PK w Zakopanem: Wohlgenannt najlepszy, Ziobro na podium

 • 2016-02-14 12:39

Zwycięstwem Ulricha Wohlgenannta zakończył się konkurs Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Austriak oddał skoki na odległość 123 i 131 metrów, za co otrzymał notę 302,1 punktu. Na najniższym stopniu podium stanął Jan Ziobro, w czołowej "10" znalazło się czterech Polaków, a punkty zdobyło łącznie aż siedmiu reprezentantów Polski.

Na drugiej pozycji ze stratą 13 punktu uplasował się Thomas Diethart, który oddał najdłuższy skok pierwszej serii - 127,5 metra, a w finale wylądował na 125. metrze. Jan Ziobro na półmetku zmagań na Wielkiej Krokwi po skoku na 123,5 metra zajmował siódme miejsce, jednak finałowy lot na odległość 131 metrów dał Polakowi wyraźny awans i miejsce na podium.Tuż za podium znalazł się kolejny z Biało-Czerwonych - Jakub Wolny. 20-latek uzyskał 123 metry w pierwszej oraz aż 132 metry w drugiej serii, co było najdłuższym skokiem całego konkursu. Za naszym reprezentantem znaleźli się dwaj Austriacy - na piątym miejscu Florian Altenburger oraz na szóstym Clemens Aigner ex aequo z Bartłomiejem Kłuskiem. Kłusek na półmetku konkursu zajmował 14. miejsce (125,5 metra), ale podobnie jak koledzy z drużyny, w drugim skoku poprawił się (127,5 metra) i zdołał wywalczyć awans o osiem pozycji. Ósme miejsce przypadło Markusowi Schiffnerowi, który wyprzedził Lukasa Hlavę oraz Krzysztofa Bieguna, który również zanotował spory awans w serii finałowej - z 18. na 10. miejsce. Lukas Hlava był z kolei jedynym zawodnikiem spoza Polski i Austrii, który zmieścił się w najlepszej "10" zawodów.

Punkty w niedzielnym konkursie zdobyło aż siedmiu Polaków. Na początku drugiej dziesiątki na 11. i 12. miejscu sklasyfikowani zostali Łukasz Podżorski i Przemysław Kantyka, a trzecią dziesiątkę w tabeli z wynikami otworzył Krzysztof Miętus.

Awansu do serii finałowej nie wywalczyli Adam Ruda, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Zaporoczny oraz Tomasz Byrt, który został zdyskwalifikowany.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego >>
Zobacz aktualny ranking CRL >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną 6. periodu Pucharu Kontynentalnego >>


Paweł Guzik, źródło: Informacja własna
oglądalność: (15611) komentarze: (55)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Kadra A

  No widzę, że kadra A w niezwykłej formie... Tak się zastanawiam kiedy ostatni raz Zniszczoł trenował ze swoim głównym trenerem, czy oni od rozpoczęcia tego sezonu PŚ się widzieli w ogóle ?

 • Angelus bywalec

  Co sie dzieje z Murańką ja się pytam!

 • Adam początkujący
  Regres

  Wielka nadzieja Klimek niestety jest już chyba ustabilizowanym buloklepem....kolejny roztrwoniony talent. Regres w polskich skokach nabiera coraz większego rozpędu. Nie mamy już ani jednego zawodnika, który regularnie by punktował w PŚ.

 • HKS początkujący

  @Sir Lancelot
  Gdyby Austria nie wywalczyła limitu 7, to prawdopodobnie nie startowałby tu albo Schiffner (8. i 12.) albo Altenburger (20. i 5.) - faktycznie "niezauważalne" braki.

  Czasami limity to temat komediowy (np. Słowenii w ogóle ich zwiększanie nie jest potrzebne), a czasami ma to istotny wpływ na zawody (Hilde mający przyzwoitą formę nie mógł się inaczej przebić do składu).

  No i wyprowadzę Cię z błędy - na zagranicznych forach to też jest temat dosyć istotny i w przypadku planowania składu i w przypadku analizowania wyników zawodów.

  Także kulą w płot.

 • Stinger profesor

  Austriacy znowu robią swoje. Forma Aschenwalda chyba trochę siadła aczkolwiek ciężko mówić bo te konkursy do najsprawiedliwszych nie należały.

  Polacy dzisiaj całkiem nieźle.
  Ziobro i Wolny pokazali że obecnie w PK nie mamy lidera który mógłby zmienić kogoś z Vikersund na PŚ.
  Oczywiście wyniki dobre jednak oni plus Murańka (dzisiaj poszedł na stracenie) i Kłusek (miał być mocnym liderem) skaczą w kratkę także nie spodziewam się żadnych zmian na PŚ w Lahti tym bardziej że na lotach punktują wszyscy, może nie najlepiej ale jednak.

