Sześciu Polaków wystartuje w Kuopio

 • 2016-08-16 13:41

Już w najbliższy czwartek w fińskim Kuopio rozpocznie się czterodniowy maraton ze skokami narciarskimi. W ciągu dwóch pierwszych dni rywalizacji, zawodnicy powalczą w ramach cyklu FIS Cup, natomiast w sobotę i niedzielę rozdane zostaną kolejne punkty do klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego. We wszystkich konkursach zobaczymy sześciu Biało-Czerwonych.

Sztab polskiej reprezentacji postanowił, iż w podróż do Finlandii uda się pięciu członków kadry B prowadzonej przez Roberta Mateję. Szóste miejsce startowe zajmie najlepszy z podopiecznych Macieja Maciusiaka z kadry juniorów - Bartosz Czyż. Dla 17-latka będzie to debiut w drugoligowych zawodach.

Skład Polski na FC i LPK w Kuopio (HS 127):

- Jan Ziobro (6. miejsce w klasyfikacji generalnej LPK 2016);

- Bartłomiej Kłusek (18. miejsce w klasyfikacji generalnej LPK 2016);

- Przemysław Kantyka (23. miejsce w klasyfikacji generalnej LPK 2016);

- Aleksander Zniszczoł (36. miejsce w klasyfikacji generalnej LPK 2016);

- Bartosz Czyż;

- Krzysztof Miętus.

Program FC w Kuopio (HS 127):

Czwartek, 18 sierpnia 2016

09:30 - trening oficjalny (dwie serie)

16:00 - seria próbna

17:15 - konkurs indywidualny

Piątek, 19 sierpnia 2016

16:00 - seria próbna

17:15 - konkurs indywidualny

Program LPK w Kuopio (HS 127):

Sobota, 20 sierpnia 2016

09:30 - trening oficjalny (dwie serie)

14:00 - seria próbna

15:00 - konkurs indywidualny

Niedziela, 21 sierpnia 2016

08:00 - seria próbna

09:00 - konkurs indywidualny


Dominik Formela, źródło: PZN
oglądalność: (6374) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • borek99 weteran
  @sqt

  A co ma piernik do wiatraka? Od kiedy to do wystawienia drużyny w PŚ potrzebne są jakiekolwiek punkty?

 • anonim
  Może Kevin Maltsev z EST pokusi o pkt PK?

  Byłoby naprawde super bo wtedy to Estonia mogłaby drużynę w PŚ wystawić :)

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Największe szanse na dobry wynik mają Ziobro i Kłusek.

 • dejw profesor

  Czyż zamiast Kastelika, to duża niespodzianka. Mam nadzieję że jest to zwiastun wyższej formy Bartka niż spadek dyspozycji, czy jakiś uraz Dominika.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).