Szwajcarzy odkryli karty

 • 2016-04-18 20:48

Szwajcarski Związek Narciarski opublikował kadry skoczków narciarskich na sezon 2016/2017. Dziesięciu sportowców podzielonych zostało na cztery grupy szkoleniowe. Co ciekawe, razem z mężczyznami trenować będzie także najlepsza tamtejsza skoczkini - Sabrina Windmueller. Wciąż nie znamy natomiast nazwiska szkoleniowca, który będzie przygotowywał Simona Ammanna i spółkę do występów w elicie.

Kadry Szwajcarii na sezon 2016/2017

Kadra narodowa: Simon Ammann;

Kadra A: Gregor Deschwanden, Luca Egloff, Pascal Kaelin, Killian Peier;

Kadra B: Tobias Birchler, Gabriel Karlen, Andreas Schuler, Sabrina Windmueller;

Kadra C: Sandro Hauswirth.

Nominację do kadry narodowej otrzymał tylko jeden zawodnik. Jest to oczywiście czterokrotny mistrz olimpijski w skokach narciarskich - Simon Ammann. Nadal nie jest jasne, z kim niespełna 35-latek będzie przygotowywał się do swojego jubileuszowego, 20. sezonu w Pucharze Świata. Po zaledwie roku pracy, z funkcji trenera zrezygnował Pipo Schodler, który źle czuł się w zawodach najwyższej rangi. Sezon 2015/2016 Ammann zakończył na 15. miejscu. Jego najlepszy rezultat to 7. lokata w Titisee-Neustadt.

Do kadry A spadł Gregor Deschwanden, który minioną zimę spędził u boku mistrza świata z 2007 roku. Oprócz niego, w tej grupie trenować będą Luca Egloff, Pascal Kaelin i Killian Peier.

Czteroosobowa będzie także kadra B, w skład której weszła najlepsza szwajcarska skoczkini - Sabrina Windmueller. Do kadry C nominowano tylko 15-letniego Sandro Hauswirtha, 11. zawodnika Młodzieżowych Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2016.

Przygotowania do sezonu letniego rozpoczęły się już w poprzednim tygodniu w Hiszpanii. Na obozie zabrakło Ammanna, który treningi wznowi na początku maja. Z drugiej strony, pomimo zerwanych więzadeł w kostce na początku kwietnia, na zgrupowanie udał się Pascal Kaelin.

Dominik Formela, źródło: fis-ski.com

oglądalność: (7326) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • GW2006 początkujący
  kadra

  Kiedy kadra a Polski? b Polski? młodzieżowa Polski?

 • borek99 doświadczony
  @Stefan

  Absurdalne porównanie do Finlandii. Szwajcarzy nigdy nawet nie zbliżyli się do walki o medal drużynowy MŚ (najwyżej na 5. miejscu w 1995 roku), a ich ewentualne sukcesy to zawsze były wyniki jednostek (no, przynajmniej w XXI wieku). Więc nie będzie w tym nic dziwnego jak po zakończeniu kariery przez ostatnią aktualnie wybitną jednostkę wrócą na miejsce oddające rzeczywistą siłę ich skoków jako całości.

  No i ciężko im będzie "skończyć jak Finlandia" skoro w drużynówkach na MŚ z tymi Finami przegrali nawet rok temu, a pokonać ich na MŚ Szwajcarom udało się cały 1 RAZ w historii...

 • Janek145 weteran
  Simon Ammann

  No i Simon nie kończy kariery:)Więc teraz już pewne,że zostaje do Pyeonchang.Mam tylko nadzieję,że znajdzie jakieś rozwiązanie jeśli chodzi o telemark.Może najpierw skupić się powoli na tym elemencie a dopiero później przygotowywać formę na nowy sezon?Szkoda,że tak ląduje bo to naprawdę mu masakrycznie przeszkadza
  W tym sezonie cały czas równa forma i w raczej w każdym konkursie powinien byç w too 10 a miał tylko trzy konkursy w "10".Bardzo lubię tego skoczka i życzę mu wygranej w TCS,choć jeśli lądowania nie poprawi to jest to niestety niemożliwe.Ale kto wie,może w kolejnym sezonie Szwajcar pokaże nam,że jest znowu najlepszy;)

 • Stefan początkujący
  @seba

  Raczej "szkolić". Simon od dawna ma niewiele wspólnego z trenerami kadry Szwajcarskiej. Ma swoich ludzi od tego a od takiego Pipo mógł jedynie dostawać jakieś rady do których i tak stosować się nie musiał. Ammann jest świetnie przygotowanym skoczkiem poza tym nieszczęsnym lądowaniem. Nadal tak jak on nie wybija sie żaden inny zawodnik. Kamil mógłby się od niego uczyć.

 • PIBEK123 bywalec
  -

  Mam nadzieje że Ammann poprawi lądowanie bo na tym wiele traci

 • anonim
  @strak

  Byli bracia Hauswirthowie, znani skoczkowie. Zapewne to nie jest teraz przypadkowa zbieżność nazwisk

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Fajnie by było gdyby w nadchodzącym sezonie TCS wygrał właśnie Amman.

 • anonim

  Hauswirtha
  Był kiedyś już taki Skoczek?
  Bo kogoś kojarze

 • seba początkujący
  Może Kruczek ich trenerem?

  Na to wygląda bo w Narodowej kadrze jest tylko Ammann czyli kruczek ma szkolić tylko jego?

 • pawel96 profesor

  Czyli Ammann nie kończy kariery :))

 • Stefan początkujący
  Trudna sytuacja.

  Jeżeli Szwajcarzy nie wezmą się w garść to po zakończeniu kariery przez Simona skończą jak Finlandia...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).