Polacy trenowali w Szczyrku

 • 2016-05-13 00:17

Wcześniej niż zwykle, bo już w pierwszej połowie maja, polscy skoczkowie odbyli pierwsze sesje treningowe na skoczni. Od poniedziałku wszystkie polskie grupy szkoleniowe intensywnie trenowały na obiektach Skalite w Szczyrku. Pomiędzy czwartkowymi treningami odbyła się także konferencja prasowa Polskiego Związku Narciarskiego, podczas której oficjalnie zaprezentowano kadry na sezon 2016/2017.

kadra B - 2016/2017kadra B - 2016/2017
kadra C - 2016/2017kadra C - 2016/2017
kadra kobiet - 2016/2017kadra kobiet - 2016/2017

Największe zainteresowanie przedstawicieli mediów podczas otwartego treningu wzbudzała nowa kadra A, którą od tego sezonu dowodzi austriacki trener - Stefan Horngacher. 46-latek zastąpił na tym stanowisku Łukasza Kruczka, który od nadchodzącego sezonu będzie prowadził reprezentację Włoch. Decyzją Horngachera w początkowym etapie przygotowań kadrę A tworzyć będzie aż ośmiu zawodników, którzy punktowali w Pucharze Świata 2015/2016. W późniejszej fazie sezonu letniego, dwóch najsłabszych skoczków zostanie odsuniętych do kadry B, nad którą opiekę sprawuje Robert Mateja. Na ten moment znajduje się w niej sześciu naszych rodaków.

W Beskidzie Śląskim trenowały także podopieczne Sławomira Hankusa z polskiej kadry narodowej kobiet, a także juniorzy prowadzeni przez Macieja Maciusiaka. Kadrę pań stanowią trzy skoczkinie, natomiast na kadrę C składa się pięciu juniorów, do których w sierpniu zostanie dokooptowany szósty - najbardziej wyróżniający się młodzieżowiec.

Zarówno zawodnicy, jak i szkoleniowcy, podkreślają że plany treningowe udało się zrealizować w całości za sprawą bardzo dobrej pogody, a także świetnie przygotowanych skoczni w Szczyrku. Podopieczni Horngachera i Matei korzystali z obiektu HS 106, a także HS 77 - w celu utrwalenia poszczególnych elementów technicznych.

Jednym z najgłośniej komentowanych wydarzeń była zmiana pozycji dojazdowej Piotra Żyły. Sportowiec z niedalekiej Wisły już podczas finałowych zawodów w Planicy zapowiadał, iż w przypadku zaleceń ze strony nowego trenera, będzie on próbował zmienić dotychczasowe, kontrowersyjne nawyki. Efekty można było zaobserwować już w Szczyrku, o czym informowaliśmy >>>TUTAJ<<<.

W najbliższym czasie nasi kadrowicze udadzą się na zagraniczne do zgrupowania do austriackiego Hinzenbach, niemieckiego Hinterzarten, a także włoskiego Predazzo. Na początku lipca planowane są także skoki treningowe na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Aktualnie obiekt HS 134 jest poddawany drobnym pracom konserwacyjnym, natomiast na początku czerwca odbędzie się tam bieg na górę skoczni.

Podczas czwartkowych sesji treningowych najlepiej spisywali się Dawid Kubacki i Maciej Kot. Pod koniec dnia rozkręcił się także Kamil Stoch, który dopiero kilka dni temu powrócił z miesięcznego urlopu w Stanach Zjednoczonych. To właśnie za oceanem dwukrotny mistrz olimpijski realizował indywidualny plan treningowy na początek okresu przygotowawczego.

Reprezentacja Polski 2016/2017:

Kadra Narodowa A:

Zawodnicy: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Stefan Hula, Andrzej Stękała i Jakub Wolny.

Trener Główny: Stefan Horngacher

Asystenci: Zbigniew Klimowski (zarazem Koordynator A i B) i Grzegorz Sobczyk

Trener techniczny: Michal Doleżal, koordynator sprzętowy kadr A, B i Młodzieżowej C. Fizjoterapeuta: Łukasz Gębala

Serwismen: Kacper Skrobot

Pozostali współpracownicy: dr Harald Pernitsch z Austrii jako konsultant, biomechanik Piotr Krężałek, lekarz Aleksander Winiarski i konsultant Adam Małysz.

Kadra Narodowa B:

Zawodnicy: Krzysztof Biegun, Bartłomiej Kłusek, Jan Ziobro, Aleksander Zniszczoł, Przemysław Kantyka i Krzysztof Miętus.

Trener główny: Robert Mateja

Asystent: Marcin Bachleda

Fizjoterapeuta: Michał Górny

Serwismen: Kamil Skrobot

Kadra Narodowa Młodzieżowa C:

Zawodnicy: Dawid Jarząbek, Dominik Kastelik, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch oraz Łukasz Bukowski Trener główny: Maciej Maciusiak

Asystenci: Piotr Fijas i Wojciech Topór

Fizjoterapeuta: Daniel Kwiatkowski

Specjalista od motoryki: Michał Wilk

Kadra Narodowa Młodzieżowa kobiet:

Zawodniczki: Kinga Rajda, Magdalena Pałasz i Anna Twardosz

Trener Główny: Sławomir Hankus

Asystenci: Wojciech Tajner i Krystian Długopolski

Korespondencja ze Szczyrku, Dominik Formela i Tadeusz Mieczyński

FOTORELACJA


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8727) komentarze: (22)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  @Pavel
  Ale chyba lepiej że dobrze skaczą na treningach niż skaczą słabo?
  I nie ma znaczenia czy to maj czy nie maj. Trener i zawodnicy wiedzą co robią i trzeba im zaufać.
  A ja juz odliczam do pierwszych zawodów. Jeszcze te pare miesięcy. W między czasie Euro, Olimpiada i później ruszy ponownie ta karuzela skokowych emocji.

