MZIO w Lillehammer: Przed nami konkursy indywidualne (listy startowe)

  • 2016-02-16 01:07

Pora na rozdanie pierwszych kompletów medali w skokach narciarskich na II Młodzieżowych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Lillehammer. Na wtorek zaplanowano konkursy indywidualne kobiet i mężczyzn. Polskich barw bronić będą Kinga Rajda i Dawid Jarząbek.

Gdyby medale młodzieżowych igrzysk były rozdawane za wyniki treningów, to z podwójnego złota cieszyliby się Słoweńcy. Zarówno Ema Klinec jak i Bor Pavlovcic byli najlepsi we wszystkich sześciu seriach treningowych, rozegranych w niedzielę i poniedziałek na Lysgaardsbakken (HS100). Dodatkowo srebrne krążki powinni mieć już w kieszeni Rosjanka Sofja Tichonowa i Norweg Marius Lindvik.

Walka o medale odbędzie się jednak we wtorkowe południe. Głównymi faworytami do zwycięstwa są oczywiście reprezentanci Słowenii. My liczymy przede wszystkim na udany występ naszych zawodników. Podczas treningów Kinga Rajda plasowała się regularnie w czołowej szóstce. Gorzej spisywał Dawid Jarząbek, który zaledwie raz znalazł się w pierwszej dziesiątce serii treningowej. Mamy nadzieję, że Biało-Czerwoni oddadzą swoje najlepsze skoki właśnie we wtorkowych zawodach.

Cztery lata temu, podczas I Młodzieżowych Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Innsbrucku, wśród pań triumfowała Japonka Sara Takanashi, wyprzedzając Niemkę Katharinę Althaus i Słowenkę Ursę Bogataj. Startująca w tych zawodach Magdalena Pałasz zajęła ostatnią, czternastą lokatę.

Zobacz wyniki konkursu pań na MZIO 2012 >>

Z kolei u panów podczas poprzedniej edycji młodzieżowych igrzysk najlepszy okazał się Słoweniec Anze Lanisek, który pokonał Norwega Matsa Soehagena Berggaarda i Japończyka Yukiyę Sato. W gronie 23 zawodników czternastą pozycję zajął Krzysztof Leja.

Zobacz wyniki konkursu panów na MZIO 2012 >>

W porze wtorkowej rywalizacji meteorolodzy przewidują południowo-wschodni wiatr o średniej prędkości 2-3 m/s, brak opadów i temperaturę powietrza w wysokości -7°C.

Rekord skoczni Lysgaardsbakken należy do Karla Geigera. Reprezentant Niemiec, podczas konkursu drużyn mieszanych w ramach Pucharu Świata w grudniu 2013 roku, poszybował na odległość 107,5 metra.

Początek rozgrywanych naprzemiennie konkursów pań i panów wyznaczono na godzinę 12:30. Zawody poprzedzi seria próbna (11:30).

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE MKOl >>

PROGRAM ZAWODÓW:

Wtorek, 16.02.2016
11:30 - Seria próbna kobiet
12:00 - Seria próbna mężczyzn
12:30 - Pierwsza seria konkursowa kobiet
13:00 - Pierwsza seria konkursowa mężczyzn

Środa, 17.02.2016
10:00 - Oficjalny trening pań
12:00 - Oficjalny trening panów

Czwartek, 18.02.2016
10:00 - Seria próbna konkursu drużyn mieszanych
11:00 - Pierwsza seria konkursu drużyn mieszanych

Piątek, 19.02.2016
10:00 - Oficjalny trening pań
12:00 - Oficjalny trening panów

Sobota, 19.02.2016
10:00 - Konkurs skoków do łączonego konkursu drużynowego
13:30 - Narciarska sztafeta 3x3,3 km do łączonego konkursu drużynowego

Lista startowa konkursu MZIO Pań w Lillehammer (HS100); 16.02.2016
NrZawodniczkaKraj
1 KLINEC Ema SLO
2 OI Shihori JPN
3 PESATOVA Zdenka CZE
4 TICHONOWA Sofja RUS
5 DIEU Roamne FRA
6 REISCH Agnes GER
7 SANKEY Logan USA
8 STROEM Anna Odine NOR
9 MALSINER Lara ITA
10 VOROS Virag HUN
11 RAJDA Kinga POL
12 HUBER Julia AUT
13 TRAMBITAS Andreea Diana ROU

