Kamil Stoch: "Zdążymy z formą do zimy"

 • 2016-07-22 21:35

Kamil Stoch nie krył niezadowolenia ze swojego i kolegów występu w piątkowym konkursie drużynowym w Wiśle. Nasi skoczkowie uplasowali się w nim na szóstej pozycji. Jak mówi, jego skoki o wiele gorsze od tych, które oddawał tydzień temu w Courchevel.

- Powiedzieć, że ten konkurs był średni w naszym wykonaniu to dosyć łagodne określenie – powiedział po zawodach – W mojej opinii był bardzo kiepski. Chyba jedynie Maciek skakał w nim miarę dobrze, ale pewnie i tak nie ustrzegł się od błędów. Trudno mi stwierdzić co miało na to wpływ. Natomiast ja czułem się jakby mi ktoś odciął nogi, a głowa kompletnie nie znalazła porozumienia z resztą ciała. Mówiła swoje, a ciało reagowało zupełnie inaczej.

Pomimo niezadowolenia, Stoch uspakaja kibiców i dziennikarzy. Bo jak twierdzi, do zimy można jeszcze sporo poprawić. - Tak jak ustaliliśmy z trenerem, lato traktujemy bardzo treningowo. Nie podchodzimy więc do startów jak do czegoś ważnego. Po prostu realizujemy swoje zadania w okresie startowym – tłumaczy.

Nasz skoczek przyznaje też, że trzy miesiące pracy z nowym trenerem dały mu w kość. - Stefan wprowadził swoją wizję skakania i to jest całkiem naturalne, bo tak robi każdy szkoleniowiec, który obejmuje daną grupę. Dlatego musieliśmy nauczyć się pewnych rzeczy od początku i tak naprawdę dopiero teraz zaczynamy "łapać" o co chodzi. Wiadomo, że sam sposób wykonywania skoku nie ulega większej modyfikacji. Natomiast wprowadziliśmy minimalną zmianę jeśli chodzi o technikę wykonywania pewnych ćwiczeń. Czuję, że była ona potrzebna. Trening mi odpowiada i mam przeczucie, że wszystko idzie pomału w dobrym kierunku.

Zgodził się również z opinią, że wielu skoczków, którzy zimą plasowali się w ścisłej czołówce, prezentuje wysoki poziom również latem. - Zdziwiłbym się jakby było inaczej. Tak już bywa, że jeśli ktoś jest w dobrej dyspozycji zimą, to później trochę odpocznie na wiosnę, następnie wznawia treningi i w jest w tak dobrym nastawieniu i rytmie, że letnie skoki także mu wychodzą. Ale spokojnie, wierzę że do zimy będzie wszystko tak, jak trzeba – podsumowuje.

Korespondencja z Wisły, Katarzyna Skoczek i Joanna Sibińska


Katarzyna Skoczek, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3824) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  kolip32

  Kamil już swoje zrobił i nic nie musi, a co najwyżej może,jak narazie powtarza się sytuacja z z sezonu zimowego, że chciałby coś zrobić lepiej, ale mu nie wychodzi,udziela podobnych wywiadów, podobnie się zachowuje, a zazwyczaj tak to jest że im bardziej się chce, tym bardziej nie wychodzi. Jesli sytuacja się nie zmieni nadchodząca zima może być podobna do poprzedniej,no może ciut lepsza.

 • anonim
  Stoch

  Na pewno bo to tylko wystarczy stwierdzić.

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  Panie Kamilu to że forma przyjdzie Panu na zimę to o to mozemy być spokojni.I to nie tylko Panu Mistrzu ale i pozostałym naszym zawodnikom. Kamil Stoch jak jest w formie to wygrywa.I tej zasady się trzymajmy. Dzisiaj jego największym rywalem do wygranej będzie Maciej Kot. Czy można sobie wymarzyć jeszcze piękniejszą rywalizację?

 • Andreas początkujący
  Andreas

  Kolos tak sie moze wydawac ale wez pod uwage ze jest straszna loteria w wisle,ile razy tam zawody odwolywano,z ocenianiem hornaghera przyjdzie jeszcze czas,to świetny fachowiec

 • Kolos profesor
  xellos

  Nie to realna ocena. Horngaher wypowiada się identycznie jak Kruczek co już jest powodem do niepokoju i tak jak on Horngaher ocenił kiepski konkurs jako dobry. Drugi powód do niepokoju. Tłumaczenia niepowodzenia w stylu Kruczka - to trzeci powód do niepokoju co do oceny pracy Horngahera

 • Kolos profesor

  Cóż Stoch rozkłada ręce z bezradności tak samo jak czasów schyłkowych Kruczka...

  Beznadziejny w opinii Stocha konkurs jest dobry dla Hornghera,

  Horngacher = Kruczek-bis?

 • anonim

  strak,
  Ty to jesteś jakiś trener ? Skąd wiesz,ze popełnia te same błędy, to jest lato...

  Pozdrawiam

 • anonim

  Nieoficjalnie bardzo nieoficjalnie
  Konkurs w Hinterzarten moze zostac odwolany z uwagi na zagrozenie terrorystyczne
  strzelanie do skoczka w powietrzu w trenerow z znacznych odleglosci

 • anonim

  Stoch popelnial te same bledy co zima
  Murańka mial byc juz zwyciezca PŚ , legeda tego sportu a co jest?
  w calej swojej karierze byc raz! W 10 Pś
  on sie wyskakal jak mial 12-16 lat

 • Xellos profesor
  Realizują plan i tyle

  Efekty ocenimy zimą. Niektórzy oceniają już teraz bo nienawidzą Horngachera od samego początku, jak tylko pojawiła się informacja o jego wyborze.

 • tjzE profesor
  Świetnie...

  Co roku jest mówione, że to trening.

 • anonim
  Stoch

  zdąży ale na pociąg do Jumy. Stoch to już nie ta firma.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).