Wypowiedzi Jakuba Wolnego i Piotra Żyły po kwalifikacjach

 • 2016-07-30 14:00

Jedynymi polskimi skoczkami, którzy pojawili się podczas czwartkowych "Nationengames" byli Jakub Wolny i Piotr Żyła. Zawodnicy nie wzięli jednak udziału w punktowanych grach zręcznościowych, lecz zmierzyli się z serią rzutów karnych, którą zorganizowano poza turniejem. W piątkowych kwalifikacjach podopieczni Stefana Horngachera uplasowali się na przełomie trzeciej i czwartej dziesiątki.

Jakub WolnyJakub Wolny

Jakub Wolny (27. miejsce w kwalifikacjach):

- Miło, że organizują coś takiego, bo konsoliduje to cały zespół. Fajnym pomysłem były także rzuty karne, które dały dużo śmiechu. Piłka to nie jest moja mocna strona, ale udało mi się postrzelać i zająć drugie miejsce. Nie spodziewałem się, że będę lepszy od Piotrka <śmiech>.

Jak 21-latek ocenia piątkowe skoki w swoim wykonaniu? - Pierwszy skok treningowy nie był zły, ale zapoznawczy. Drugi oceniłbym na plus, natomiast w kwalifikacjach oddałem taką pośrednią próbę. Szkoda, że nie udało się powtórzyć drugiego skoku, bo chciałem trochę dodać od siebie, przez co nie wyszło. Jest awans, a konkurs dopiero w sobotę.

Warunki były problematyczne? - Na treningach było gorzej niż w kwalifikacjach. Nadal pojawiały się punkty dodatnie, ale nie było takiej rozbieżności jak w seriach treningowych.

Jakie są odczucia odnośnie startu w Badenii-Wirtembergii na tle zawodów w Wiśle Malince? - W Wiśle było znacznie więcej kibiców, ale tutaj też jest przyjemna atmosfera, więc skacze się dobrze.

Polska reprezentacja po sobotnich zawodach zamierza zostać w Hinterzarten, aby odbyć spokojny trening przed startem w Einsiedeln. Jak niemiecki obiekt pasuje mistrzowi świata juniorów z 2014 roku? - Średnio bym powiedział, ale w sumie dobrze, bo do treningów taki obiekt będzie dobry. Mam wrażenie, że przed linią 95. metra jest pewna dziura, przez co dziwnie podchodzi mi się do lądowania. Myślę, że kilkudniowe treningi zaowocują.

Piotr Żyła (34. miejsce w kwalifikacjach):

29-letni mieszkaniec Wisły na początku podkreślił, iż pomysł z zawodami zręcznościowymi poprzedzającymi rywalizację na skoczni jest jak najbardziej trafiony. - Jest to forma pikniku i dodatkowej rozrywki dla kibiców. Nie tylko skoki, ale też integracja z zawodnikami. Z pierwszego rzutu karnego nie mogę być zadowolony, ale reszta była okej <śmiech>.

- Skoki były dobre, ale metrów brakowało. Była za to szybkość, więc fajnie. Lubię tutaj startować, bo jest luźniejszy klimat - oznajmił Żyła.

Jak można ocenić pierwsze konkursy Borka Sedlaka w roli asystenta Waltera Hofera? - Do tej pory nie miał większej okazji do wykazania się. W Wiśle trochę wiało, ale na ten moment w porządku, bo jedzie jeden zawodnik za drugim, więc nie wstrzymuje za długo.

Korespondencja z Hinterzarten, Tadeusz Mieczyński.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2863) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).