Lista startowa konkursu MZIO w Lillehammer (HS100); 16.02.2016
NrZawodnikKraj
1 HOLIK Frantisek CZE
2 LONGO Alessio ITA
3 JARZĄBEK Dawid POL
4 MOLNAR Kristof HUN
5 ALAMOMMO Andreas FIN
6 LINDVIK Marius NOR
7 HAUSWIRTH Sandro SUI
8 LEITNER Clemens AUT
9 BEDIR Muhammed Ali TUR
10 ITO Masamitsu JPN
11 MITROFAN Nicolae Sorin ROU
12 TKACZENKO Siergiej KAZ
13 PASICZNYK Stepan UKR
14 SIERGIEJEW Maksim RUS
15 SIEGEL Jonathan GER
16 PAVLOVCIC Bor SLO
17 AIGRO Artti EST
18 LARSON Casey USA
19 LAEROYD Jonathan FRA

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4862) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • anonim
    @W_S

    Nie chodziło mi o obwoływanie dzieci mistrzami, tylko o bezsens Twoich obaw o skoki za 15 lat bo nie masz pojęcia o tym jak dzisiejsi siedmiolatkowie bedą za te 15 lat skakac ;p

    Co do Murańki to nie jest takim zwykłym buloklepem. Pamiętajmy że skakał niemal ślepy. Teraz też wciąż czeka na operację drugiego oka także poczekajmy.

  • W_S profesor
    @vvz

    Może ktoś wyskoczy, ale z tym mianowaniem 7 latków 'nowym Małyszem/ nowym Stochem' byłbym ostrożny. Murańka jak skoczył w wieku kilku lat na Wielkiej Krokwi 130 metrów z huraganem pod narty z belki ustawionej na Giewoncie to wszyscy mówili że to cudowne dziecko polskich skoków. A jak jest? Klemens jest zwykłym bulkoklepem, który skakał dobrze jedynie w pierwszej połowie sezonu 13/14 i pod koniec 14/15 a w pozostałych konkursach zawsze był słaby. Kolejne 'cudowne dziecko' Zniszczoł tak samo. Teraz jest za słaby na CoC. Ale może ten Cienciała pójdzie w ślady Murańki i będzie zwykłym przeciętniakiem. Nawet trochę ich łączy: oboje mają dziwne imiona.

  • Wojciechowski profesor
    @Janeman

    Faktycznie, kojarzę. Zresztą pewnie nie tylko tu, bo sprawa jest zabawna. Trochę jakby podawać klasyfikację sprinterów według wyników na bieżni rozgrzewkowej lub ciężarowców na podstawie kilogramów wyciskanych na zapleczu.

    Na szczęście nie mam akurat w tym przypadku poczucia jakiejś misji, bo frustracji byłoby za dużo. ;)

  • butczan1 weteran

    95 jest przepaść (świetnie zapowiadający się przecież Murańka i Zniszczoł). Nawet rocznik 96 uważano za lepszy (rokujący Leja i Kantyka). Jarząbek przeżywa w tym sezonie kryzys formy ale on ma przecież 16 lat. Może urósł ostatnio. Poprzedni sezon miał przecież całkiem dobry.

    Pamiętajmy też że juniorskie skoki nie zawsze przekładają się na seniorskie. Kto jeszcze pamięta że w 2013 roku Kłusek na mśj przegrał medal z Kraftem o 0,5 pkt? Albo ktoś pamięta kto był 2 na mśj w 2014? Patrick Streiler.

  • anonim
    @W_S

    Martwosz się o skoki za 15 lat? :o czyli wiesz jak skaczą obecni 7-latkowie? Poza tym te wszystkie dziecięce sukcesy nie zawsze są ważne- przykład Stękała, którego największym młodzieńczym osiągnięciem było szóste miejsce w lidze szkolnej a teraz jest najlepszy z tego złotego pokolenia.

