Johann Andre Forfang: "To kwestia punktu widzenia"

 • 2016-03-12 21:47

Sobotni konkurs w Titisee-Neustadt na długo zapamięta Johann Andre Forfang, który odniósł dziś swoje pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata. Świetne występy zaliczyli także Peter Prevc oraz Kenneth Gangnes.

Peter PrevcPeter Prevc
Kenneth GangnesKenneth Gangnes

- To mój dopiero drugi sezon w Pucharze Świata, więc aż tak długo nie czekałem na to zwycięstwo. W Wiśle jednak byłem bardzo blisko triumfu, a dziś to w końcu się udało. Jestem niezwykle szczęśliwy, to dla mnie świetna sprawa. Nie wiem czy miałem dziś szczęście do warunków. Wiem, że niektórzy mieli dziś pecha, ale dla mnie wszystko ułożyło się wspaniale. To kwestia punktu widzenia. - mówił po konkursie Johann Andre Forfang.

- Atmosfera na trybunach była dzisiaj wspaniała, sporo ludzi przybyło pod skocznię, więc skakanie tu sprawiało mi dużą radość. Ten obiekt mi bardzo pasuje. Trochę już myślę o Planicy, nie mogę doczekać się lotów tam. Letalnica jest olbrzymią skocznią, a atmosfera tam niezwykła - dodał dzisiejszy triumfator.

- Warunki dziś były dosyć trudne dla wszystkich. Cieszę się, że mogłem popisać się świetnym skokiem w pierwszej serii, mimo złego wiatru. W finale miałem trochę turbulencji, ale to sport na świeżym powietrzu i nie można wszystkiego mieć pod kontrolą. Ważne, że mogłem mimo wszystko skoczyć na wysokim poziomie - powiedział Peter Prevc.

- Wiatr zmieniał się dziś bardzo szybko i trudno było jury kontrolować puszczanie zawodników. Rywalizujemy na świeżym powietrzu, więc musimy akceptować to, co dostajemy i wyciągnąć jak najwięcej ze skoku w każdych warunkach. Lubię tę skocznię, ma się tu trochę wrażenia podobne do lotów na mamucie. To dobre przygotowanie przed Planicą - mówił Kenneth Ganges.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6002) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  norwegia

  Ja bym chciał Gangnesa na 2, zasłużył na to dobrym sezonem, równym i dobrym skakaniem, w przeciwności do Freunda, któremu do czasu gdy miał jescze teoretyczne szanse na walkę z Prevcem pomagali sędziowie. Forfang będzie w najbliższym czasie w ścisłej czołówce, prawdopodbnie za 2-3 lata zdobędzie kryształową kulę, gdy Prevc osłabnie, chociaż pewnie jego bart takzę będzie wielkim skoczkiem, nie zapominałbym także o Tande i Fannemelu oraz Sjoenie, który może ekspolodować formą za rok 2, tak czy siak czeka nas kilkuletnia dominacja Norwegów.

 • W_S profesor
  @Nowyskoczek5

  Może zacznę Ci mówić per.Bolek? :D Tyle,że Ty chyba nie jesteś konfidentem i zdrajcą narodu :) A co do skoków to ja trzymam kciuki za Gangnesa żeby utrzymał się w top3 bo bardzo go lubię i trzymam za niego kciuki najmocniej z całej top10 (na drugim miejscu za Forfanga,a na trzecim za Noriakiego). Mam nadzieję,że Polska też kiedyś osiągnie poziom Norwegów w skokach.

 • anonim
  Nowyskoczek5

  Ja też 'chcem' XD

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Gratulacje dla Forfanga.
  Chcem zeby Hayboeck odzyskal ta 3 lokate.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).