Andrzej Stękała: "Trzeba w końcu zdać maturę"

 • 2016-05-13 16:45

Andrzej Stękała był niewątpliwym odkryciem polskiej kadry w minionym sezonie. 20-latek w debiutanckim sezonie w Pucharze Świata zdobył 105 punktów, co dało mu 34. miejsce w końcowej klasyfikacji generalnej. Tuż po szczyrkowskim zgrupowaniu, nowy członek kadry A udał się do Małopolski, gdzie zdawał ostatni z egzaminów maturalnych.

Jakie odczucia po pierwszych treningach pod okiem austriackiego szkoleniowca? - Czuję się bardzo dobrze. Jestem zmotywowany do treningów i wkładam dużo pracy, aby sezon zimowy był jak najlepszy. W komunikacji z trenerem zdarzają się problemy, jednak nie są one na tyle duże, abyśmy nie mogli się dogadać.

Czy nowy trener wprowadził restrykcyjne zasady m.in. odnośnie godzin spania? – Trener nie sprawdza pokoi, ale była m.in. mowa o tym, żeby chodzić spać o regularnych porach. Najlepiej spać równe godziny. Same metody treningowe są czymś innym, ale fajnie, iż możemy dowiedzieć się czegoś nowego. Trzeba tylko ufać, że to będzie dobre.

Jak podopieczny Stefana Horngachera ocenia swoją aktualną dyspozycję? - Trener mówił mi, że skoki są dobre, ale jak to jest w moim przypadku, nigdy nie miałem zamiaru skakać super latem, a wolałem skupiać się na zimie. Trener mówi, że krok po kroku wszystko będzie dobrze.

Awans do kadry A spowodował większe zamieszanie i narzucił dodatkową presję? - Czuję się normalnie, gdyż każdy jest traktowany tak samo. Niezależnie czy jest to kadra A, czy kadra C. Nie odczuwam większego zainteresowania swoją osobą. Tylko dziennikarze się mną interesują <śmiech>

Czy w ostatnich tygodniach - Dostałem zaproszenie od sponsora na sesję zdjęciową do reklam. Trafią one prawdopodobnie na jakieś bilbordy.

- Trzeba w końcu zdać maturę. Miałem problemy z nauką, ale teraz krążę ze Szczyrku do domu i w międzyczasie zdaję egzaminy. Dalsze plany edukacyjne zależą od wyniku matury. Jest to taki główny cel tego sezonu <śmiech> - mówił w czwartek Stękała, który w piątek podszedł do ustnego egzaminu z języka polskiego. Jak informuje sam zawodnik, egzamin został zaliczony.

Korespondencja ze Szczyrku, Tadeusz Mieczyński i Dominik Formela.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (10086) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kolos profesor
  Angelus

  Coś trzeba robić po zakończeniu kariery. A żeby w skokach wyżyć z trenerki to trzeba jednak mieć papiery. To nie piłka nożna gdzie swoje zarobi nawet działacz klubowy z podstawowym wykształceniem...

 • anonim

  http://fisi.o rg/salto/news/flash-news/11172-la-composizione-delle-squadre-di-salto-per-la-stagione-2016-2017

 • anonim
  A prawko ma?

  Niech sie pochwali bo przy tym systemie jaki mamy to nie kazdy je ma!!!

 • anonim
  :D

  Bardzo dobre nastawienie, dobre skoki mają być zimą a nie latem :) Mature warto mieć , ale wiadomo skoczkom jest nie potrzebna

 • anonim

  Nie będą nigdy skakać wiecznie, do 40 max zawodnicy skaczą, oczywiście Kasaiego nie liczę ;d Po 40 kasa starczy dobrze zagospodarowana starczy na jakiś czas, ale problem będzie jak się skończy.

 • Janeman profesor
  @Angelus

  A Czechom się przydaje , choćby do drużyny ;)

 • Angelus bywalec

  Po co skoczkom matura? lol

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).