Kamil Stoch: "Popełniłem dużo prostych błędów"

 • 2016-02-14 20:37

Kamil Stoch dopiero na 23. miejscu zakończył rywalizację w niedzielnych zawodach w Vikersund. Skokiem na odległość 231 m w kwalifikacjach rozbudził wyobraźnię kibiców, ale w konkursie skakał już słabiej (213 i 200,5 m).

– Ten skok w kwalifikacjach był bardzo dobry – ocenia - Przyjemnie mi się leciało. Chociaż tak naprawdę w Vikersund oddałem tylko 2 skoki z których jestem zadowolony. Reszta była taką męczarnią.

Jak podkreśla, popełnił dużo prostych błędów, których w dalszym ciągu nie potrafi poprawić. – Jeśli chodzi o skoki konkursowe, to jestem zadowolony z tego piątkowego, oddanego w serii finałowej. Szału nie było, ale był to skok na dobrym poziomie, więc mogę się z niego cieszyć – twierdzi.

Niezadowolenia nie kryje natomiast z występu w drugiej serii niedzielnego konkursu (200,5 m). – Wiadomo, że 200 m to jest coś, ale na tej skoczni, to jest tylko połowa zeskoku. Poza tym ten skok był bardzo spóźniony – dodaje.

A jak ocenia weekend lotów w Vikersund? – Z jednej strony jestem zadowolony, że wystartowałem w tych zawodach, a z drugiej myślę sobie, że mogłem jechać do domu i w sumie wiele bym nie stracił – mówi.

Po występach w Norwegii, nasi skoczkowie udadzą się na krótki 2-3-dniowy odpoczynek do domu. – Czuję, że tego potrzebuję. Ale oczywiście, myślę też o kolejnych startach – kończy.

Korespondencja z Vikersund, Tadeusz Mieczyński


Katarzyna Skoczek, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6769) komentarze: (25)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Stoch

  Porównajcie sobie tor lotu stocha w vikersund 2 lata temu a wczoraj. Problem ewidętnie na progu.

 • Michał początkujący
  Problemy Stocha

  Stoch ma problem przy wyjściu z progu, jest mało dynamiczny.Poźniej w locie brakuje luzu, ułożenia sie na nartach praktycznie płasko do buli. Wystarczy zobaczyc kilka filmow jak latał za czasów formy.

 • skoczkowa stały bywalec

  Nie widzę w mojej wypowiedzi żadnego fanatyzmu. Widzę natomiast konstruktywną opinie. W świecie skoków panuje opinia, że Gregor jest slaby psychicznie

 • anonim

  Może po prostu Schlierenzauer uznał, że nie jest w stanie poprawić swojej formy w tym sezonie i nie chciał siebie i kibiców męczyć.Więc teksty o słabości psychicznej to hmmm przejaw fanatyzmu i braku obiektywizmu. Stochowi wyjdzie jeden skok na kilka zupełnie zepsutych a tutaj całe grono fanów (odróżniać od kibiców) wpada w ekstazę, że to już koniec kryzysu i przełamanie. Nikt przy zdrowych zmysłach nie pisze o zakończeniu kariery przez Stocha ale wydaje się, że przerwa jest nieodzowna na sensowny trening.

 • skoczkowa stały bywalec
  eretrocyt_ka

  Właśnie to nie ważne zwróciło moją uwagę i wzbudziło spory niepokój. Mam nadzieję, że Kamil nie pójdzie w ślady Schlierenzauera, bo to pokazało jaki Gregor jest slaby psychicznie, aa to na pewno nie pomaga w odbudowaniu formy.

  Kamil w tych wywiadach jest nie swój, racja. Alee trudno się dziwić skoro w skokach też jest nie swój i popełnia błędy, których nie jest w stanie wyeliminować - jest to na pewno bardzo przygnębiające.

 • pawel96 profesor

  Cóż, po kilku sezonach na szczycie widocznie musiał przyjśc taki sezon jak ten. Prawdziwi kibice są z Kamilem i liczą, że w przyszłym roku będzie już wszystko dobrze :)

  Ciekawe czy/kiedy taki dołek złapią Freund czy Prevc.

 • erytrocyt_ka profesor
  skoczkowa

  No w sumie to stwierdzenie, że niby fajnie, że tu przyjechał, ale z drugiej strony to jakby został w domu to i tak by wiele nie stracił, albo odpowiedź 'bez komentarza' na to ostatnie pytanie jakoś zabrzmiały tak...jakby faktycznie o tym myślał. Ale Kamil w tym sezonie z powodu słabych wyników taki jest nieswój w tych wywiadach, także może tylko takie wrażenie.

 • anonim

  nie, nie mamy.

 • skoczkowa stały bywalec
  Kamil

  Czy Wy też macie wrażenie - na podstawie dzisiejszej wypowiedzi - że Kaamil chce zakończyć sezon?

