Dawid Kubacki: "Mieliśmy rewelacyjne warunki"

 • 2016-02-10 01:51

Po raz kolejny podczas serii treningowych najlepszym z Polaków dwukrotnie był Dawid Kubacki. W kwalifikacjach 25-latek zajął trzecią lokatę, tuż za Daiki Ito oraz Kamilem Stochem. Czy zdaniem samego zawodnika, dobra praca z Oslo została podtrzymana?

- Zgadza się. Taki jest plan i po prostu ten plan realizuję. Całkiem fajnie mi się tutaj dzisiaj skakało od pierwszego skoku. Ten w kwalifikacjach był troszkę zepsuty moim zdaniem, ale za chwilę skonsultuję to z trenerami i zobaczę na ile moje zdanie się sprawdzi - powiedział podopieczny Macieja Maciusiaka.

Jakie są odczucia odnośnie obiektu HS 140 w Trondheim? - Parę razy już tutaj byłem i całkiem fajna skocznia. Dzisiaj na dodatek mieliśmy rewelacyjne warunki. Praktycznie bez wiatru, więc super się tutaj skakało.

Czy pomysł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej na temat łączonych zawodów biegaczy i skoczków narciarskich przypadł naszemu rodakowi do gustu? - Nie słyszałem o tym wcześniej. Czy ja wiem... Z pewnością byłoby to coś nowego, coś innego, ale wydaje mi się, że ciężko będzie to ocenić, zanim się coś takiego wydarzy.

Decyzja o przeniesieniu konkursu z Oslo do Vikersund na plus? - Tak. Będziemy mogli sobie polatać przez trzy dni, więc jak najbardziej fajnie. Dobrze, że te konkursy gdzieś nie przepadają, tylko ten sezon jeszcze się nam troszeczkę wydłuża w ten sposób.

Korespondencja z Trondheim, Dominik Formela.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4778) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Licz bywalec
  Piękne chwile

  Doczekaliśmy się kiedy Dawid Kubacki w końcu po tylu latach posuchy - po skoku na top 10 PS mówi, ze trochę zepsuł. Człowiekowi morda się cieszy, oby w konkursie tez były przynajmniej takie "zepsute" skoki :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).