  Na spory plus występ Łukasza Pożorskiego, a szczególnie drugi skok w trudnych warunkach. Wreszcie poczuł że potrafi czy to jeden taki wyskok?
  Kantyka i Biegun też na plus.
  Miętus w zasadzie też robi swoje, od niego aktualnie więcej nie wymagam tym bardziej że lepszych od niego było 6 Polaków, a więc jak na numer 7 (a powinien być nr. 8 tylko Klemensa "spuścili") to jest ok.

  Na minus Zniszczoł który osiągnął dno dna.
  Zapotoczny i Byrt w zasadzie jako poza kadrowicze nie "mogli" zrobić zbyt dużo ale obaj na minus.
  Pierwszy w zasadzie ok (tzn. nie liczyłem na więcej) ale Byrt powinien zapunktować, wczoraj blisko, a dzisiaj pech z warunkami i jeszcze na domiar złego DSQ.

  Szkoda trochę Adama Rudy, który mimo że dobrze nie skacze prawdopodobnie dzisiaj miał najlepszą okazję na punkty PK w całym sezonie.

  Cóż pewnie jeszcze jeden start przed nim, a mianowicie podczas PŚ w Wiśle tak więc powinien coś zdobyć bo sezon na zero w PŚ i PK to sezon stracony i bardzo możliwe że wyleci z kadr, a później będzie mu już tylko trudniej.

 • anonim
  skoki

  Diethart z dnia na dzien coraz lepszy ale co z tego ?! Do konca sezonu kilka tygodni a na poczatku nastepnego sezonu bedzie zaczynal znowu od Fis cup haaha

 • anonim

  Tylko nie piszcie ze wrocil do formy bo to tylko PK i w dodatku w Zakopanym...

 • anonim
  .

  Nielot Ziobro na podium no to się porobiło

 • anonim
  Kultura kibicowania skoków narciarskich

  Jeśli idzie o natręctwa i dziwactwa polskich fanów skoków narciarskich to jednym z najciekawszych jest tzw. jaranie się limitami na PK i PŚ. Czy 6, czy 7 czy poleci czy nie poleci. To chyba czysto polska specyfika.

 • HKS początkujący

  @dejw
  Goran obu potwierdził na Lahti więc pytanie czy odeśle Pograjca, ale w sumie on coś uciułał w Trondheim więc kandydat do wylotu jest raczej pewny. Naglic poczeka na PŚ do Planicy;)

  A składy w USA będą na tyle "wstrząśniete" że nie podejmuje się typowania kto kogo wyśle. Paradoksalnie Niemcy, to lepiej żeby w ogóle tam nie lecieli i wydaje mi się to realne bo z kim? Norwegowie też o limity nie walczą więc wycieczka im się nie opłaca ale skoro przybyli do Zakopca to z nimi nic nie wiadomo.

  Na korzyść Aschenwalda faktycznie działa to że wylot do USA pewnie już w środę, no ale ja stawiam na powrót trenującego Koflera;)

  Apropo PK mimo loteryjności jeszcze warto odnotować Aune - 4 starty i 4 razy w punktach i ciekawe czy dostanie jeszcze jakąkolwiek szanse.

 • anonim
  A chcieli Kłuska w Vikersund...

  Niektórzy tutaj domagali się wyjazdu Kłuska na loty, a tymczasem facet przegrywa z Ziobrą i Wolnym.

 • sheef profesor
  Podsumowanie występu Polaków w drugim konkursie PK w Zakopanem

  Mimo że dzisiejsze zawody odbyły się na polskiej ziemi to jednak trzeba przyznać, że ten konkurs w wykonaniu Polaków był bardzo dobry. Wielkie gratulację za wyniki. Świetny występ zaliczył Janek Ziobro, który po pierwszym bardzo dobrym i drugim świetnym skoku zdołał wskoczyć na podium dzisiejszych zawodów. Podobnie zaprezentował się Kuba Wolny. Słowa uznania należą się Krzyśkowi Biegunowi, który dzięki świetnemu drugiemu skokowi awansował do czołowej dziesiątki konkursu. Bartek Kłusek zaliczył kolejny występ na równym i solidnym poziomie - poza tym jego skoki były w miarę równe. Łukaszowi Podżorskiemu do miejsca w TOP 10 niewiele zabrakło, bardzo dobry pierwszy skok w jego wykonaniu. Przemek Kantyka z kolei dobry występ - pierwszy skok dobry natomiast druga próba bardzo dobra (odwrotnie niż w przypadku Łukasza). Krzysiek Miętus dzisiaj najsłabiej ze wszystkich punktujących naszych zawodników, cieszą kolejne punkty CoC.

 • anonim
  Engelberg 2013

  Na podium dwóch zawodników, których talent eksplodował podczas tego samego weekendu w PŚ. Janek zajmował wtedy 1. i 3. miejsce a Thomas 4. i 6. Jak się potem okazało dla Austriaka był to dopiero zalążek późniejszych sukcesów. Dla polaka niestety osiągnięcie, do którego nie udało mu się już później nawiązać. Dziś, ponad 2 lata po tym weekendzie, o dziwo obaj są w podobnym miejscu.

