Michał Doleżal: "Nowości będzie sporo"

 • 2016-05-13 00:38

Michał Doleżal to były czeski skoczek, który w tym sezonie będzie pełnił w Polsce funkcje koordynatora sprzętowego naszych reprezentacji. 38-latek zapowiada sporo nowinek, głównie w zakresie kombinezonów polskich skoczków.

Michał DoleżalMichał Doleżal

- Już w Planicy przyszedł do mnie Stefan Horngacher i spytał się, czy chciałbym pracować w Polsce. Przemyślałem tę propozycję, chciałem coś zmienić i zgodziłem się. W ubiegłym sezonie pracowałem przy czeskiej kadrze, gdzie zajmowałem się Jandą, Maturą, Hlavą i Koziskiem. Tu w Polsce jestem odpowiedzialny za sprzęt, głównie za kombinezony. Dużo współpracujemy ze Stefanem Hulą i układa się to bardzo fajnie. Również moja rodzina zajmuje się produkcją kombinezonów, podobnie jak Stefan. Ustaliliśmy, że dla kadry A kombinezony dostarczał będę ja, natomiast dla kadr B i C - Stefan Hula - mówi Michał Doleżal.

- Nowości w zakresie kombinezonów będzie sporo, właściwie już trochę jest, na razie zrobiliśmy trzy kombinezony i wygląda to bardzo dobrze - dodaje 38-letni Czech.

- Staram się pomagać zawodnikom też trochę w innych aspektach, dzielę się wiedzą z zakresu techniki skoku, pozycji dojazdowej. Roman Koudelka trenował głównie z Richardem Schallertem, ale gdy Richie pojechał z juniorami, wówczas trenował ze mną, zagraliśmy dobrze taktycznie i udało się wywalczyć podium w Wiśle - wspomina Doleżal.

- Dosyć długo mam już kontakt ze szkoleniowcami z Polski, sporo już rozumiem i myślę, że będzie jeszcze lepiej. Ze Stefanem Horngacherem rozmawiam po niemiecku, ale gdy rozmawiamy całą grupą to mieszamy wszystkie języki - zakończył ze śmiechem czeski szkoleniowiec.

Korespondencja ze Szczyrku, Tadeusz Mieczyński i Dominik Formela


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (10269) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • mateusz3951 weteran

  Wydaje się, że zatrudnienie Michala Doleżala jest bardzo dobrym posunięciem, biorąc pod uwagę coroczne problemy z kombinezonami u naszych skoczków.

 • Janeman profesor
  @???

  A wklej go wszędzie, jeśli uważasz, że to konieczne .
  Ale ja wypowiadałem się na temat Szwajcarów , nie naszej kadry, w dodatku ani jednym słowem nie zaatakowałem Hornschuha .
  Ty natomiast robisz mi wymówki do moich wypowiedzi sprzed miesiąca i więcej - tak, przedstawiłem wtedy swoje zdanie, trzymam się go i nie zamierzam zmienic, tylko po co teraz do tego wracać ?

 • anonim

  Tutaj też wkleję ten komentarz.

  @Janeman
  Wpadłeś we własne sidła.U nas za sprzęt odpowiada Dolezal,a przecież Matura i Koudelka narzekali,że nie mają szans na równą rywalizację że względu na to,że zbyt dużo tracą w tym obszarze.Podważasz kompetencję Dolezala?Przecież tę funkcję powierzył mu Horngacher,którego jesteś fanem i masz do niego stuprocentowe zaufanie.Bo jeżeli nie podważasz,to nie atakuj bezmyślnie Hornschuha.

 • W_S profesor
  Wydaje mi się że zatrudnienie Doleżala jest bardzo dobrym posunięciem

  Liczę, że teraz to my będziemy przodować jeśli chodzi o nowinki techniczne.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).