FC w Eau Claire: Wyniki piątkowego treningu

 • 2016-02-13 00:44

W amerykańskim Eau Claire odbyły się trzy oficjalne serie treningowe przed piątkowym konkursem z cyklu FIS Cup. Najlepsze rezultaty na obiekcie HS 95 osiągali: Stefan Huber, Niko Loeytaeinen, Christian Friberg oraz Jakub Kot. Skoczkom walczącym w stanie Wisconsin towarzyszy bardzo dobra, zimowa pogoda. Wszystkie próby oddawano z 8. belki startowej.

Jedyny Polak na starcie amerykańskich zawodów - Jakub Kot, poprawiał swoje wyniki ze skoku na skok. W pierwszej serii treningowej uzyskał zaledwie 74,5 metra, w drugiej o metr przekroczył punkt konstrukcyjny usytuowany na 86. metrze, natomiast w trzeciej serii treningowej okazał się najlepszy z wynikiem wynoszącym 90 metrów.

Z grupy zagranicznych skoczków, najskuteczniej prezentowali się braci Huber z Austrii, a także fiński junior - Niko Loeytaeinen. Najlepszym z reprezentantów gospodarzy był Christian Friberg.

Początek pierwszej serii konkursowej zaplanowano na godzinę 2:30 czasu polskiego. Na 2:00 wyznaczono start serii próbnej.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki oficjalnego treningu.

Skrócone wyniki I treningu FC w Eau Claire (HS 95); 12.02.2016
Lp.ZawodnikKrajOdl.
1 HUBER Stefan AUT 87.5
1 LOEYTAEINEN Niko FIN 87.5
3 ZAGAR Rozle SLO 86.0
4 KARTA Samet TUR 85.5
5 FRIBERG Christian USA 85.0
6 MATTOON Nicholas USA 84.0
7 BUSKUM Andreas Granerud NOR 83.0
8 BERGGAARD Mats Soehagen NOR 81.0
9 SKINNES Stian Andre NOR 80.0
10 WALLACE Brian USA 76.5
12 KOT Jakub POL 74.5
Skrócone wyniki II treningu FC w Eau Claire (HS 95); 12.02.2016
Lp.ZawodnikKrajOdl.
1 FRIBERG Christian USA 92.5
2 HUBER Stefan AUT 89.0
3 MAYLAENDER Dominik GER 88.0
4 LOEYTAEINEN Niko FIN 87.5
5 ZAGAR Rozle SLO 87.0
6 KOT Jakub POL 86.0
7 HUBER Daniel AUT 85.5
8 BUSKUM Andreas Granerud NOR 81.0
9 STRAND Knut Jokerud NOR 80.5
10 REID Rogan CAN 80.0
Skrócone wyniki III treningu FC w Eau Claire (HS 95); 12.02.2016
Lp.ZawodnikKrajOdl.
1 KOT Jakub POL 90.0
2 LOEYTAEINEN Niko FIN 89.5
3 SKINNES Stian Andre NOR 88.0
4 HUBER Daniel AUT 86.0
5 STENSGARD Kristian NOR 82.5
6 EDLUND Trevor USA 81.5
7 REID Rogan CAN 81.0
7 MATTOON Nathan USA 81.0
7 SMITH Hunter USA 81.0
10 RUIKKA Pyry FIN 80.0
10 MARKKANEN Joni FIN 80.0

Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2401) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  popeleusz

  Kot to też od dawna duży talent. Ale raczej już stracony, choć "kto wie, kto wie"...

 • pepeleusz początkujący

  Hunter Smith to od dawna duży talent. Oby nie był stracony dla skoków tak jak obecny kombinator Ben Loomis

 • apollo początkujący

  W ogóle w PK albo Fis Cupie jakieś sumy się dostaje za wysokie miejsca?

 • anonim
  do vvz

  Huberowie są na pewno lepsi od Kota. Pytanie co pokażą Benedik, Karta Loeytaeinen

 • borek99 weteran
  @vvz

  W Whistler dostał kwiaty (na stronie skijumpingcanada.com jest zdjęcie z podium) ;)

 • anonim

  Kot znowu wygra pewnie choć obsada troche lepsza, w najgorszym wypadku 3 miejsce wpadnie. Ciekawi mnie, jakie są nagrody w FIS cupie za zwycięstwa? Ktoś wie?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).