Szwajcarzy odkryli karty

 • 2016-04-18 20:48

Szwajcarski Związek Narciarski opublikował kadry skoczków narciarskich na sezon 2016/2017. Dziesięciu sportowców podzielonych zostało na cztery grupy szkoleniowe. Co ciekawe, razem z mężczyznami trenować będzie także najlepsza tamtejsza skoczkini - Sabrina Windmueller. Wciąż nie znamy natomiast nazwiska szkoleniowca, który będzie przygotowywał Simona Ammanna i spółkę do występów w elicie.

Kadry Szwajcarii na sezon 2016/2017

Kadra narodowa: Simon Ammann;

Kadra A: Gregor Deschwanden, Luca Egloff, Pascal Kaelin, Killian Peier;

Kadra B: Tobias Birchler, Gabriel Karlen, Andreas Schuler, Sabrina Windmueller;

Kadra C: Sandro Hauswirth.

Nominację do kadry narodowej otrzymał tylko jeden zawodnik. Jest to oczywiście czterokrotny mistrz olimpijski w skokach narciarskich - Simon Ammann. Nadal nie jest jasne, z kim niespełna 35-latek będzie przygotowywał się do swojego jubileuszowego, 20. sezonu w Pucharze Świata. Po zaledwie roku pracy, z funkcji trenera zrezygnował Pipo Schodler, który źle czuł się w zawodach najwyższej rangi. Sezon 2015/2016 Ammann zakończył na 15. miejscu. Jego najlepszy rezultat to 7. lokata w Titisee-Neustadt.

Do kadry A spadł Gregor Deschwanden, który minioną zimę spędził u boku mistrza świata z 2007 roku. Oprócz niego, w tej grupie trenować będą Luca Egloff, Pascal Kaelin i Killian Peier.

Czteroosobowa będzie także kadra B, w skład której weszła najlepsza szwajcarska skoczkini - Sabrina Windmueller. Do kadry C nominowano tylko 15-letniego Sandro Hauswirtha, 11. zawodnika Młodzieżowych Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2016.

Przygotowania do sezonu letniego rozpoczęły się już w poprzednim tygodniu w Hiszpanii. Na obozie zabrakło Ammanna, który treningi wznowi na początku maja. Z drugiej strony, pomimo zerwanych więzadeł w kostce na początku kwietnia, na zgrupowanie udał się Pascal Kaelin.


Dominik Formela, źródło: fis-ski.com
oglądalność: (8716) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • GW2006 początkujący
  kadra

  Kiedy kadra a Polski? b Polski? młodzieżowa Polski?

 • borek99 doświadczony
  @Stefan

  Absurdalne porównanie do Finlandii. Szwajcarzy nigdy nawet nie zbliżyli się do walki o medal drużynowy MŚ (najwyżej na 5. miejscu w 1995 roku), a ich ewentualne sukcesy to zawsze były wyniki jednostek (no, przynajmniej w XXI wieku). Więc nie będzie w tym nic dziwnego jak po zakończeniu kariery przez ostatnią aktualnie wybitną jednostkę wrócą na miejsce oddające rzeczywistą siłę ich skoków jako całości.

  No i ciężko im będzie "skończyć jak Finlandia" skoro w drużynówkach na MŚ z tymi Finami przegrali nawet rok temu, a pokonać ich na MŚ Szwajcarom udało się cały 1 RAZ w historii...

 • Janek145 weteran
  Simon Ammann

  No i Simon nie kończy kariery:)Więc teraz już pewne,że zostaje do Pyeonchang.Mam tylko nadzieję,że znajdzie jakieś rozwiązanie jeśli chodzi o telemark.Może najpierw skupić się powoli na tym elemencie a dopiero później przygotowywać formę na nowy sezon?Szkoda,że tak ląduje bo to naprawdę mu masakrycznie przeszkadza
  W tym sezonie cały czas równa forma i w raczej w każdym konkursie powinien byç w too 10 a miał tylko trzy konkursy w "10".Bardzo lubię tego skoczka i życzę mu wygranej w TCS,choć jeśli lądowania nie poprawi to jest to niestety niemożliwe.Ale kto wie,może w kolejnym sezonie Szwajcar pokaże nam,że jest znowu najlepszy;)

 • Stefan stały bywalec
  @seba

  Raczej "szkolić". Simon od dawna ma niewiele wspólnego z trenerami kadry Szwajcarskiej. Ma swoich ludzi od tego a od takiego Pipo mógł jedynie dostawać jakieś rady do których i tak stosować się nie musiał. Ammann jest świetnie przygotowanym skoczkiem poza tym nieszczęsnym lądowaniem. Nadal tak jak on nie wybija sie żaden inny zawodnik. Kamil mógłby się od niego uczyć.

 • PIBEK123 bywalec
  -

  Mam nadzieje że Ammann poprawi lądowanie bo na tym wiele traci

 • anonim
  @strak

  Byli bracia Hauswirthowie, znani skoczkowie. Zapewne to nie jest teraz przypadkowa zbieżność nazwisk

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Fajnie by było gdyby w nadchodzącym sezonie TCS wygrał właśnie Amman.

 • anonim

  Hauswirtha
  Był kiedyś już taki Skoczek?
  Bo kogoś kojarze

 • seba bywalec
  Może Kruczek ich trenerem?

  Na to wygląda bo w Narodowej kadrze jest tylko Ammann czyli kruczek ma szkolić tylko jego?

 • pawel96 profesor

  Czyli Ammann nie kończy kariery :))

 • Stefan stały bywalec
  Trudna sytuacja.

  Jeżeli Szwajcarzy nie wezmą się w garść to po zakończeniu kariery przez Simona skończą jak Finlandia...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl