Kamil Stoch: "Cały czas się staram i robię, co mogę"

 • 2016-03-18 19:59

Kamil Stoch ponownie oddał trzy ponad dwustumetrowe próby, jednak tym razem wystarczyło to tylko na 21. pozycję. Po piątkowym konkursie lotów w Planicy, podopieczny Łukasza Kruczka spadł na 22. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jak dwukrotny mistrz olimpijski ocenia piątkowe zawody na tle czwartkowych?

- Jeżeli chodzi o drużynę, to były zdecydowanie lepsze. Chłopcy zrobili dobrą pracę i cieszę się, że zbierają doświadczenie. Ja dzisiaj nie skakałem tak dobrze, jak wczoraj. Pierwsze dwie próby były całkiem niezłe, natomiast trzeci skok był mocno spóźniony. Trochę zabrakło na niego sił. Przez to tak się stało - tłumaczy Polak.

Czy tysiące kibiców pod skocznią i wiosenna aura dają dodatkową energię? - Oczywiście, że jest chęć skakania. Loty są dość specyficzne i magiczne pod tym względem, że zawodnikowi chce się wejść na górę i ma ogromną chęć polecenia najdalej jak się da. Jeżeli nie jest się w dobrej dyspozycji, to trochę o to trudno. Ja cały czas się staram i robię, co mogę, aby te skoki były coraz lepsze. Nie poddam się i będę dalej walczył. Mam nadzieję, że jutrzejszy konkurs będzie zdecydowanie lepszy dla mnie.

W kwalifikacjach upadek przy lądowaniu zanotował Simon Ammann. Czy zeskok sprawiał dziś kłopoty? - Nie było problemów przy lądowaniu i było dość równo. Simi ma ostatnio problemy z lądowaniem, co widać przez cały sezon. Ale co tam się stało? Nie wiem, bo nie widziałem.

Dzisiaj pojawił się nieco większy wiatr. Czy można powiedzieć, że konkurs miał nieco loteryjny charakter? - Pierwsza seria była dość nieprzewidywalna, jeśli chodzi o warunki. Druga była już w miarę sprawiedliwa.

Na co stać jutro polski zespół? - Z pewnością na dobrą pracę i dobre skoki!

Korespondencja z Planicy, Dominik Formela.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6108) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  zbik

  Caly zimowy sezon bez formy to wstyd dla mistrza olimpijskiego.Gdzie jego piekny styl lotu i ladowanie.Co on robil na przygotowaniach do sezonu,obecnie 3 liga.

 • skoczek początkujący

  Jak Stoch może być zmęczony ,jak w stosunku do innych skakał mniej o kilka czy kilkanascie skoków,bo albo nie pojechał np. Sapporo lub się nie kwalifikował czyli odpoczywał, to co powiedzą ci którzy skakali we eszystkich konkursach i są grubo wyżej niż Stoch.

 • Admary doświadczony
  @k_s_n

  Spocząć na laurach to by mógł po sukcesach, a nie słabszych momentach.

  Co do Kamila, trzymam kciuki i wierzę, że jeszcze wróci na szczyt.

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  Kamil Stoch nigdy nie się poddaje.
  I nigdy się nie podda.
  To jest mistrz, a mistrzowie nawet gdy mają słabsze momenty nie spoczywają na laurach.Panie Kamilu jak pięknie Pan opowiada o kolegach z drużyny że zrobili dobrą pracę.Ale Pan też zrobił dobrą pracę a jutro dołoży Pan cegiełkę w konkursie drużynowym.I to cegiełkę dość znaczną!
  Powodzenia mistrzu!

 • anonim

  Dobrze, że się nie podajesz. Jesteśmy z Tobą!

 • anonim

  nie załamuj się, ja też robię co mogę, a los nie pozwala

 • Stinger profesor

  Szacunek dla Kamila że się nie poddaje i mimo że ten sezon poszedł na stracenie to liczę że Kamil jeszcze do czołówki wróci w kolejnym sezonie.
  Wiem że to łatwe nie będzie tym bardziej że nie do końca wiadomo co z nim jest nie tak ale nadzieja zawsze jest.

 • anonim
  Brawo dla Kamila

  Brawo dla Kamila za silną wolę. Zawodnik z klasą.Nie poddaje się!

 • Magik_Ma_Konto doświadczony

  Widać, że już jest zmęczony tym sezonem od jakiegoś czasu. Nie wiem jak fizycznie ale psyhicznie na pewno. Przyszły sezon ? Jak będzie sie okaże.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Kamil bywalo gorzej.

 • papa_s weteran
  Starasz się tylko

  jakoś tak nie do końca. Zrób sobie makietkę ze skocznią;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).