LPK Pań w Oberwiesenthal: 51 skoczkiń na liście startowej

 • 2016-08-26 12:42

Już dziś zainaugurowany zostanie Letni Puchar Kontynentalny Pań w skokach narciarskich. Do pierwszego z czterech zaplanowanych na to lato konkursów zgłoszonych zostało 51 zawodniczek z 16 państw. W tym gronie znajdują się cztery reprezentantki Polski. Początek oficjalnego treningu na skoczni HS 106 w Oberwiesenthal wyznaczono na godzinę 13:00.

Przypomnijmy, iż zeszłoroczne drugoligowe zmagania pań wygrały aż cztery zawodniczki. Sara Takanashi, Ema Klinec, Maren Lundby i Line Jahr w liczącym cztery konkursy sezonie zgromadziły po 180 punktów. Na starcie żadnego z tych konkursów nie pojawiły się Polki.

Te zobaczymy podczas tegorocznej inauguracji. Trener Sławomir Hankus po wewnętrznym sprawdzianie w Szczyrku postanowił dać szansę czterem Biało-Czerwonym. Na Fichtelbergschanze pokażą się: Kamila Karpiel (nr 15), Anna Twardosz (nr 28), Joanna Szwab (nr 35) i Kinga Rajda (nr 40). Dla dwóch pierwszych będzie to debiut w zawodach tej rangi.

Letnią rekordzistką skoczni w Saksonii jest wspomniana Ema Klinec. Słowenka w 2011 roku uzyskała 105,5 metra.

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

Program LPK w Oberwiesenthal (HS 106):

Piątek, 26.08.2016

13:00 - Oficjalny trening

14:35 - Seria próbna

16:00 - Pierwsza seria konkursowa

Sobota, 27.08.2016

12:00 - Seria próbna

12:30 - Pierwsza seria konkursowa

Lista startowa LPK Pań w Oberwiesenthal (HS 106); 26.08.2016
NrZawodniczkaKraj
1 KRAUS Henriette GER
2 ERNST Gianina GER
3 STRAUB Ramona GER
4 RUPPRECHT Anna GER
5 ALEKSANDROWA Marija RUS
6 DIEU Romane FRA
7 LUSSI Nina USA
8 KREPELKOVA Marta CZE
9 STRATE Abigail CAN
10 PESATOVA Zdenka CZE
11 GIANMOENA Veronica ITA
12 VOGT Carina GER
13 SZPINIEWA Anna RUS
14 BODNARCHUK Natasha CAN
15 KARPIEL Kamila POL
16 SIDLOVA Viktoria SVK
17 KOMAR Katra SLO
18 ALTHAUS Katharina GER
19 PAGNIER Josephine FRA
20 BLAZKOVA Barbora CZE
21 MORAT Lucile FRA
22 SEPANDJ Jasmine CAN
23 SEYFARTH Juliane GER
24 PAILLARD Oceane FRA
25 SDIERŻYKOWA Walentina KAZ
26 MRAKOTOVA Jana CZE
27 URBANIJA COZ Kaja SLO
28 TWARDOSZ Anna POL
29 BRECL Jerneja SLO
30 VOROS Virag HUN
31 EILERS Natalie CAN
32 HAMMING Eleora CAN
33 MALSINER Lara ITA
34 KUSTOWA Aleksandra RUS
35 SZWAB Joanna POL
36 KABŁUKOWA Ksenia RUS
37 SKELE Sarlote LAT
38 MAURER Nicole CAN
39 NOSKOWA Glafira RUS
40 RAJDA Kinga POL
41 D AGOSTINA Roberta ITA
42 HARALAMBIE Daniela ROU
43 KRIZNAR Nika SLO
44 TRAMBITAS Andreea Diana ROU
45 REISCH Agnes GER
46 GOERLICH Luisa GER
47 AVOCAT GROS Oceane FRA
48 HESSLER Pauline GER
49 PURKER Claudia AUT
50 HUBER Julia AUT
51 WINDMUELLER Sabrina SUI

Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2430) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).