Ogłoszono przetarg na remont Wielkiej Krokwi

 • 2016-05-18 14:12

Jak informuje portal Podhale24.pl Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem ogłosił wreszcie przetarg na wyłonienie wykonawcy modernizacji Wielkiej Krokwi. Remont skoczni musi zostać ukończony do grudnia tego roku, by skocznia mogła otrzymać homologację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej i gościć zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, które zaplanowano na 21-22 stycznia 2017 roku.

Wykonawcę przebudowy zakopiańskiej skoczni powinniśmy poznać do końca maja. Firma, która podejmie się tego zadania, prace będzie mogła rozpocząć najwcześniej w połowie czerwca po uprawomocnieniu się przetargu. Termin, jaki zakopiański Centralny Ośrodek Sportu wyznaczy zwycięzcy przetargu na zakończenie prac to 30 listopada tego roku.

Mimo tych pozytywnych informacji tu i ówdzie pojawiają dość sceptyczne głosy odnośnie skutecznej realizacji inwestycji.

- Prace nie będą łatwe, bo trzeba je prowadzić na bardzo stromym zboczu – twierdzi Daniel Mąką, inżynier budownictwa z Zakopanego w rozmowie z Dziennikiem Polskim – Cała przebudowa jest więc inwestycją podwyższonego ryzyka. Liczę, że ostatecznie się uda i w mieście będą zimą skoki. W przeciwnym razie byłby wielki wstyd.

Przypomnijmy, że w planach remontu jest m.in. zamontowanie nowoczesnych torów lodowych, a także zmiana profilu najazdu i zeskoku. Po zakończeniu prac rozmiar Wielkiej Krokwi ma wynosić 140 metrów, a punkt konstrukcyjny ma być usytuowany na 125 metrze.


Adrian Dworakowski, źródło: Podhale24.pl/Dziennikpolski.pl
oglądalność: (7340) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • papa_s weteran
  A Katarzyna Dowbor

  i jej ekipa też wystartowali do przetargu?

 • shi stały bywalec
  @kusi

  A to on aresztowany, że nazwiska nie podajesz?

 • anonim
  Firma Jana K

  Bron Panie Boże żeby nie wykonywała tego remontu firma pana Jana K z Zakopanego

 • Tatr początkujący

  Nie tylko to, żeby zdążyli jest ważne, ale żeby nie odpierd*lili prowizorki. Bo jak się będą tory roztapiać, zeskok będzie uj*wy w jakiś sposób, czy cokolwiek innego będzie źle, to pomimo inwestycji i tak nam zabiorą PŚ po zbliżającym się sezonie...

  A skocznia byłaby zje*ana i nie nadawałaby się nawet na treningi.

  Cholerni biurokracji i układziki.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Oby zdąrzyli na czas.

 • anonim
  psetarg

  no to dupnie

 • mateusz3951 weteran

  Jeśli prace nie zostaną ukończone na czas to będzie to po prostu żenada, nie ma co ukrywać.

 • mateusz3951 weteran

  Jeśli prace nie zostaną ukończone na czas to będzie to po prostu żenada, nie ma co ukrywać.

 • shi stały bywalec
  Ten inżynier

  To prawdopodobnie wykształcenie za komuny i technologia z komuny. Co on pierniczy, ciężki sprzęt wjeżdża i do roboty. U nas w Polsce nadal jest taka prowizorka, że głowa boli. Ciekawe czy w ogóle ktoś się zgłosi, a jak się zgłosi, to będzie pewnie firma Jasek & Czesiek Sp. z o.o. Oby się ktoś cywilizowanego kraju zgłosił.

 • Angelus bywalec

  Nie mogli wcześniej ogłosić przetargu? heh

 • Janeman profesor

  Pan inżynier jest chyba geniuszem- jak on wpadł na to, że skocznia znajduje sie na zboczu?
  A mowiąc poważnie, to poprostu wstyd, jak się w Polsce takie sprawy załatwia.

 • anonim
  -

  Liczę, że ostatecznie się uda i w mieście będą zimą skoki. W przeciwnym razie byłby wielki wstyd.-tyle w tym temacie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).