10 Polaków rusza do Einsiedeln

 • 2016-08-31 13:43

Już dziś dziesięciu polskich skoczków wyjedzie do szwajcarskiego Einsiedeln, gdzie w najbliższy weekend odbędą się pierwsze zawody II periodu cyklu FIS Cup 2016/2017. Na obiekcie im. Andreasa Kuettela (HS 117) wystartuje sześciu podopiecznych Macieja Maciusiaka z kadry juniorów, a także czterech skoczków spoza kadr.

Decyzją polskiego sztabu szkoleniowego, o pucharowe punkty w kantonie Schwyz powalczy kompletna kadra juniorów (Bukowski, Czyż, Jarząbek, Kastelik, Pilch, Wąsek), trzech seniorów trenujących poza kadrami (Biela, Leja, Zapotoczny) oraz najbardziej wyróżniający się junior spoza struktur PZN - Patryk Hutyra.

W środę rano wszyscy odbyli trening na obiekcie HS 106 w Szczyrku, po czym udadzą się w liczącą ponad 1000 km podróż do Szwajcarii.

Najbliższe konkursy zainaugurują drugi period cyklu FC 2016/2017. Oprócz zawodów w Einsiedeln składają się na niego przystanki w Hinterzarten i Rasnovie.

Skład Polski na FC w Einsiedeln (HS 117):

- Stanisław Biela (19. miejsce w klasyfikacji generalnej FC 2016/2017);

- Dominik Kastelik (27. miejsce w klasyfikacji generalnej FC 2016/2017);

- Andrzej Zapotoczny (34. miejsce w klasyfikacji generalnej FC 2016/2017);

- Bartosz Czyż (52. miejsce w klasyfikacji generalnej FC 2016/2017);

- Krzysztof Leja (75. miejsce w klasyfikacji generalnej FC 2016/2017);

- Patryk Hutyra (85. miejsce w klasyfikacji generalnej FC 2016/2017);

- Łukasz Bukowski;

- Dawid Jarząbek;

- Tomasz Pilch;

- Paweł Wąsek.

Program FC w Einsiedeln (HS 117):

Sobota, 03.09.2016

12:00 - Odprawa techniczna

15:00 - Oficjalny trening

19:00 - Seria próbna

20:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 04.09.2016

8:30 - Seria próbna

9:30 - Pierwsza seria konkursowa


Dominik Formela, źródło: PZN
oglądalność: (5583) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Nowyskoczek5 profesor
  @Meggy92 @dejw

  Dzieki za info.

 • dejw profesor

  Dogrywka kadrowiczów w Czajkowskim, lecą Hula, Stękała i Wolny.
  Ziobro pewnie na PK.

 • Meggy92 doświadczony

  Nowyskoczek5, do Czajkowskiego jadą Hula, Stękała i Wolny. Ziobro pewnie znów na PK, gdzie mamy wykorzystać limit. Wywiad z Horngaherem.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Czy jest juz jakas informacja kto pojedzie do Czajkowskiego ?

 • anonim
  BDB skład...

  Juniorzy mają szansę żeby się pokazać i może któryś wyróżnić w kontekście następnych powołań na FisCup, może LPK (choć to wątpliwe przy aktualnej konkurencji, przynajmniej będzie czarno na białym...). Ale i pozakadrowicze nie zostają całkiem odrzuceni, tu dobrze że walczący na "pograniczu kadr" Biela znów może coś udowodnić.

 • dejw profesor

  Dobrze że kolejną szansę dostaje Hutyra. Ciekawe jak na tle punktującego w LPK Czyża zaprezentuje się Kastelik, wyraźny lider juniorów po pierwszych letnich startach. Jarząbek powinien wreszcie przerwać niechlubną serię niepunktowanych występów.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).