Trzeci przetarg na modernizację Wielkiej Krokwi unieważniony

 • 2016-07-16 13:26

Kolejny już przetarg na modernizację Wielkiej Krokwi został wczoraj unieważniony przez Centralny Ośrodek Sportu. Odpowiedzialny za inwestycję dyrektor COS w Szczyrku, Grzegorz Kotowicz, zapewnia, że styczniowe konkursy nie są zagrożone.

Powodem unieważnienia konkursu jest pojawienie się nowej, spóźnionej oferty. Jest ona korzystniejsza niż dwie pozostałe, które według komisji konkursowej, znów są zbyt wysokie.

Termin rozstrzygnięcia kolejnego przetargu ustalono na 30 lipca, co ma zagwarantować, że przebudowa zakończy się przed planowanymi na 21 i 22 stycznia zawodami. Modernizacja skoczni została podzielona na dwa etapy tak, aby przed najbliższymi konkursami wykonano tylko tę część inwestycji, która jest niezbędna do uzyskania tymczasowego certyfikatu FIS, umożliwiającego przeprowadzenie Pucharu Świata.

Podjęte kroki były konsultowane z prezesami PZN i TZN, którzy, jak zapewnia Kotowicz, poparli decyzje komisji przetargowej.


Aleksandra Gorka, źródło: eurosport.onet.pl/PAP
oglądalność: (3486) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • domo początkujący
  Puchar świata w zakopanym jest poważnie zagrożony!!!

  6,5 ml zł ma Cos zakopane zarezerwowane w ministertwie sportu na ten remont a dwie firmy rządają 12,5 i 13,5 ml zł
  Jak podzielono remont na dwa etapy w latach 2016-2017 to dlaczego nie można zwiekszyć kwoty remontu w budzecie na 2017 rok ministerstwa sportu do najniszej proponowaną przez wykonawce tak to nikt tego remontu nie zrobi bo nikt nie narazi firmy na straty

 • Realia początkujący
  No to po zawodach jeśli chodzi o puchar świata

  Nie wiem co chcecie w ten sposób zyskać, co wam to daje?

 • Janeman profesor

  Prawda zapewne , jak zwykle, leży po środku. Firmy budowlane chcą wyrwać jak najwięcej pieniędzy , natoniast działacze chcą by jak najwięcej trafiło do lewej kieszeni...
  Natomiast wina COSu jest bezsporna , to COS odpowiada za przeprowadzenie przebudowy , a skoro obecne kierownictwo nie jest w stanie tego zrobić , to powinno zostać zdymisjonowane.
  Ciekawe ile pieniędzy poszło w tym czasie na dyrektorskie pensje..

 • skokib początkujący

  No niestety prezes Apoloniusz Tajner i prezes Wąsowicz też chyba jakąś cegiełkę dokładają bo od dawna lobbują skoki w Wiśle a Zakopane, mekka polskich skoków jest traktowana po macoszemu. Robi się wszystko aby unicestwić skoki w Zakopanem, kompleks Średniej Krokwi to chyba już nigdy nie doczeka się modernizacji. Ale to wszystko takie typowe polskie. Między ośrodkami beskidzkimi i tatrzańskimi powinna istnieć współpraca dla rozwoju i dobra polskich skoków, młodzież z Beskidów trenowałaby w Wiśle i Szczyrku, młodzież z Podhala w Zakopanem. Puchar Świata i tak ma i Wisła i Zakopane. Mistrzostwa Polski naprzemienne w Wiśle/Szczyrku i w Zakopanem. Tymczasem zrobiła się rywalizacja i to bardzo niezdrowa.

 • antek42 początkujący
  To juz kpina!!!

  Znajac mechanizm korupcji w Polsce to 3-cie nieuwaznienie przetargu moze wynikac z tego, ze potencjanalni wykonawcy za malo "posmarowali" komisji przetargowej.
  Drugim czynnikiem jest lobby "goroli" ze Slaska, aby unicestwic skoki w Zakopanem tak jak sie udalo zdewastowac komleks sredniej Krokwi, aby mlodziez z Zakopanego i okolic zamiast terningu na skoczni chodzila po dyskotekach i szlifowala Krupówki podrywajac "ceperki" tak jak to bylo za moich czasów przed 50-60 laty.
  Glówny problem jest w tym,ze mamy panstwo w panstwie. Pytam sie po co jest COS w Zakopanem? Taka sama dzialalnosc móglby wykonywac samorzad miasta i napewno z lepszymi efektami.

 • anonim
  kasa sie rozejdzie

  Środki które zabezpieczyli na kompleksową modernizację są niewystarczające, więc za to co jest zrobi się cokolwiek aby dostać certyfikat a reszta kasy pójdzie do kieszeni "działaczy".

  Tak więc skoczni na miarę XXI wieku na razie na polskiej ziemi nie ujrzymy.

 • anonim
  XXX

  Czy w tym kraju mozna cos zrobic ale tak na 100% ?

  Cytuje "przed najbliższymi konkursami wykonano tylko tę część inwestycji, która jest niezbędna do uzyskania tymczasowego certyfikatu FIS"

  i jak znam zycie na tym sie skonczy.Pieniadza zostaną rozdane a pozniej cisza.Mam nadzieje ze sie NIE UDA.I nie dlatego ze jestem przeciwnikiem skoków,wrecz odwrotnie,tylko dlatego zeby te chciwe dzialacze dostali po tylkach.
  Tego wam zycze

 • PGr weteran
  I dobrze.

  Kiedy u nas zrobią porządek (obiecali) i firmy biorące udział w przetargach przestaną mafijnej polityki?!?
  Nawet jeśli zjawił by się uczciwy wykonawca oferujący rzetelną stawkę, strach przed najważniejszymi w braży nie pozwoli wystartować w przetargu...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).