LGP w Ałmatach odwołane!

 • 2016-06-14 11:52

Nie minął jeszcze tydzień, odkąd FIS zatwierdziło na kongresie w Cancun oficjalne kalendarze na sezon 2016/2017, a już zaszły w nich pierwsze zmiany. Z organizacji zawodów Letniego Grand Prix mężczyzn i kobiet zrezygnowały Ałmaty.

Przypomnijmy, iż w pierwotnie zatwierdzonym kalendarzu Letniego Grand Prix 2016 dawna stolica Kazachstanu miała gościć najlepszych skoczków i skoczkinie świata w dniach 17-18 września. Ałmaty organizowały zawody najważniejszego letniego cyklu nieprzerwanie od 2011 roku.

W tym roku będzie jednak inaczej. Organizatorzy zawodów LGP w Ałmatach złożyli oficjalne pismo do FIS w sprawie rezygnacji z przeprowadzenia imprezy. Powodem decyzji Kazachów jest zwiększenie przez władze miasta Ałmaty nakładów finansowych na zaplanowaną w 2017 roku zimową uniwersjadę, co było równoznaczne z rezygnacją z organizacji mniejszych imprez, takich jak Letnie Grand Prix.

Inauguracja Letniego Grand Prix odbędzie się 16 lipca we francuskim Courchevel.

Adam Bucholz, źródło: FIS

oglądalność: (9589) komentarze: (16)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  marcin chłopie skoro Kazachstan nie ma hajsu to jakim cudem ma mieć USA gdzie skoki są jeszcze mniej popularne itd?

 • marcin początkujący

  To moze czas na Park City albo inne amerykanskie miasto?

 • Pavel profesor
  @Kolos

  Proszę tylko o jedno, czytaj ze zrozumieniem, to będzie jakiś początek.

 • pawel96 profesor

  Żadna strata dla nas. Nasi i tak by tam nie pojechali, po prostu słabi nie nabiją limitów.

 • Kolos profesor
  Pavel

  Tak bo uniwersjada na rzecz której Kazachowie zrezygnowali z LGP, to najważniejsza impreza 100-lecia :). Sportowo to byłby wyższy poziom tego LGP niż będzie uniwersjady.

  Jak dla mnie kazachowie zachowują zupełnie bezmyślnie - czyżby od wczoraj wiedzieli że zorganizuja uniwersjadę w 2017?? Nie poważna jest rezygnacja z organizacji LGP kilka dnia (!) po ostatecznym ustaleniu kalendarza skoro można było to uczynić wcześniej....

 • Pavel profesor

  Zawody o kadłubowej obsadzie, rozgrywane w lecie, a więc w sumie nie ma co się dziwić, ze szkoda było na nie kasy Kazachom. Tłumaczenie o uniwersjadzie, kolejnej imprezie dla amatorów, trochę zabawne, ale jakiś powód podać musieli.

 • Adik początkujący
  Szkoda :/

  Szkoda, ponieważ zawsze była tam świetna atmosfera :/

 • anonim
  Zografski

  Ktos pytal nizej o Zografskiego- pisalam z nim kiedys prywatnie (okolo miesiac temu) i byl/jest ranny/chory (napisal chyba injured wtedy) a od tego czasu nie wiem co sie z nim dzieje.

 • anonim
  Zakopane

  Miejmy nadzieję, że Zakopane się wyrobi, ale taką samą informację możemy zobaczyć za kilka miesięcy. "Zakopane rezygnuje z Pucharu." Powody decyzji chyba wiadome - przeciągająca się modernizacja itd itp.

 • anonim

  @???
  Spokojnie, po samym nicku tego gościa i poziomie pytania można się domyśleć że to jakiś janusz, a akurat się zainteresował gościem nie wiedzieć czemu, może dlatego, że z egzotyki skokowej. Trzeba odpowiedzieć grzecznie, że to że o nim się nic nie pisze to nic niepokojącego i niczego kończyć nie zamierza.

 • anonim
  @mariusz345

  Chłopie,o co ci chodzi?Jakich informacji o Zografskim chcesz w czerwcu?Zobaczysz go na listach startowych letnich zawodów i to będzie ta informacja.To samo zresztą zimą.To nie jest jakaś gwiazda skoków żeby się o nim rozpisywać.

  O wielu innych skoczkach też "nic nie słychać",czemu więc się o nich nie martwisz?

 • anonim
  zografski

  nie wiecie co się dzieje z Vladimirem Zografskim? Nic nie słychać na temat tego skoczka, skacze jeszcze?

 • anonim

  Dziwne że te zawody zostały odwołane teraz, napewno organizatorzy wiedzieli już podczas kongresu że nie zorganizują tych zawodów a mimo to w ostatecznym kalendarzu lgp zawody się znalazły. Szkoda że w tym roku nie będzie tam letniej grand prix, ciekawe czy ałmaty nadal będą zainteresowane organizacją tych zawodów w przyszłości. Jeżeli będzie w to miejsce jakis dodatkowy konkurs to pewnie w hakubie albo czajkowskim.

 • Major_Kuprich profesor
  Raczej nic nie będzie

  Po co, skoro te konkursy nawet transmitowane nigdzie nie są...

 • Stinger profesor

  Czyli krótko, będzie coś w zamian czy po prostu odpuszczają?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).