 • dejw profesor
  @HKS

  No fakt, MŚJ w końcu nie zaczynają się już w przyszły weekend, także i Domen i Lanisek pewnie jeszcze zostaną (Domen już chyba miał to potwierdzone?)
  No to jeśli Semenic poleci do Stanów, z przybocznym Naglicem i przypomni sobie jak tam zwykle skakał, to baj baj limity, nawet Broterode może nie wystarczyć do odrobienia strat ;)

  Hubery sądzę, że zostaną w Stanach i dołączy do nich piątka. Jeśli ze względów logistycznych skład jest już ustalony, to stawiałbym że to Wohlgenannt tam poleci, a Aschenwald może zastąpi kogoś w Lahti (mogli nie przewidzieć, że tak pięknie zamienią się miejscami ;)
  Koflera już mimo najszczerszych chęci, to w tym sezonie w PŚ nie widzę ;) I w następnym też nie.

  Od Autów to się zgadzam, że Greiderer raczej poleci - jednak punkty PK mają większą wagę niż AC. Piątym pewnie będzie Steiner, ma przyzwoitą serię z Planicy i Oberwiesenthal. Rupitsch za późno się obudził, i jeszcze do tego wczoraj zebrał dyskę w drugiej serii ;)

 • anonim
  @Paweł

  Właśnie, mam też wrażenie że ta strona nie jest aktualizowana w niektórych działach.Wszedłem na odnośnik Lotos Cup i wyniki z ... 2010 roku.Moje gratulacje.
  Mniej może pejsbukowego jarania się a więcej aktualizacji strony, bo niektóre działy poumierały.Na fejsbuczku szybcy jesteście z prędkością światła a na stronie w działach szybkość z 5 letnim opóźnieniem?

 • atb stały bywalec
  @bardzostarysceptyk

  jak daleko ten konkurs był od TOP10 najlepszych PK Polaków

 • HKS początkujący

  @dejw
  Semenic na pewno będzie a moim zdaniem też i Naglic powróci. Pytanie tylko co zrobią z niemieckimi PK. Tak czy siak Polacy mają tylu zawodników w szerokiej czołówce, że ze względu na loteryjność zawodów w USA raczej ciężko mi sobie wyobrazić że oddadzą to miejsce. Hubery w USA też rzutem na taśmę wykonały misję, więc w marcu jeszcze obaj powinni pozwiedzać świat;)

  Patrząc na przynależność kadrową i obecną formę, to chyba jedynym kandydatem na Lahti jest Wohglenant, ale Kuttin by mnie znów zaskoczył jakby po prostu nie wrócił Kofler.

  I jeszcze taka ciekawostka w związku z którą wstrzymuje się z konkretnym ocenianiem tego konkursu:
  Semenic +61,1
  Trofimow -0,6

  No cóż, to nie wymaga komentarza;)

  A co do AC to żadnej rewolucji w składach nie wprowadził. Może Winter mnie zaskoczył, że zebrał takie baty. Greiderer myślę, że pojedzie jeszcze za nazwisko, bo też nie ma konkretnego kandydata który by regularnie skakał lepiej od niego

 • ann81 profesor

  Bardzo dobry konkurs dla naszych zawodników. Z drugiej strony na własnej skoczni nie wypada skakać źle.
  Dziś zdecydowanie zawiódł jedynie Klemens. Reszta skoczyła na poziomie z wczoraj lub lepszym. Za to Janek jakby budził się ze snu zimowego. Może jeszcze pokaże coś w tym sezonie. Może wpadną mu w końcu jakieś punkty w PŚ.

 • Paweł początkujący
  Punktacja

  Jakim cudem Ziobro, który był 3. ma tylko 33 punkty w tym periodzie?
  Ja rozumiem, że mogliście tego jeszcze nie zaktualizować, ale w takim razie po co pod artykułem jest link do tej klasyfikacji, w dodatku ze słowem "aktualną"?

 • dejw profesor

  W dzisiejszym Alpen Cupie triumf także święci Austriak - pewne zwycięstwo Reisenauera. Podium to samo co wczoraj.
  Sell przypieczętował sobie ostatnie miejsce na MŚJ, Winter za to koncertowo schrzanił drugi skok.
  Francuzi nieźle - tym razem lepiej Brasme, który wrócił do TOP10, za to słabiej Contamine. Punkty Duplanda i Blancharda - może jednak ten drugi występami w Planicy zostanie dołączony do składu i Francuzi wystawią drużynę. Byłoby to bardzo ciekawe porównanie - choćby z nami. Druga, ostatnia niewiadoma to uzupełnienie składu Austriaków. Greiderer mimo punktów zdobytych na PK w Bischo, tutaj nie błysnął, a dziś jeszcze dostał łomot nie tylko od Reisenauera, ale i został wyprzedzony przez sześciu innych rodaków.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).