Wypowiedzi Piotra Żyły i Jakuba Wolnego po sobotnim konkursie

 • 2016-08-07 22:35

Najniżej sklasyfikowanymi zawodnikami Stefana Horngachera w klasyfikacji generalnej LGP są Piotr Żyła i Jakub Wolny, którzy po czterech startach zajmują kolejno 25. i 30. miejsce. Obaj znajdują jednak spore pozytywy na tym etapie przygotowań do sezonu zimowego. Pierwszy coraz lepiej czuje się w nowej pozycji dojazdowej, natomiast drugi cieszy się z regularnego punktowania.

Piotr ŻyłaPiotr Żyła

Piotr Żyła (17. miejsce):

Jak 29-latek ocenia występ w Einsiedeln? - Myślę, że mogę być zadowolony. Szczególnie pierwszy skok był na takim poziomie, na jaki mnie aktualnie stać. Drugi nieco gorszy, ale ogólnie po dużych zmianach w moim przypadku, zaczyna mi się skakać coraz lepiej i stabilniej. Nawet te gorsze próby stają się lepsze. Powoli idzie to w dobrym kierunku. Cieszę się, że znowu ruszyło to ku górze, a nie na dół.

- Było dużo polskich kibiców, dzięki czemu powstała fajna atmosfera. W Szwajcarii zawsze dopinguje nas wielu polskich fanów, z czego się cieszymy - powiedział Żyła na temat kibiców, którzy zjawili się pod skocznią im. Andreasa Kuettela.

Cieszy nadchodząca przerwa w startach? - Gdyby były kolejne starty, to by się skoczyło, ale na ten moment jest przerwa w kalendarzu. Dobrze, że można teraz wrócić do domu i trochę odpocząć. A następnie trzeba dalej trenować i walczyć dalej. Raczej gdzieś blisko na kilka dni się wybierzemy, ale jeszcze nie wybrałem konkretnego miejsca. Być może na Słowację, ale po prostu planuję krótki wypad z rodziną, aby odpocząć też poza domem. Na zawody do Japonii z pewnością nie polecę.

Jakub Wolny (29. miejsce):

Trener podkreślał zadowolenie z całego zespołu, ale czy 21-latek uważa swoje próby za udane? - Ja na jego miejscu też byłbym zadowolony. Za czterech chłopaków w szóstce należą się gratulacje dla sztabu i zawodników. W sobotę nie oddawałem swoich skoków. W piątek skakało mi się w miarę fajnie, ale w konkursie chyba trochę głowa zawiodła i nieco się przypaliłem.

Jak mistrz świata juniorów z 2014 roku ocenia pierwszy etap LGP 2016? - Czwarte zawody z rzędu zdobywam punkty, więc to oceniam na plus. Szkoda, że tym razem wpadły tylko dwa.

Czy Jakub Wolny oczekiwał już nadchodzącego wypoczynku? - Cieszę się, bo byliśmy 11 czy 12 dni poza domem, więc cieszę się z powrotu i możliwości odpoczynku. Udało mi się namówić dziewczynę na wakacje <śmiech>. Ale to taki krótki wyjazd na Słowację. Chyba dojadę na kilka dni do Piotrka Żyły, a potem przejedziemy gdzieś indziej i trochę pojeździmy.

Korespondencja z Einsiedeln, Tadeusz Mieczyński


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5102) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Nowyskoczek5 profesor
  @fan skoków (*150.dynamic-ww-02.vectranet.pl)

  Teraz widzę że będzie transmisja z zawodów.

 • anonim
  do Nowyskoczek5, Mateusz ma rację

  W programie jest transmisja NA ŻYWO z Hakuby 27 sierpnia o 11:30. Źródło: http://www.telemagazyn.pl/sport/letnie-grand-prix-w-hakubie-1611455/.

  Co do 2 konkursu to nie wiem, czy będzie relacja. Być może retransmisja, bo to konkurs nocny.

 • Nowyskoczek5 profesor
  @Mateusz (*011.dynamic-ww-04.vectranet.pl)

  Nie będzie transmisji na polskim Eurosporcie 1.

 • anonim
  Transmisja

  Będą z Hakuby transmitowane zawody na Eurosport 1 (PL)

 • anonim
  @dejw

  Jarząbek tą zimę będzie miał znacznie lepszą. Fis Cup zimą jest słabiej obsadzony niż latem. I myślę Jarząbek w tym sezonie będzie dostawał dużo szans w CoC-u, a może nawet w krajówce w PŚ w Wiśle.

 • anonim
  @dejw

  Stękała w przeciwieństwie do Huli przygotowuje się z Kadrą A,teraz też ma dwa tygodnie wolnego.A więc po powrocie z u.rlopu,pewnie będzie miał jakieś zgrupowanie z Kadrą A,więc wyjazd do Hakuby odpada.

  Kłusek i Ziobro będą we Frenstacie walczyć o limit,więc do Hakuby poleci następujący skład:Hula,Zniszczoł,Kantyka,Miętus.

 • dejw profesor
  @Miecznik140

  Jedynym juniorem, który ma prawo startu w GP jest Jarząbek. A w jakiej był formie jeszcze miesiąc temu, można było zobaczyć na FC w Szczyrku.
  Przed Hakubą będzie co prawda jeszcze długi weekend FIScupowo-kontynentalowy w Kuopio, ale najpierw któryś z pozostałych juniorów musiałby się zmieścić w składzie na LPK i tam zapunktować.

 • Miecznik140 bywalec

  Mi by się na Hakbe wiedzieli Hula, Stękała, Zniszczoł, i jakiś junior, który prezentuje forme wystarczającą na przejście przez q bo niech się młodzi uczą :)

 • dejw profesor

  To jednak Żyła także nie jedzie do Hakuby, Wolny również wypowiada się tak jakby szykowała mu się dłuższa przerwa od startów. To by oznaczało, że do Japonii wybiorą się najprawdopodobniej jedynie Hula i Stękała.

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  Zarówno Piotr Żyła jak i Jakub Wolny mają inny cykl przygotowań i dlatego nie jadą do Japonii. W sumie to teraz wypoczną po tym maratonie startów. I widać że obaj lubią jeździć na Słowację, Jakub Wolny dołączy do Piotra Żyły na wczasach choć jak Piotr Żyła potwierdza że te wczasy długie nie będą ale żeby były udane bo Słowacja jest bogata do zwiedzania i z pewnością nie jedno wrażenie przeżyją.

 • anonim
  @Nowyskoczek5

  Maciek i Kamil też podobno nie jadą..

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Czyli już wiadomo że Piotrek nie pojedzie do Japonii.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).