  • Janeman profesor
    @Wojciechowski

    Była juz chyba nawet pare lat temu bardzo długa dyskusja w komentarzach na temat "wygrywania teningów" i z tego co pamietam wszyscy zwolennicy "treningowych zwyciezcow" pozostali przy swoim zdaniu, wiec wszelkie proby nawracania ich nie mają sensu.

  • anonim
    TRANSMISJA

    Czy zawody pokaze jakas tv chocby lokalna??? Swoja droga Eurosport pokazuje mniej wazna uniwersjade w duzo gorszej obsadzie,a tu brak relacji :/

  • anonim
    Dawid Jarząbek

    Jest w takiej formie też powołany na MŚJ.

  • anonim

    Faworyci to Pavlovcic i Klinec

  • zur555 weteran

    No zgadzam sie ze na roczniku 96 ( Kantyka ) konczy sie pokolenie talentów.
    Kolejnymi jakimiś szansami to całyczas Leja( chyba podczas COC w Zakopanem jako przedskoczek skoczył około 125m- choc głowy sobie nie dam uciąć czy to był on) , Kastelik , Jarząbek( choć ja tracę nadzieję ze z niego cos bedzie).
    W rocznikach 2001-2003 mamy kilku fajnych chłopaków.W Tym Tomasz Pilch który powinien być w kadrze na MSJ. Adam Małysz powinien się tym chłopakiem zajać aby mu nic nie zabrakło:D

  • Wojciechowski profesor
    Miejsca w treningach

    Od lat niezmiennie bawią mnie pojęcia "zwycięzca treningu" i samo ustalanie miejsc w seriach treningowych. Przecież tam nie ma chociażby sędziów, więc jak to można porównywać? Przede wszystkim trening to nie rywalizacja, więc po co klasyfikować poszczególnych uczestników? FIS zaczął to z ustalaniem pozycji w treningach jakieś kilkanaście lat temu, może trochę wcześniej.
    Kiedyś po prostu podawano ile kto skoczył i tyle, ewentualnie zmiany rozbiegu. Teraz w zasadzie powinno być to samo i tylko tyle (jeszcze warunki wietrzne). Żadne miejsca! Chyba nawet skoczka z krokiem w kolanach w serii treningowej nie można ukarać czy zdyskwalifikować, bo w jaki sposób...? Nie wiadomo też nawet, czy ktoś ustał skok, czy też nie (FIS podaje tylko sumę skoków z upadkiem).
    Jaki więc to ma sens? Później jeszcze przeczytać i usłyszeć można, że "ktoś kogoś pokonał w treningu". Ale to nie jest rywalizacja, tylko wypróbowanie obiektu bez ocen sędziowskich. Porównywać sobie to oczywiście można, ale klasyfikowanie mnie bawi.

  • Oskarek_skok bywalec

    Oby Tymoteusz Cienciała coś za 15 lat skakał ;)

  • W_S profesor
    @Stinger

    Niestety marnie wygląda przyszłość naszych skoków...Złote pokolenie skończyło się chyba na Wolnym i Stękale(ewentualnie z rocznika 96 Kantyka może coś osiągnie), ale reszta...Oby ktoś się pojawił bo czarno widzę nasze skoki za 15 lat...

  • Stinger profesor

    Jeśli chodzi o kobiety to złoto powędruje w ręce Emy Klinec.
    Kinga Rajda w TOP 6 to byłby dobry wynik i myślę że szanse są całkiem spore jednak liczę że to będzie TOP 5 ponieważ to byłby taki "wyczyn" ponieważ musiałaby pokonać co najmniej jedno mocniejsze nazwisko.

  • Stinger profesor

    Wygląda na to że największym faworytem jest Bor Pavlovcić, a numerem dwa Marius Lindvik i stawiam że oni powalczą o złoto i srebro.
    O brąz? Siegel, Ito, Alamommo i Leitner.
    Dawid Jarząbek się skompromituje i zajmie miejsce gorsze niż 4 lata temu Krzysiek Leja.
    Zresztą obaj się "dobrali", jeden ubija bulę gdziekolwiek wystartuje, a drugi nawet w PK nie skoczył w tym sezonie przy tak słabej formie większości polskich skoczków.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl