Dawid Kubacki: "Już teraz czuję się dobrze przygotowany do zimy"

 • 2016-09-02 15:44

Dawid Kubacki zakończył właśnie pierwsze zgrupowanie po wakacyjnej przerwie. Po obozie w Wiśle zawodnik m.in. ocenił swoje ostatnie skoki, opowiedział o doświadczeniu zdobytym w ostatnim sezonie oraz o jego sposobie walki o miejsce w składzie na MŚ w Lahti.

Kubacki przyznaje, że dłuższa przerwa od skoków dała mu się we znaki. Udało mu się jednak szybko powrócić do powtarzalności w skokach.

- Ja bym pobyt w Wiśle podsumował pozytywnie. Co prawda na początku było trochę problemów związanych z tą dłuższą przerwą i dlatego wszystko nie do końca grało. Z treningu na trening była jednak widoczna poprawa, dlatego oceniam to na plus. Zapewne nas wszystkich czeka jeszcze dużo pracy, ale mimo wszystko idzie to w dobrym kierunku.

Członek klubu TS Wisła Zakopane okazał się bardzo tajemniczy jeśli chodzi o elementy skoku, nad którymi aktualnie się skupia.

- Dużo było tych elementów, bo tak naprawdę jest trochę takich rzeczy, nad którymi zaczynamy pracować. Tych elementów jest wiele, ale myślę, że niekoniecznie muszę je zdradzać.

Najważniejszą imprezą zbliżającej się zimy będą Mistrzostwa Świata w Lahti. Każdy z zawodników chciałby znaleźć się w składzie na tę imprezę sezonu. Jaką taktykę "walki" o miejsce w drużynie zamierza przyjąć popularny Mustaf?

- Na pewno na spokojnie. Prawda jest taka, że trzeba się przyłożyć do swoich treningów, do swoich skoków i na tym się tylko skupić. A jak to później będzie wychodziło, to będzie efektem właśnie tych swoich treningów. Zatem jest to chyba jedyna słuszna droga.

W ubiegłym roku po bardzo dobrym sezonie letnim przyszedł przeciętny sezon zimowy. Czy ten roczny okres wzbogacił Kubackiego w doświadczenia, które pozwolą mu na jeszcze lepsze radzenie sobie z presją?

- Doświadczenie zyskałem jak najbardziej. Myślę, że tutaj też sporo pracy wykonała pani psycholog. Ja już teraz czuję się bardzo dobrze przygotowany do tego kolejnego sezonu. Pomimo tego, że czeka mnie jeszcze sporo pracy, to jestem przekonany, że będzie mnie stać na dobre skakanie.

Na przerwę od grupowych treningów na skoczni przypadła większa część rywalizacji w ramach letnich IO w Rio. 26-latek przyznał jednak, że nie miał zbyt dużo czasu na śledzenie poczynań Polaków.

- Niestety nie miałem zbytnio czasu, aby oglądać IO w Rio. Widziałem tylko kilka konkurencji. Nie miałem nawet możliwości zobaczenia na żywo ustanawiania rekordu przez Anitę Włodarczyk, bo mieliśmy wtedy chyba jakiś trening czy gdzieś akurat przejeżdżaliśmy. Ten najnowszy rekord widziałem dopiero na meetingu w Warszawie. Jest to jednak jak najbardziej imponujące i należą się jej wielkie gratulacje.

Korespondencja z Wisły, Katarzyna Służewska


Katarzyna Służewska, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2212) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Po najlepszym sezonie w wykonaniu Dawida,

  Zanosi się na najlepszy sezon w wykonaniu Dawida!

 • anonim
  Kubacki

  Tak może odpowiedzieć, że jest już przygotowany do sezonu tylko mistrz ściemy.

 • Stinger profesor

  Dawid jest już przygotowany do zimy? No fajnie ale czy nie za szybko? Żeby nie było tak że przychodzi grudzień, a Dawid szuka formy...

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Jak tak mówi to może nadchodzący sezon będzie jego najlepszym w karierze.

 • kasztelan weteran

  To właśnie niedobrze. On ma być przygotowany na grudzień, a nie na wrzesień.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).