może wystawiliby go w krajówce na GP?
  Zawsze lepiej mieć taką możliwość ;)

  @HKS
  Chodziło mi oczywiście o Murańkę ;)

 • Stinger profesor

  Dzisiaj konkurs lepszy w wykonaniu Polaków. Żyła na podium, a Kłusek nie wiele stracił.
  Reszta punktuje także poza Ziobro (mimo że punkty to powinien być wyżej) reszta raczej tak jak skacze aczkolwiek Wolny w PŚ sprawiał wrażenie lepszego (albo te punkty mnie zmyliły).

  Hilde ma limit!
  Eisenbichler nie ale Niemcy też wywalczyli więc może on dostanie szanse w kolejnym periodzie?

 • HKS początkujący

  @dejw
  Kubacki akurat miał pecha ale co nie zmienia faktu że znów skoczył słaby w porównaniu do Q. Jego nie ma sensu wymienić, on nic nie wytrenuje;) Raz skoczy tak, raz inaczej. Seria dwóch dobrych konkursów była krótką seria.

 • pawel96 profesor

  Ciekawy występ Insama. Na PŚ w Willingen nie przeszedł nawet kwali, gdzie odpadało 4 skoczków. Zobaczymy już w Skandynawii, czy to tylko jednorazowy wyskok.

  Co do naszych, następne Oslo, więc uważam, że Żyła powinien tam jechać. Do wymiany na pewno jest Murańka. Nie wiem też, czy jest sens ciągnąć Kamila, aby dalej się męczył jak teraz... Powołanie Kubackiego jest oczywiste.

 • borek99 weteran
  @dejw @M_B

  Pytanie tylko co tak naprawdę Duplandowi dałby ten punkcik (poza jakąś tam satysfakcją)? Jeżeli Francuzi faktycznie mają ten wymóg, o którym parę razy już w komentarzach wspominano (jakoś nie chce mi się szukać, czy mają to gdzieś w regulaminach zapisane, ale praktyka wskazuje, że faktycznie prawdopodobnie taką zasadę tam mają) to i tak szansy w PŚ by nie dostał, a jedyne co by mu ten punkcik dał to ewentualnie okazję do skoczenia w krajówce podczas LGP. O te 0,1 pkt. to można byłoby rozpaczać przy np. którymś Turku, gdzie taki punkcik w PK realnie otworzyłby zawodnikowi możliwość startu w PŚ, a nie tutaj, gdzie przez ich wewnętrzne zasady i tak nic im to nie da.

 • dejw profesor
  @M_B

  Tylko że ten czeski nr 8 kiepsko wypadł w Wilingen, i dopiero teraz solidniej zapunktował ;)

  Czesi stopniowo, krok po kroku mogą zyskiwać pozycje w CRL. Stursa powinien już tam wejść po następnym periodzie, Polasek jeśli będzie tak regularnie punktował, to także powinien zgromadzić spory kapitał. Do tego mogą jeszcze porotować Hlavą i może im wyjść 5-6 na koniec zimy. A to już da im większe możliwości rotowania składem, więcej szans dla kolejnych juniorów - a nuż się jakiś jeszcze przebudzi.

  Niedługo wszyscy odsuną się od Kruczka i problem ewentualnych zmian kadrowych rozwiąże się sam ;)

  @HKS
  No właśnie, wszyscy tutaj widzą jedną podmianę: Żyła lub Kłusek w miejscu Kubackiego. A jakoś nikt nie dopuszcza możliwości, że można podmienić także i Stocha.

 • anonim

  Zobaczycie ludzie, że Murańka zostanie. Za skok w kwalifikacjach, pierwszej serii. W piątkowych kwalifikacjach Muranka odstawał od trzeciego Stocha i piątego Stękały niewiele więcej niż oni dwaj od Kubackiego. Tam było mimo wszystko 120 m u Murańki, to nie jest jakiś zły skok na Okuyaramie. Zapewne nic się nie zmieni, jeżeli ktoś wypadnie to prędzej Stoch ... nie, nic się nie zmieni. Żyła już podobno tak jak Ziobro w ogóle się nie kontaktuje z trenerem, więc dla trenera już nieważne czy on, czy Stękała. Ma już rylko dwóch zawodników w kadrze i będzie ich trzymał. A o wejściu Kluska nie mamy co marzyć, bo przecież w logice Łukasia miał dwa na trzy skoki gorsze od Pitra. Jeżeli ktoś wypadnie to Stoch, za niego Piter, ale najprawdopodobniej nic się nie zmieni, pewnie Łukaś powie że to tylko jeden skok, a to że pozostałe w okolicach 20-25 miejsca - jeszcze przecież nie ma tragedii, w jego logice. Zdziwyłbym się jakby wypadł Murańka. Stoch pewnie też będzie ciągany. A Stoch + skandynawska skocznia = albo bardzo dobry wynik, albo kompromitacja. Bardziej prawdopodobne to drugie, nie myślicie? Ale Łukaś nic nie widzi i obym zapeszył, ale znowu w wywiadach może szlochać jak w Kulm.

