Puchar Wójta Gminy Wilkowice już za nami

 • 2016-08-14 18:50

W niedzielę 14 sierpnia na kompleksie skoczni w Bystrej odbyła się rywalizacja dzieci o Puchar Wójta Gminy Wilkowice. Były to jednocześnie kolejne zawody z cyklu tegorocznych "Nadziei Beskidzkich". Na starcie pojawili się zawodnicy z Polski i z Czech.

14.08.2016 - Podium Dziewcząt14.08.2016 - Podium Dziewcząt
14.08.2016 - Podium Junior E214.08.2016 - Podium Junior E2

Kategoria "Junior E2"

W najmłodszej kategorii wiekowej, która startowała na obiekcie HS-19, wzięli udział skoczkowie z rocznika 2007, a także młodsi. Najlepiej spisał sięnTymoteusz Cienciała z klubu WSS Wisła, który wygraną zapewnił sobie skokami na 20 i 19 metr (234,4 pkt.). W czołowej trójce znaleźli się ponadto Grzegorz Rafacz (19/19; 225,1) z AZS Zakopane oraz Mateusz Maciusiak (19,5/19; 224,5 pkt.) z KS Chochołów. Dopiero na 8. pozycji zawody zakończył syn Piotra Żyły - Jakub (17/17,5; 202,8 pkt.).

Kategoria "Dziewczyny"

Wśród siedmiu zawodniczek, które rywalizowały na skoczni HS-31, bezkonkurencyjna okazała się Paulina Cieślar z klubu WSS Wisła. 14-latka oddała skoki na 29. i 27. metr, za co otrzymała łączną notę 225,8 pkt. Na 2. miejscu uplasowała się Natalia Kobiela z AZS Zakopane (26m/27m), która do liderki straciła 18,7 punktu, a z 3. lokatą zawody zakończyła Nikola Pietraszko z LKS Klimczok Bystra, która dwukrotnie wylądowała na 25. metrze i uzyskała notę 192,4 punku.

Kategoria "Junior E1"

Na większym z obiektów toczyła się również rywalizacja chłopców z roczników 2005-2006. W kategorii tej na najwyższym stopniu podium stanął Kacper Jarząbek, który oddał dwa 30-metrowe skoki (248,4 pkt.). Na podium stanęli także Wiktor Szozda z WSS Wisła (27,5m/29m) oraz Tymoteusz Amilkiewicz z AZS Zakopane (27m/29m), którzy do lidera stracili odpowiednio 13,4 i 21,6 punktu.

Gościem specjalnym zawodów był podopieczny klubu LKS Klimczok Bystra - Szymon Olek. Przed dekoracją najlepszych zawodników w poszczególnych grupach wiekowych, 14-letniemu zawodnikowi została wręczona symboliczna narta z autografami członków kadry A, a także szkoleniowca - Stefana Horngachera. W ceremonii wręczenia narty wzięli udział prezes LKS Klimczok Bystra: Zbigniew Banet, dyrektor Centrum Nowoczesnej Opieki i Rehabilitacji TriVita w Porąbce: Dorota Łabuda oraz kierownik Rehabilitacji w Centrum Nowoczesnej Opieki i Rehabilitacji TriVita w Porąbce: Janina Zakolska. Warto przypomnieć, że ten młody skoczek w 2014 roku podczas zawodów LOTOS Cup rozgrywanych na Maleńkiej Krokwi w Zakopanem doznał makabrycznie wyglądającego upadku, którego efektem był początkowo krwiak mózgu, a następnie rehabilitacja, która trwa do dzisiaj. Podczas zawodów toczyła się zbiórka pieniędzy na dalsze leczenie Szymona.

Szymon od dwóch miesięcy jest poddawany codziennym zabiegom w najnowocześniejszym centrum rehabilitacyjnym, dzięki finansowaniu z akcji TriVita w Porąbce wraz z kadrą Polski w skokach narciarskich. Koszt rehabilitacji wynosi 30 tys. złotych, a każda pomoc jest dla niego i jego rodziny nieoceniona. To centrum Trivita zapewnia znakomitych lekarzy i specjalistów z całej Polski na konsultacje z 14-latkiem.

Pełne wyniki zawodów dostępne są tutaj >>

FOTORELACJA


Katarzyna Służewska, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5246) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Te igrzyska w Rio pokazują w którym jesteśmy miejscu

  Te igrzyska dla Polaków na razie mogę ocenić jednym zdaniem: KLĘSKA. A dlatego, że w pływaniu brak medali, w żeglarstwie też brak, Kszczot i Cichocka zawód na całego, w podnoszeniu ciężarów dopingi. Stany Zjednoczone nie traktują na poważnie mistrzostw świata, uniwersjad, czy zimowych mistrzostw w letnich sportach. Ze złota Polaków na mundialu u nas się cieszyłem, a teraz zastanawiam się, czy to nie było pyrrusowe zwycięstwo. Nie tylko narciarstwo w Polsce wymaga naprawy, ale i inne sporty potrzebują tego, bo za kilkanaście lat wrócimy z igrzysk bez ani jednego medalu.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).