 • ski początkujący
  Tytuł podkładu muzycznego

  Jak się nazywa tytuł tej nutki w tle jak skaczą nasi skoczkowie, wie ktoś?

 • dervish profesor

  Mnie zmartwiły wieści o poważnych problemach Klimka ze wzrokiem, a ścislej komplikacje ze zdrowiem oka(tego które jeszcze nie było operowane). To moze mu utrudnić przygotowania do kolejnego z rzędu sezonu.

 • cavalierjan19 profesor
  Czekam na LGP

  Fajnie zobaczyć trening naszych i nową pozycję dojazdową Piotrka Żyły. Szkoda, że warunki były trochę trudne. Kamil i Maciek bardzo ładnie. Z kadry B dość słabo skoczył Kantyka (odległością na pewno odstawał od reszty).
  Ja bym nie wyciągał wniosków po tym treningu (co jest bardzo oczywiste), jest jeszcze maj.

 • dervish profesor
  FunFact

  Rzeczywiście patrząc na wstążki warunki wietrzne podczas tej serii skoków były dosyć mocno zmienne przynajmniej na progu.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Żyła nowa pozycja najazdowa. Oby to wpłynęło na wyniki w PŚ.

 • anonim
  Mateja & Bachleda

  Ludzie trzymajcie mnie xD Toż to jedno wielkie picie będzie, a nie trening xD

 • wiatrhula111 profesor
  maciuś

  co wy z nim macie?
  Talent to marny,sukcesów nie ma żadnych i takowych mieć nie będzie.Talent to jest Stekała

 • anonim

  Ale się Wojtek Tajner zmienił.Z trenerów na zdjęciach nie było tylko Krystiana Długopolskiego

 • Stefan początkujący
  @dervish

  Tak, to był Stefan.

 • anonim
  Skoki

  Kot niele wygląda, w przyszłym sezonie liczę na wile miejsc w top 10

 • anonim

  Jeżeli chodzi o Kocura to myślę, że Horngaher widzi to, co większość nas... Maciek jest skoczkiem na czołówkę PŚ. W moim odczuciu przez ostatnich kilka lat był za ambitny( jak Kamil ładnych parę Magia temu) i mam nadzieję, że Stefanowi uda się do trochę poskromić. Maciek wg mnie stanie na podium... Jeżeli nie to po Planicy głośno odszczekam to na forum.

 • Krzychu2016 początkujący
  Skoczkowie

  Ładny skok Kamila pod względem technicznym i wkońcu wyeliminowane to machnięcie rękami po puszczeniu się belki.
  Piotrek, wkońcu normalny dojazd

 • FunFact profesor
  @Pavel

  Widać na filmie, że skakali wszyscy z szóstej widocznej belki przy lekkim wietrze pod narty, od prawej. Więc jakby nie było, to Stoch, Kubacki, Kot i Ziobro się wyróżnili, wiadomo w maju to nic nie znaczy, ale nie można im tego odbierać.

  Jakby ktoś miał ochotę, to może zrobić analizę ruchu chorągiewek przy poszczególnych skokach :)

 • anonim
  ???

  nie wiem,nie używałem nigdy snapchata ale radzę już skończyć z trollowaniem bo Kot osiągnął już tyle co nie jeden by chciał osiągnąć..ma magistra,jest profesjonalnym sportowcem z sukcesami,także proszę się za przeproszeniem odczepić od Kota,czy ci pasuje czy nie..

 • Pavel profesor
  @kibic_skokow_narciarskich_

  Oby nie, dobra forma w maju nic dobrego nie wróży. W ogóle ocenianie formy na podstawie skoków treningowych, bez żadnego punktu odniesienia w postaci innych kadr mija się kompletnie z celem. Skoki są na tyle specyficznym sportem, że dyspozycje może ocenić dopiero poprzez konfrontację z resztą świata, odpowiednia wysoko ustawiona belka i nawet najsłabszy skoczek poleci pod HS.

  Z resztą każdy powinien być tu już nauczony treningami przed każdym kolejnym sezonem zimowym i niesamowitymi skokami naszych skoczków, po których prezes wieszczył światową dominację, a co z tego wychodziło, szczególnie an starcie, każdy chyba doskonale pamięta.

  Także proponuję wrzucić na luz i spokojnie czekać na zimę.

 • anonim
  Kot w świetnej formie

  widać petardę na progu,o to chodzi Maciek,bedziesz świetny! aż sie człowiek cieszy widząc takiego Kota ;)

 • anonim
  KAmil

  KAmil zmienil dojazd i od razu lepiej lata :) Mam nadzieje ze zima bedzie nasza !

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  W zimie będzie bardzo dobrze.
  Jak teraz jest dobrze.

 • W_S profesor
  Kot widać że jest w super formie

  Ale i Kamil skacze bardzo dobrze. Oby tak to w zimie wyglądało.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).