Hilde triumfuje w Kandersteg

 • 2016-08-02 12:50

W niedzielę i poniedziałek na skoczniach w szwajcarskiej miejscowości Kandersteg odbyły się konkursy związane z otwarciem zmodernizowanych obiektów. W głównych zawodach najlepiej spisał się reprezentant Norwegii - Tom Hilde.

Po niemal dwóch latach przebudowy, trzy skocznie (HS 27, HS 72 i HS 106) stały się areną zmagań sportowców w różnych kategoriach wiekowych. Głównym punktem imprezy był konkurs rozegrany w poniedziałkowy wieczór. Na starcie pojawili się nie tylko skoczkowie ze Szwajcarii, ale także z Norwegii, Niemiec i Austrii. Ceremonia otwarcia była przystankiem dla obydwu drużyn w podróży między Hinterzarten a Einsiedeln, gdzie odbędzie się kolejny konkurs z cyklu Letniej Grand Prix.

Zwyciężył Tom Hilde, lądujący kolejno na 101. i 103 metrze. Tuż za nim, ze stratą zaledwie 1,5 pkt, uplasował się Michael Hayboeck (103 metry i 100 metrów). Skład podium uzupełnił jego rodak – Philipp Aschenwald (102,5 metra oraz 100 metrów). W czołowej piątce znaleźli się również reprezentanci gospodarzy – Killian Peier i Simon Ammann. Stefan Kraft, który stanął na podium podczas sobotnich zawodów w Niemczech, zajął dopiero siódme miejsce.

To najbardziej nowoczesne obiekty, a także jedyne w Szwajcarii, które będą czynne zarówno zimą, jak i latem. Trzeba powiedzieć jasno – gdyby nie Adolf Ogi [polityk i działacz sportowy – przyp. red.], inwestycji nie udałoby się zrealizować – powiedział Albert Rosti, dyrektor centrum treningowego w Kandersteg.

Od 21 do 23 października na zmodernizowanym obiekcie odbędą się mistrzostwa Szwajcarii w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki konkursu na skoczni HS 106

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki Helvetia Nordic Trophy (niedziela)

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki Helvetia Nordic Trophy (poniedziałek)

Skrócone wyniki konkursu w Kandersteg (HS 106); 01.08.2016
Lp.ZawodnikKrajOdl. 1Odl. 2Nota
1 HILDE Tom NOR 101.0 103.0 253.5
2 HAYBOECK Michael AUT 103.0 100.0 252.0
3 ASCHENWALD Philipp AUT 102.5 100.0 250.0
4 PEIER Killian SUI 102.5 98.5 246.0
5 AMMANN Simon SUI 103.0 100.0 243.5
6 BJOERENG Joacim Oedegaard NOR 98.0 100.0 239.0
7 KRAFT Stefan AUT 98.0 99.5 238.5
8 JOHANSSON Robert NOR 99.5 98.5 236.5
9 DESCHWANDEN Gregor SUI 98.0 98.5 235.5
10 WANK Andreas GER 98.0 97.0 232.5

Dominik Formela i Natalia Żaczek, źródło: fis-ski.com
oglądalność: (4946) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oreo weteran

  "a także jedyne w Szwajcarii, które będą czynne zarówno zimą, jak i latem." - Einsiedeln nie jest czynne... zimą? :O

 • KaEn początkujący

  @Antonio Banderas Autorka tekstu dziękuje za uznanie ;)

 • anonim

  szkoda, że o samej inwestycji nie napisaliscie jak tutaj
  http://www.skokipolska.pl/2016/08/02/otwarto-nowe-skocznie-w-szwajcarii-inauguracyjne-zawody-z-pucharowa-czolowka/

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Szkoda że Hayboeck nie wygrał.

 • Major_Kuprich profesor
  Obsada

  Jak w LGP O_o
  Dlaczego Polacy nie startowali ?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).