Słoweńcy odsłonili karty

 • 2016-05-04 14:23

Drugi kraj minionej edycji Pucharu Świata ogłosił składy kadr na sezon 2016/2017. Słoweńcy w dwóch grupach szkoleniowych ulokowali 18 zawodników. Pierwszy trening na skoczni przewidziano na połowę maja. Areną pierwszych testów będzie średni obiekt w Planicy.

Aktualnie reprezentacja Słowenii pracuje nad moc w salach gimnastycznych, a także na stadionach lekkoatletycznych. Kilka szczegółów dotyczących przygotowań zdradził odpowiedzialny za nie - Matjaz Polak.

- Skoczkowie czekają na sobotę, kiedy mają nieco więcej wytchnienia. Jesteśmy po serii interwałów na stadionie, przez co być może potrzebują chwili na złapanie oddechu. Porankami pracujemy nad mocą i siłą, natomiast popołudnia przeznaczone są na gimnastykę. Taki podwójny program realizujemy co dwa dni.

- Wraz z Janim Grilcem, asystentem Gorana Janusa, włączamy teraz treningi techniczne. Ćwiczymy stabilizację, pozycję najazdową czy wybicie - dodaje Polak.

Tak skonstruowany trzytygodniowy cykl zostanie zakończony zgrupowaniem w chorwackim Medulinie. Tam Słoweńcy udadzą się także w październiku, a więc na finiszu sezonu letniego. Na rozbiegu zawodnicy pojawią się w połowie maja. Pierwsze skoki w nowym sprzęcie zostaną oddane na obiekcie HS 80 w Planicy. Wcześniej, bo już 7 maja niektórzy z kadrowiczów wezmą udział w corocznych zawodach "Stari orli", w których aktualni sportowcy powalczą z weteranami na skoczni K 25 w Trzicu. Na starcie pojawią się m.in. Peter Prevc, Primoz Peterka, Franci Petek czy Primoz Ulaga. Więcej informacji możecie uzyskać >>>TUTAJ<<<.

Podopieczni Gorana Janusa i Igora Medveda na zagranicznych skoczniach potrenują jesienią. We wrześniu w Klingenthal, natomiast w październiku na trzech obiektach wchodzących w skład Turnieju Czterech Skoczni. Mowa tutaj o Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen oraz Innsbrucku.

Kadra A:

- Jernej Damjan;

- Nejc Dezman;

- Jaka Hvala;

- Robert Kranjec;

- Anze Lanisek;

- Domen Prevc (status A, ze względu na wiek treningi głównie w Krajowym Centrum Sportów Nordyckich DPNC);

- Peter Prevc;

- Anze Semenic;

- Jurij Tepes;

Trener: Goran Janus.

Kadra B:

- Rok Justin;

- Andraz Modic (kandydat do kadry B);

- Tomaz Naglic;

- Andraz Pograjc;

- Cene Prevc; (trenuje z kadrą A)

- Ernest Prislic;

- Matjaz Pungertar;

- Jure Sinkovec (status A, treningi z kadrą B);

- Miran Zupancic;

Trener: Igor Medved.


Dominik Formela, źródło: siol.net
oglądalność: (8609) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • EmiI profesor
  @dervish

  Ale to nie są głupie rozwiązania że zawodnik ma przywileje zawodnika kadry A typu warunki treningu, finansowe, ale trenuje z trenerem kadry B a nawet C, bo tak z jakichś względów jest lepiej. Jak dla mnie ktoś z trójki Hula/Kubacki/Kot powinien zostać z Maciusiakiem, tak na wszelki wypadek ale mieć przywileje kadrowicza A, a jakiś juniorów jak Kastelik czy Jarząbek dać Horngacherowi, ale bez przywilejów kadry A bo to trzeba wywalczyć (bo nie oszukujmy się kadra A ma przywileje, to nie jest kwestia tylko nazwy)

 • dervish profesor

  Tutaj to jest dopiero betonowanie ;). A poważniej to mocno nacudowali z tymi kadrami.

 • anonim
  Kranjec

  Po co ten Kranjec jeszcze skacze wygląda jak dziadek wśród tych młodych chłopaków, zwolniłby miejsce. Jego skoki w sezonie zimowym ograniczą się jak zwykle do skakania tylko na mamutach i to tyle.

 • Bobi początkujący
  EmiI

  Domen przypisany do kadry A, a podejrzewam, że reszta młodzieży trenuje własnie w tym wspomnianym centrum DPNC

 • anonim
  Mieli wziąć Stoch.

  Tyle bylo gadania i okazało się, że jest za słaby. Teraz zostaje mu tylko Kazachstan.

 • anonim

  Ciekawe czy puszczą Domena na loty w tym sezonie.

 • anonim

  @Zaniepokojony_nieobecnoscia_Tilena_Bartola

  Jest juniorem,a w artykule nie podano składu kadry juniorskiej w której znajdzie się Bartol.

  @Dominik Formela

  Brakuje jeszcze adnotacji co do Cene Prevca-"Cene Prevc (trenira z A-reprezentanco)".


 • EmiI profesor
  @Zaniepokojony_nieobecnoscia_Tilena_Bartola

  Poza Domenem nie ma w tych kadrach ani jednego juniora. Widać juniorzy w Słowenii mają jakiś inny system szkolenia.

 • pawelf1 profesor
  demm (*195.20.110.208)

  http://siol.net/sportal/zimski-sporti/slovenskim-skakalcem-obrate-dodobra-navili-416383

 • anonim
  Pic na wodę

  To są chociaż potwierdzone informacje? Na stronach słoweńskich nie ma o tym wzmianki

 • anonim
  Tilen Bartol

  A gdzie się podział ten zdecydowanie utalentowany młody słoweński sportowiec? Wiadomo, dlaczego nie został zakwalifikowany do żadnej z dwóch kadr słoweńskich?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).