Kamil Stoch: "Coraz trudniej rozmawiać o takim dniu"

 • 2016-03-11 18:24

Kamil Stoch nie zaliczy piątkowego dnia do udanych. Dwukrotny mistrz olimpijski w kwalifikacjach był najgorszym z Polaków, a i w treningach nie zachwycał swoimi próbami. Czy gorsze warunki w serii kwalifikacyjnej miały wpływ na osiągnięty rezultat?

- Może rzeczywiście nie miałem dzisiaj szczęścia do wiatru, ale nie mogę podchodzić do tego w ten sposób, że tylko przez gorsze warunki skok w kwalifikacjach był krótszy. Te skoki nie szły mi dziś za bardzo. Wszystkie trzy były takie sobie. Sezon jest trudny cały czas, a także mi jest coraz trudniej rozmawiać o takim dniu jak dzisiaj. Go też trzeba przeżyć, a następnie popatrzeć pozytywnie do przodu - oznajmił członek kadry A.

Kibice mimo wszystko pozytywnie wspominają Hochfirtschanze. Oprócz Kamila Stocha wygrywał tutaj także Adam Małysz. Jak podopieczny Łukasza Kruczka ocenia obiekt w Titisee-Neustadt? - Obiekt jest bardzo przyjemny. Może nie jest bardzo łatwy, ale nie jest aż tak trudny, jak np. skocznia w Wiśle, czy w Kuopio. Swoje trzeba zrobić, oddać skok, a przy lepszych warunkach można tutaj sobie fajnie polatać. Niektórzy takowe mieli, więc sobie polatali.

Aura w Niemczech sprzyja pozytywnemu myśleniu? - Wiosna idzie, a człowiek od razu wraca do życia. Trochę więcej energii można zaczerpnąć ze słońca, przez co łatwiej znieść gorsze momenty czy drobniejsze niepowodzenia.

W mediach coraz więcej mówi się o zmianie trenera polskiej kadry narodowej. Czy ta atmosfera udziela się też samym zawodnikom? - Ja ucinam takie pytania czy wypowiedzi. Na tę chwilę mamy trenera, przed nami dwa weekendy sezonu i na tym się teraz koncentruję.

Korespondencja z Titisee-Neustadt, Tadeusz Mieczyński.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4733) komentarze: (16)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Kamil zawsze z Tobą !

 • anonim
  głowa do góry

  Przykro patrzeć na sfrustrowanego Kamila,miejmy nadzieję że w przyszłym sezonie się odbuduje, i będziemy oglądać zupełnie odmienionego i lepszego Kamila na skoczniach, czego mu życzę.

 • Easydoor początkujący
  wywiad z tatą Kamila Stocha

  http://www.przegladsportowy.pl/sporty-zimowe/skoki-narciarskie,bronislaw-stoch-z-kamilem-bywalo-gorzej,artykul,653687,1,300.html
  jeśli to prawda o skakaniu po kontuzji w zeszłym sezonie to ręce opadają....

 • Stinger profesor

  Najlepsze że teraz wszyscy piszą o odpuszczaniu przez Stocha tego sezonu..., a jak odpuszczał Schlierenzauer to od razu że się boi itp.
  Nie wiem czy wiecie ale Stoch ma pewne zobowiązania wobec sponsorów i nie może od tak sobie zrezygnować z połowy sezonu bo wy tak chcecie poza tym Kamil to raczej nie typ człowieka który się poddaje po pierwszym tak na prawdę gorszym sezonie.

 • szulcu96 początkujący
  @kruczekraus

  Tutaj się jednak mylisz, gdyż Adam przez większą część sezonu 2008/09 także miał zapaść i także był poza TOP20 PŚ. Dopiero w ostatnim periodzie (a dokładniej to od Kuopio) zaczął naprawdę dobrze skakać i dzięki temu zdołał się znacznie przesunąć w klasyfikacji przy tak krótkim okresie.

 • anonim
  @peter

  Ale Małysz nigdy nie miał aż takiej zapaści jak teraz Kamil

 • Stoszek profesor
  -

  Oczywiste jest to że Stoch w następnym sezonie będzie regularnie w top 5 ale ten sezon to lepiej było odpuścić już. A tu jeszcze Planica gdzie Kamil może do konkursu nie wejść... Jej

 • peter początkujący

  O co wam chodzi. Malysz też mógł zakończyć karierę a zakończył jak był formie

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  Kamil Stoch na pewno nie myśli o koncu kariery.
  Gorsze sezony przytrafiają się najlepszym a do takich niewątpliwie zalicza się Kamil Stoch.Nasz mistrz jeszcze będzie sporo lat skakał.I podobnie jak inni zawodnicy bardzo trafna i rozsądna wypowiedź na temat nowego trenera.Panie Kamilu respekt szacunek i słów brak.Tak właśnie słów brak dla mistrza.Jutro mistrzu wychodzimy z progu już dobrze i walczymy! Powodzenia!

 • anonim
  Może zakończenie kariery?

  Ciekawe czy Kamil nie myśli już o zakończeniu kariery. Nie mówię o tym sezonie, ale po następnym, jeśli nic lub niewiele się poprawi... Spójrzmy prawdzie w oczy: Stoch nie jest już najmłodszy, swoje w życiu już osiągnął, jego dyspozycja runęła na pysk i nie ma pomysłu jak ją poprawić, a dodatkowo po sezonie straci swojego ukochanego trenera... Jeśli w przyszłym roku z nowym trenerem się nie podźwignie to może być koniec jego skakania.

 • MSad_ profesor
  Stoch jak sie spodziewalem

  poglebil bledy. Spokojnie mogl zrezygnowac z tego sezonu o czym wielokrotnie pisalemi odpoczac. Teraz bedzie bardzo trudno dojsc do przyzwoitej dyspozycji na przyszly sezon

 • krzychoSt profesor

  Cały sezon Kamil tak nisko przelatuje zupełnie nie ma wysokości i przy gorszych warunkach mało kto by odleciał, nie mówiąc o jego małych prędkościach!!

 • shaffi doświadczony
  Magik_Ma_Konto

  co z tego jak niezaleznie od skoczni Kamil sobie nie radzi i tyle..mam nadzieję,że się zreanimuje w przyszłym sezonie..

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Już ssię nie da uratować tego sezonu.Niech skacze do końca i będzie mógł odpocząć.

 • Magik_Ma_Konto doświadczony
  shaffi

  Na niemieckich skoczniach ważniejsza jest prędkość przelotu nad bulą, by po buli móc się odchylić i nabrać wysokości, a potem tylko lądować. Więc nie trzeba być idealnym na progu, co innego Wisła czy Kuopio gdzie na progu trzeba być bardzo dobrym, żeby odlecieć.

 • shaffi doświadczony
  Kamil po prostu fatalnie wyszedł z progu-

  nie nabrał wysokości,marna prędkość,nie doleciał do wiatru i skończyło się na buli..dla niego im bliżej końca sezonu tym lepiej..dla kibiców,którzy śledzą jego poczynania-także..;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).