Francuzi ogłosili składy kadr na sezon 2016/2017

 • 2016-05-04 13:47

Kolejnym krajem, który ogłosił skład poszczególnych kadr swojej reprezentacji jest Francja. "Trójkolorowi" nie dokonali żadnych drastycznych zmian w porównaniu do poprzedniej zimy.

Reprezentacja Francji w sezonie 2016/2017 obejmie w sumie 7 mężczyzn podzielonych na 4 grupy oraz 6 kobiet podzielonych na 3 grupy.

Do kadry A w obu przypadkach włączono po 1 osobie, która w sezonie 2015/2016 uzyskiwała najlepsze wyniki w Pucharze Świata – w przypadku mężczyzn zawodnikiem tym był Vincent Descombes-Sevoie (28. miejsce z dorobkiem 204 punktów), a wśród kobiet Julia Clair (18. pozycja, 251 punktów), która awansowała z kadry B.

Z kolei kadry B dla obu płci obejmą po 2 osoby, które w poprzednim sezonie miały okazję, mniej lub bardziej regularnie, startować w Pucharze Świata. U mężczyzn znaleźli się w niej Ronan Lamy-Chappuis i Paul Brasme, a u pań Léa Lemare i Coline Mattel.

Dodatkowo reprezentacja Francji obejmie również szkoleniem 4 skoczków podzielonych na 2 grupy juniorskie i 3 juniorki składające się na jedną grupę.

U mężczyzn pierwsza z kadr juniorskich de facto będzie tylko w połowie grupą juniorską, bowiem, o ile Noëlig Revilliod Blanchard nadal będzie jeszcze mógł startować w tej kategorii wiekowej, o tyle już Thomas Roch Dupland starty wśród juniorów zakończył w sezonie 2015/2016. Blanchard i Dupland, wspólnie z kadrami A i B, trenowani będą przez Gérarda Colina, któremu pomagać będzie dodatkowo Robert Treitinger.

Druga grupa juniorska mężczyzn obejmie dwójkę niezwykle utalentowanych młodych skoczków, z którymi Francuzi z pewnością wiążą olbrzymie nadzieje – w jej składzie znaleźli się Mathis Contamine i Jonathan Learoyd, którzy trenować będą w centrum szkoleniowym Centre National de Ski de Haut Niveau. Ich trenerami będą Nicolas Dessum i Nicolas Bal.

Z kolei wśród kobiet w kadrze juniorskiej znalazły się Océane Avocat Gros, Romane Dieu i sensacyjna mistrzyni kraju z marca tego roku – Lucile Morat. Ich szkoleniowcem, podobnie jak kadr A i B, będzie Damien Maitre, który zastąpił w tej roli Frederica Zoza.


Paweł Borkowski, źródło: ffs.fr + inf. własna
oglądalność: (6063) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Janeman profesor
  errata

  Miałem na mysli sezon 2013/14 - pisałem z pamięci, ale coś mnie tkneło, żeby sprawdzic. Czas szybko leci.

 • Janeman profesor

  Sytuacja francuzów na tle innych mniej znaczących krajów wydaje się bardzo dobra. Właściwie, to mogli by spokojnie wystawiać drużynę w PŚ - przecież nawet słabsze od nich kraje to robią, a gdy startuje 9 (czasem tylko 8) drużyn to i o punkty łatwo. Liczę, że Brasme dostanie wiecej szans w PŚ, ciekawe też co bedzie z Ronanem- po sezonie 14/15 miałem nadzieje na więcej, ale jakos zatrzymal się w rozwoju.

 • JankessPL doświadczony
  Świetne informacje

  No to widać Francuzi wzięli się na dobre za swoich utalentowanych zawodników. Już za 2-3 lata team Learoyd, Contaime, Brasme i Decombes może śmiało walczyć o TOP8 w drużynówkach. Oby Ci 2 pierwsi mieli taki wybuch formy jak D.Prevc

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).