 • Piotr S. profesor
  -

  Myśle,że Kamil powinien odpuścić najlbiższe zawody. Potrzeba mu trochę spokoju by mógł wyeliminować swoje błędy, startując w zawodach nie ma takiej możliwości (jakiś czas temu pisał o tym Adam Małysz). W końcu Kamil powininien zacząć postepować racjonalnie. Do tej pory zbyt mocno kierował się emocjami, które utrudniały mu trzeźwą ocenę sytuacji. Od Sapporo co drugi konkurs był katastrofą. Bardzo cenię Kamila za tę wolę walki, ale po Sapporo albo po Trondheim powinien wracać do kraju i trenować. Poza tym ten sezon, a szczególnie ostatnie konkursy pokazały, że Kamil za zaufanie do trenera Kruczka zapłacił niewspółpmiernie wysoką cenę.Komentarz zmoderowany (Moderator nr:12185) / 2016-02-14 22:09:22

 • Mejdzi profesor
  J-23 - wiem to nie bylo do cb tylko początek

  ... Ten komentarz był ogólny,przeczytaj go uwarznie

 • anonim
  do hmm

  Przeczytaj ze zrozumieniem i wtedy odpowiadaj !Ja ani przez moment nie oczerniłem Kamila, ani przez moment nie mam i nie miałem do niego jakichkolwiek pretensji. Ja stwierdziłem tylko w/g mnie fakt. ( mam nadzieję że wiesz co znaczy w/g ). Powtarzam aby nie było nieporozumień.WEDŁUG MNIE. Mam prawo do wygłaszania swoich opinii czy to się komuś podoba czy też nie. Zresztą nie jest ona wyssana z palca. Wcale nie dziwiłbym się gdyby po tym sezonie Kamil zawiesił lub (co nie daj Bóg ) zakończył karierę.Wbrew pozorom nie lubię nigdy pisać - a nie mówiłem -. Szacunek J-23

 • ann81 profesor

  No i po co te nerwy. Sukcesy przyjdą, być może. Tego nikt nie wie na pewno. Ale nikt też nie może zabronić gorąco w to wierzyć :)

  Łatwo jest oceniać kogoś, gdy nie ma się pojęcia, z czym musi się na co dzień mierzyć. Trudniej zdobyć się na konstruktywną krytykę i głębszą analizę tego, co się wydarza. Osobiście preferuję to drugie, zarówno wobec siebie, jak i innych.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Kamil popraw to co Masz poprawić i w Lahti i Kuopio bądź w TOP 20.

 • Mejdzi profesor
  hmm..

  Herbatka z melisy potrzebna jest tym co bezczelnie oczerniają innych np.Kamila !! Denerwuje sie bo nie lubię jak inni wymygają od innych czego co jest ponad jego możliwości .. Kieruje się rozsądkiem a nie emocjami a rozsądek podpowiada mi że Człowiek nie jest robotem i nie można wymagać i oceniać bezczelnie .. kieruje się rozsądkiem a nie emocjami..

 • skoczkowa stały bywalec
  Trzymaj się!

  Kamil, pamiętaj. Coś co wydaje się dzisiaj tragedią będzie śmieszną historią, przy czym bardzo pomocną, przy Twoich następnych sukcesach - a one będą. Dlaczego będą? Bo masz wielki talent do skoków, mało który skoczek dostał taki dar, jak Ty. Talentu się nie traci, talent można jedynie otrzeć i przy ciężkiej pracy znów oszlifować.

 • erytrocyt_ka profesor
  -

  @J-23

  Mimo iż pasjonujesz się skokami od 45 lat, to nie możesz wiedzieć, jak kariera Stocha się dalej potoczy. Dlaczego? Bo sport jest nieprzewidywalny. Poza tym wielu skoczków miało słabsze momenty w swojej karierze, ja wierzę, że Kamil jeszcze wiele osiągnie. A tak wogóle -'skoczek bula'?! Nie no faktycznie, dużym szacunkiem go darzysz.

 • anonim
  do Mejdzi !

  Nawet dobrze byłoby gdybyś dostał tego szału ! Po czymś takim zaczyna sie zazwyczaj racjonalnie myśleć a nie kierować się emocjami. Mam jednak lekarstwo ! Herbatka z melisy lub relanium ! Nie zaszkodzi a pomóc może.

 • ann81 profesor

  Kamil ma do poprawy kilka elementów. Pozycja najazdowa, kierunek odbicia no i przede wszystkim timing. Skok trafiony w punkt daje od razu o wiele lepszy wynik. A Kamil ma z tym niestety problem: często spóźnia i to sporo.
  Niemało tych problemów ma Kamil w obecnym sezonie. Idzie mu jak po grudzie i męczy się niemiłosiernie. Ale widać, jak bardzo się stara, żeby było jak najlepiej. Bardzo cenię go za tą cierpliwość, bo niejeden na jego miejscu by się wycofał i poddał. Wierzę, że ta cierpliwość popłaci i przyjdą jej efekty. Choć pewnie łatwo nie będzie.
  Przed następnym sezonem jest wiele czasu. Można poprawić błędy i wrócić na szczyt. Tam, gdzie miejsce takich skoczków, jak Kamil.

 • Mejdzi profesor
  zaraz dostane szału od jednych kibiców co tak bezczelnie oczerniają i mówią złe

  Kamil to tylko człowiek a nie robot !! Nigdy nie jest łatwo poprawić błędów systematycznych a dużo ludzi takich błędów popełnia na co dzień a się odzywają że Kamil się skończył ale przecierz to tylko człowiek a nie jaki robot co będzie robił to co chcą kibice..Trudno jest poprawić błędy które popełniasz systematycznie ...Prawdziwy kibic jest na dobre i na złe a jedni którzy myślą że należą do nich to się mylą bo kibic nie oczernia innych na wszelkie sposoby tylko jest z nim w tródnych chwilach ... JEDNI kibice poprostu są bezczelni w stosunku Kamila i jego osoby ... Każdemu człowiekowi zależy się szacunek bo to tylko człowiek..!!!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).