FC Pań w Szczyrku: Kraus najlepsza na treningach

 • 2016-07-09 12:00

Przed momentem na szczyrkowskim Skalite zakończyły się treningi poprzedzające dzisiejsze konkursy z cyklu FIS Cup Pań. Obie serie treningowe zdominowała Henriette Kraus, a wśród Polek najlepiej prezentowała się Joanna Szwab.

I trening

Reprezentantka Niemiec w swojej próbie osiągnęła 94 metry i jako jedyna zbliżyła się do punktu konstrukcyjnego. Tuż za nią uplasowały się Kanadyjki: Abigail Strate i Natasha Bodnarchuk, które skoczyły kolejno 81 i 78 metrów. Skład czołowej piątki uzupełniły Czeszka Michaela Rajnochova (77,5 metra) oraz Rosjanka Glafira Noskowa (73,5 metra). Najlepiej z Polek wypadła Joanna Szwab. Lądowanie na 70. metrze dało jej siódmą lokatę.

W serii treningowej zabrakło siedmiu zawodniczek, w tym Kingi Rajdy, Anny Twardosz i Magdaleny Pałasz.

Skrócone wyniki I treningu FC Pań w Szczyrku (HS 106); 09.07.2016
Lp.ZawodniczkaKrajOdl.Belka
1 KRAUS Henriette GER 94.0 17
2 STRATE Abigail CAN 81.0 17
3 BODNARCHUK Natasha CAN 78.0 17
4 RAJNOCHOVA Michaela CZE 77.5 17
5 NOSKOWA Glafira RUS 73.5 17
6 CHINDRIS Maria Daria ROU 73.0 17
7 TRAMBITAS Andreea Diana ROU 70.0 17
7 SZWAB Joanna POL 70.0 17
9 KARPIEL Kamila POL 68.5 17
10 SOŁOWIEWA Natalia RUS 66.5 17
11 KIL Joanna POL 65.0 17
DNS PAŁASZ Magdalena POL
DNS TWARDOSZ Anna POL
DNS RAJDA Kinga POL

II trening

Drugą serię treningową ponownie zdominowała Henriette Kraus. Niemka tym razem przekroczyła punkt konstrukcyjny i osiągnęła odległość 97,5 metra. Na drugim miejscu ex aequo uplasowały się Rosjanki - Glafira Noskowa oraz Natalia Sołowiewa (obie po 91 metrów). Czwarta lokata przypadła Joannie Szwab, która skoczyła 90 metrów. W najlepszej piątce po raz drugi znalazła się Michaela Rajnochova (88 metrów). Nieobecne wcześniej Anna Twardosz, Kinga Rajda i Magdalena Pałasz zajęły odpowiednio siódme, ósme i czternaste miejsce. Rajda ruszała z nieco krótszego najazdu.

Tym razem na starcie pojawiły się wszystkie zawodniczki.

Skrócone wyniki I treningu FC Pań w Szczyrku (HS 106); 09.07.2016
Lp.ZawodniczkaKrajOdl.Belka
1 KRAUS Henriette GER 97.5 17
2 SOŁOWIEWA Natalia RUS 91.0 17
2 NOSKOWA Glafira RUS 91.0 17
4 SZWAB Joanna POL 90.0 17
5 RAJNOCHOVA Michaela CZE 88.0 17
6 BODNARCHUK Natasha CAN 87.0 16
7 TWARDOSZ Anna POL 86.0 17
8 RAJDA Kinga POL 84.5 16
8 SZPINIEWA Anna RUS 84.5 17
10 STRATE Abigail CAN 83.0 17
12 KARPIEL Kamila POL 81.5 17
14 PAŁASZ Magdalena POL 77.0 17
18 KIL Joanna POL 66.0 17

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki treningu kobiet.


Natalia Żaczek, źródło: Informacja własna
oglądalność: (1987) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Janeman profesor

  K 95 to chyba za duża skocznia jak na Fis Cup kobiet , gdzie z założenia mają startować zawodniczki dopiero oswajające się z międzynarodową rywalizacją. Po odległościach widać ,że słabsze zawodniczki zupełnie sobie z tą skocznią nie radzą , a to może stwarzać niebezpieczeństwo.
  Myślę, że sąsiednia K 70 była by lepszym wyborem , a może i obsada była by wtedy nieco liczniejsza.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).