Francuzi ogłosili składy kadr na sezon 2016/2017

 • 2016-05-04 13:47

Kolejnym krajem, który ogłosił skład poszczególnych kadr swojej reprezentacji jest Francja. "Trójkolorowi" nie dokonali żadnych drastycznych zmian w porównaniu do poprzedniej zimy.

Reprezentacja Francji w sezonie 2016/2017 obejmie w sumie 7 mężczyzn podzielonych na 4 grupy oraz 6 kobiet podzielonych na 3 grupy.

Do kadry A w obu przypadkach włączono po 1 osobie, która w sezonie 2015/2016 uzyskiwała najlepsze wyniki w Pucharze Świata – w przypadku mężczyzn zawodnikiem tym był Vincent Descombes-Sevoie (28. miejsce z dorobkiem 204 punktów), a wśród kobiet Julia Clair (18. pozycja, 251 punktów), która awansowała z kadry B.

Z kolei kadry B dla obu płci obejmą po 2 osoby, które w poprzednim sezonie miały okazję, mniej lub bardziej regularnie, startować w Pucharze Świata. U mężczyzn znaleźli się w niej Ronan Lamy-Chappuis i Paul Brasme, a u pań Léa Lemare i Coline Mattel.

Dodatkowo reprezentacja Francji obejmie również szkoleniem 4 skoczków podzielonych na 2 grupy juniorskie i 3 juniorki składające się na jedną grupę.

U mężczyzn pierwsza z kadr juniorskich de facto będzie tylko w połowie grupą juniorską, bowiem, o ile Noëlig Revilliod Blanchard nadal będzie jeszcze mógł startować w tej kategorii wiekowej, o tyle już Thomas Roch Dupland starty wśród juniorów zakończył w sezonie 2015/2016. Blanchard i Dupland, wspólnie z kadrami A i B, trenowani będą przez Gérarda Colina, któremu pomagać będzie dodatkowo Robert Treitinger.

Druga grupa juniorska mężczyzn obejmie dwójkę niezwykle utalentowanych młodych skoczków, z którymi Francuzi z pewnością wiążą olbrzymie nadzieje – w jej składzie znaleźli się Mathis Contamine i Jonathan Learoyd, którzy trenować będą w centrum szkoleniowym Centre National de Ski de Haut Niveau. Ich trenerami będą Nicolas Dessum i Nicolas Bal.

Z kolei wśród kobiet w kadrze juniorskiej znalazły się Océane Avocat Gros, Romane Dieu i sensacyjna mistrzyni kraju z marca tego roku – Lucile Morat. Ich szkoleniowcem, podobnie jak kadr A i B, będzie Damien Maitre, który zastąpił w tej roli Frederica Zoza.


Paweł Borkowski, źródło: ffs.fr + inf. własna
oglądalność: (7016) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Janeman weteran
  errata

  Miałem na mysli sezon 2013/14 - pisałem z pamięci, ale coś mnie tkneło, żeby sprawdzic. Czas szybko leci.

 • Janeman weteran

  Sytuacja francuzów na tle innych mniej znaczących krajów wydaje się bardzo dobra. Właściwie, to mogli by spokojnie wystawiać drużynę w PŚ - przecież nawet słabsze od nich kraje to robią, a gdy startuje 9 (czasem tylko 8) drużyn to i o punkty łatwo. Liczę, że Brasme dostanie wiecej szans w PŚ, ciekawe też co bedzie z Ronanem- po sezonie 14/15 miałem nadzieje na więcej, ale jakos zatrzymal się w rozwoju.

 • JankessPL doświadczony
  Świetne informacje

  No to widać Francuzi wzięli się na dobre za swoich utalentowanych zawodników. Już za 2-3 lata team Learoyd, Contaime, Brasme i Decombes może śmiało walczyć o TOP8 w drużynówkach. Oby Ci 2 pierwsi mieli taki wybuch formy jak D.Prevc

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl