FC w Kuopio: Seria próbna dla Zniszczoła

 • 2016-08-18 18:22

Aleksander Zniszczoł wygrał serię próbną przez czwartkowym konkursem z cyklu FIS Cup na obiekcie HS 127 w fińskim Kuopio. Wszyscy Polacy uplasowali się w czołowej "20" stawki liczącej sobie 90 skoczków. Pierwsza seria konkursowa rozpoczęła się o godzinie 17:15 czasu polskiego.

Dla 22-letniego Zniszczoła było to tegoroczne zapoznanie z obiektem Puijo. Przypomnijmy, iż podopieczny Roberta Matei nie pojawił się w porannych seriach treningowych. Nie przeszkodziło mu to jednak w uzyskaniu najwyższej noty tuż przed zawodami otwierającymi czterodniowy maraton ze skokami w Kuopio. Rezultat naszego rodaka to 125,5 metra. Zdecydowanie dalej latali Austriacy - Daniel Huber (128,5 metra) i Maximilian Steiner (131 metrów). Lepszą odległość uzyskał także czwarty w omawianej serii - Jarl Magnus Riiber. Norweg zakończył lot na 127. metrze. Należy podkreślić, że cała trójka ruszała z 18. belki startowej, natomiast reprezentant Polski rozpoczynał swój skok ze skróconej - 17. platformy.

W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze trzech członków polskiej kadry B. Szósty był Bartłomiej Kłusek (120,5 metra), ósmy Krzysztof Miętus (117,5 metra), a dziewiąty Jan Ziobro (114 metrów).

Nieco gorzej zaprezentowali się najmłodsi w ekipie - Przemysław Kantyka (115 metrów) i Bartosz Czyż (114,5 metra).

Na starcie zabrakło czterech sportowców. Byli to Ukraińcy - Jewhen Marusiak, Stepan Pasicznyk i Witalij Kaliniczenko, a także Aleksiej Romaszow z Rosji.

Niebo w Kuopio jest częściowo zachmurzone, a zawodnicy rywalizują w temperaturze oscylującej w okolicach 18 stopni Celsjusza. Spory wpływ na wyniki ma wiatr zmieniający kierunek. Ze względu na zbliżające się konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego na Puijo, także przy okazji FIS Cup stosowane są przeliczniki za podmuchy wiatru, a także zmiany długości najazdu.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki serii próbnej

Skrócone wyniki serii próbnej FC w Kuopio (HS 127); 18.08.2016
Lp.ZawodnikKrajOdl.Nota
1 ZNISZCZOŁ Aleksander POL 125.5 67.2
2 HUBER Daniel AUT 128.5 67.0
3 STEINER Maximilian AUT 131.0 66.9
4 RIIBER Jarl Magnus NOR 127.0 62.4
5 BRESADOLA Davide ITA 122.5 60.0
6 KŁUSEK Bartłomiej POL 120.5 59.6
7 ALAMOMMO Andreas FIN 120.0 57.0
8 MIĘTUS Krzysztof POL 117.5 51.9
9 ZIOBRO Jan POL 114.0 51.2
10 KORHONEN Janne FIN 116.5 49.5
17 KANTYKA Przemysław POL 115.0 42.2
20 CZYŻ Bartosz POL 114.5 39.7

Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4610) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Piotrek początkujący
  -

  I seria
  http://ewoxx.com/Lists/10062/1427/2017JP3788RL1.pdf

 • pawelf1 profesor
  ---po 1 serii

  Ziobro 1
  Kłusek 5
  Zniszczoł 6

 • dejw profesor

  W Kuopio na FC punkty za wiatr były już rok i dwa lata temu, więc to nic nowego. Dobrze by było, gdyby pojawiały się one na każdych zawodach.

  Relacja tekstowa z letnich FC? Prowadzona przez ten portal, dla maleńkiej garstki pasjonatów?

 • kasztelan weteran
  cooo?

  punkty za wiatr? :O

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  No wlasnie czemu skijumping nie zrobi relacji tekstowej konkursow Fis-Cup ??

 • anonim
  jan ziobro

  nawet w takim FC słabo mu idzie

 • alo profesor
  -

  Nie ma gdzieś relacji live?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).