 • Gunner321 doświadczony
  Ostatni komentarz

  7 na podmianke

 • Gunner321 doświadczony
  Saymon19

  Najlepiej gdy wzięli 7 i jednego na podmianke

 • Saymon19 weteran
  Gunner321

  Ale Żyła w Oslo zawsze dość dobrze skakał, a poza tym pokazał że potrafi daleko skakać, a ten skok wczoraj z I serii to raczej wypadek przy pracy.

 • sheef profesor
  Podsumowanie występu Polaków w drugim konkursie PK w Bischofshofen

  Dzisiejsze zawody w wykonaniu Polaków ogóle wypadają dobrze ale na ile przełoży się to w następnych konkursach - przekonamy się za tydzień w Planicy. Piotrek Żyła w jedynym dzisiejszym skoku oddał naprawdę świetną próbę - różnica z wczorajszym konkursem jest taka, że tym razem skok był w pełni ustany (ach, chciało by się, żeby "Wiewiór" oddawał w tym sezonie częściej takie skoki). Bartek Kłusek skacze na swoim "kontynentalowym" poziomie. Kuba Wolny zrehabilitował się za wczorajszy występ. Krzysiek Biegun dzisiaj oddał dobrą próbę, która dała mu miejsce w TOP 20 dzisiejszego konkursu. Solidny i zadowalający występ zanotował dzisiaj Przemek Kantyka natomiast Janek Ziobro skoczył dzisiaj w miarę poprawnie cieszę się, że kolejne punkciki PK wpadają na jego konto.

 • Gunner321 doświadczony
  Saymon19

  Dla mnie za żyłę kłusek rowniejszy jest

 • Saymon19 weteran
  Ja w Oslo bym widział taki skład

  1. Hula
  2. Kot
  3. Stoch
  4. Kubacki
  5. Stękała
  6. Żyła.

 • Ponurzyca profesor

  Po ogłoszeniu składu na konkursy PK napisałem, że ,,ekipa dobra na punkty ale czy na podium?".
  W sobotę była mizeria i Ziobrodramat.
  Dziś były dobre punkty i podium.
  Trzeba pogratulować Piotrkowi bo pudło jest pudło. I tyle.

  Wiewiór oddał 3 konkursowe skoki.
  Jeden zawalił, drugi skoczył bardzo dobrze ale nie ustał, trzeci w tą samą dziurę i ustany dał w jednoseryjnym konkursie 3 miejsce.
  Czyli tak naprawdę 2 na 3 skoki zwalone.
  Oczywiście Kruczek jeżeli dokona podmiany to swojego na swojego.
  Ale to bez sensu. Piotrek Żyła powinien wystartować jeszcze w PK w Planicy by potwierdzić jakąś stabilizację w swoich skokach ( na razie jej nie ma).
  Czy Bartek Kłusek powinien startować w najbliższym PŚ?
  Na pewno na ten start w jakiś sposób zasługuje. Ale co on mu da? Być może przy jakimś fartownym układzie personalno-wiatrowym pierwsze zimowe punkty w karierze. A być może tylko start w kwalifikacjach.
  Pozostając w PK z obecną formą ma szanse na pierwsze podium w tym sezonie. Na pewno by mu się przydało. Dla kasy psychy i prestiżu.

 • Xellos profesor
  ja bym dał Kłuska do PŚ

  Skacze równo, a Piotr nadal kombinuje nad tą swoją pozycją. Jak przekombinuje to wiadomo jak się skończy.

  Ale dobrze wiemy, że Kruczek pewnie weźmie Żyłę by jednak kadra A miała chociaż dwóch przedstawicieli.

  A teraz tak od siebie co ja bym zrobił ( chociaż wiem, że tak nie będzie :) )

  Ja bym dał odpocząć Stochowi. A na PŚ dał i Żyłę, i Kłuska. Stoch może i jak trafi to uleci, zajmie jakieś miejsce blisko końca top10 wtedy. ALE Jak nie trafi na progu to będzie mega kompromitacja znowu. Pytanie czy warto grać w LOTTO gdy stawką nie jest podium a max możliwości to koniec top10 jak wszystko się uda...

 • Michał początkujący
  Insam

  Alex Insam ,piękny weekend w jego wykonaniu.On jest w stanie startować w Oslo i plasować się w 4 dziesiątce.

 • panKK bywalec
  Na konkursy

  w Oslo

  Stoch
  Stekala
  Hula
  Kot
  Klusek
  Biegun (Kubacki)(Zyla)(Wolny)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).