Firma ze Spytkowic zmodernizuje Wielką Krokiew

 • 2016-08-05 15:22

Dopiero za czwartym podejściem udało się wybrać firmę, która przebuduje Wielką Krokiew. Trzy poprzednie przetargi kończyły się fiaskiem. Modernizacji dokona firma Nowator ze Spytkowic w powiecie nowotarskim za niespełna 4 miliony złotych.

- Podpisy złożymy niezwłocznie po tym, gdy firma wpłaci określoną przepisami kwotę tzw. zabezpieczenia inwestycji, czyli 10 procent kontraktu. Gdy tak się stanie, wykonawca może wchodzić na plac budowy pierwszego etapu. – wyjaśnił Grzegorz Kotowicz, dyrektor COS w Szczyrku, który nadzoruje modernizację Wielkiej Krokwi.

W tym roku zostanie przeprowadzona tylko część prac renowacyjnych niezbędna do zorganizowania zimowych konkursów PŚ - zmodernizowany ma zostać górny fragment skoczni, głównie rozbieg, który zostanie wyposażony w nowe tory lodowe. Ten etap prac ma się zakończyć najpóźniej w połowie grudnia. Druga część przebudowy ma zostać wykonana w 2017 roku. Skocznia zostanie wówczas powiększona, a jej rozmiar będzie wynosił 139 metrów. Na przyszłoroczne prace zostanie rozpisany kolejny przetarg.

Zawody Pucharu Świata w Zakopanem mają się odbyć 21 i 22 stycznia 2017 roku.


Adrian Dworakowski, źródło: Przegląd Sportowy
oglądalność: (3879) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Jeżeli firma "Nowator" tak skutecznie przystąpi do robót przebudowy skoczni i z taką sumiennością jak robili GCK w Spytkowicach, gdzie trzeba było brać druga firmę do poprawek, bo nagle koszty wzrosły i nie wykonano w terminie, to nie bardzo widzę te mistrzostwa na nowym obiekcie przez kilka lat.

 • domo początkujący
  do antek42

  Na remont całej skoczni minitertwo sportu za poprzedniej władzy PO -PSL w budzecie zarezerwowało kwote w 2016 roku ok .5 ml 300 tys zł.Aby URATOWAC TWARZ kiedy firmy składały oferty 2 razy wysze ok. 14 ml i 13 ml zł podzielono ten remont na 2 etapy, z którego 1 etap bedzie kosztowal zgodnie z wygranym przetargiem 4 mil zł a drugi etap ma kosztować ok. 6 ml 100 tys zł bo na stronie ministertwa sportu w programie inwestycji strategicznych planie rocznym 2016 są zarezerwowane kwoty w 2017 roku 3 ml zł i 2018 roku 3 ml 100 tys zł

 • anonim

  Serio macie problem o ten 1 metr? W Kuopio HS127 rekord to 136 metrów, a w Lahti HS130 trochę krócej, więc to bez znaczenia

 • anonim

  i na dużej skoczni w Planicy można lądować 147m. A chyba nawet 149m.

 • anonim

  @Stefan, Cwaniak
  Nie wiem dokładnie jakie mają plany tej przebudowy, ale możliwe, że zmianie ulegnie tylko bula. Dół by wtedy taki sam, więc taka sama różnica między punktem K i HS.

  A liczba wygląda może trochę nienaturalnie, ale wkrótce możliwe że będzie normą - taki HS ma już Bloudkova Velikanka i chyba jeszcze jakaś inna skocznia co teraz w planach/budowie też słyszałem o takim HS.

 • Stefan początkujący
  Firma

  W Polsce jest pare miejscowości Spytkowice, niezbyt sprecyzowana informacja. I w zasadzie jest tu ktoś kto zna się na tym i powie nam dlaczego rozmiar ma wynosić śmieszne 139 metry a nie na przykład 140 metrów? Są jakieś ograniczenia czy na ten jeden metr brakuje już kasy?

 • antek42 początkujący
  Na raty z przegieciem

  Calkowity remont Duzej Krokwi mial byc zrobiony za 7-11 mil. PLZ.
  Aby URATOWAC TWARZ podzielono ten remont na 2 etapy, z którego 1 etap bedzie kosztowal zgodnie z wygranym przetargiem 4 mil PLZ.
  Ciekaw jestem ile bedzie kosztowal 2 etap. Obawiam sie, ze duzo wiecej niz planowano w pierwszych 3 przetargach ,poniewaz dojda dodatkowe koszty zwiazane z rozbiórka dolnej czesci najazdu aby zmienic kat nachylenia "stolu". Czy 2 etap bedzie mial podobny scenariusz jak pierwszy? Ciekawe dlaczego miejscowy szef COS nie ma nadzoru na renowacja i jest zastapiony przz szefa ze Sczyrku?

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Punkt K powinien wynosic 125m
  A HS 145m

 • Realia początkujący
  No w końcu się coś ruszyło

  I teraz nasuwa się pytanie czy zdążą przed zawodami styczniowymi, bo czasu wcale tak dużo to nie zostało. Mimo wszystko liczę że nie odwalą kaszany.

 • anonim
  HS139

  Dziwny HS, w tych czasach powinni ja remontować na HS142-145, by już starczyło na lata...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).