Pożar na skoczniach w Kouvoli

 • 2016-06-18 22:51

Fińska policja wszczęła śledztwo w sprawie pożaru, do którego doszło na małych skoczniach w miejscowości Kouvola. W wyniku zdarzenia ucierpiały obiekty o punktach konstrukcyjnych usytuowanych na 10. i 25. metrze. Jak twierdzi przedstawiciel klubu narciarskiego z miasta położonego w Finlandii Południowej, obszar skoczni został prawdopodobnie podpalony.

Zniszczeniom uległy przede wszystkim zeskoki, które były pokryte igelitem, co umożliwiało całoroczny trening fińskim adeptom skoków narciarskich. Do zdarzenia doszło wieczorem 6 czerwca. Przyczyna zdarzenia nie jest jeszcze znana, a śledztwo jest w toku.

Prezes klubu narciarskiego z Kouvoli - Jorma Laukkanen, jest rozczarowany takim stanem rzeczy, ale jednocześnie przyznaje, iż w pewnym sensie nie jest to duże zaskoczenie.

- Akty wandalizmu następowały tutaj od dłuższego czasu. Pewna grupa ludzi użytkowała obiekty w niewłaściwy sposób, zaśmiecała teren kompleksu, a także niszczyła drewniane elementy skoczni. Nie jest to zatem zaskoczenie, ale oczywiście nie jest to coś, co jest pożądane. Pożar uniemożliwi letnie treningi - przyznaje rozgoryczony Laukkanen w rozmowie z telewizją YLE.

Były to jedyne obiekty Kouvolan Hiihtoseura wyposażone w maty igelitowe. Oprócz wspomnianych skoczni K 10 i K 25, włodarze tamtego klubu dysponują także skoczniami K 5, K 58 oraz K 75.


Dominik Formela, źródło: YLE
oglądalność: (3454) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  boże... ale wy glupoty wypisujecie w tych komętarzach. Dno.

 • anonim

  @burek
  W teorii się zajmują. Ale tak jak ten prezes mówił to był kolejny przykład niszczenia tej skoczni i wcześniej sprawcy byli niewyjaśnieni. Trudno aby coś się zmieniło nagle teraz.

 • anonim
  @znawca japońskiego

  Od łapania tych gości zajmuje się policja za to grozi grzywna i wypad za kraty.

 • anonim

  I bezradni wobec takich wandalów. Spalenie "nie jest żadnym zaskoczeniem" a i tak nie można złapać gości. I to wszystko się dzieje kraju spoza byłego bloku wschodniego ...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).