FC Pań w Einsiedeln: Segawa i Freitag najlepsze na treningu

 • 2016-09-03 15:12

Fumika Segawa i Selina Freitag wygrały popołudniowe serie treningowe przed zawodami z cyklu FIS Cup w szwajcarskim Einsiedeln. Aktualnie trwa trening mężczyzn na skoczni HS 117. Panie na obiekcie HS 77 ponownie pojawią się o 16:30, na kiedy zaplanowano start pierwszej serii konkursowej.

I seria:

W pierwszej serii na belce zasiadło tylko 18 z 26 zgłoszonych skoczkiń. Wszystkie rozpoczynały swoje próby z 15. belki startowej. Najbliżej osiągnięcia punktu konstrukcyjnego usytuowanego na 70. metrze była Fumika Segawa z Japonii. Reprezentantka klubu z Shimokawy uzyskała 68,5 metra. Druga była jedyna triumfatorka zawodów z cyklu Pucharu Świata w dzisiejszej stawce - Sabrina Windmueller. 28-latka wylądowała na 66. metrze. Trzecie miejsce zajęła Pauline Stephani z Niemiec (65,5 metra).

II seria:

Tym razem zdecydowanie najdłuższym lotem popisała się Selina Freitag. Młodsza siostra Richarda w swojej pierwszej próbie uzyskała zaledwie pół metra mniej od letniego rekordu skoczni pań Niki Kriznar, wynoszącego 75 metrów. 15-latka ruszała z 17. belki. Ponownie druga była Windmueller. Przedstawicielka gospodarzy skoczyła 69,5 metra z 16. platformy startowej. Czołową trójkę zamknęła kolejna z Niemek - Arantxa Lancho (68 metrów z 16. belki).

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki oficjalnego treningu kobiet

Skrócone wyniki I treningu FC Pań w Einsiedeln (HS 77); 03.09.2016
Lp.ZawodniczkaKrajOdl.Belka
1 SEGAWA Fumika JPN 68.5 15
2 WINDMUELLER Sabrina SUI 66.0 15
3 STEPHANI Pauline GER 65.5 15
4 WATANABE Minami JPN 64.5 15
5 MAKHINA Liia RUS 61.0 15
6 KRAMER Sara AUT 60.5 15
7 MARUYAMA Nozomi JPN 58.5 15
8 OI Shihori JPN 56.5 15
9 SETO Rio JPN 56.0 15
10 SUTER Charlotte SUI 55.5 15
Skrócone wyniki II treningu FC Pań w Einsiedeln (HS 77); 03.09.2016
Lp.ZawodniczkaKrajOdl.Belka
1 FREITAG Selina GER 74.5 17
2 WINDMUELLER Sabrina SUI 69.5 16
3 LANCHO Arantxa GER 68.0 16
4 WATANABE Minami JPN 66.5 17
5 LAUE Josephin GER 64.0 16
6 MARUYAMA Nozomi JPN 61.5 16
7 SEGAWA Fumika JPN 61.0 16
7 KRAMER Sara AUT 61.0 16
9 SDIERŻYKOWA Walentina KAZ 60.0 16
10 STEPHANI Pauline GER 58.0 16

Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (1743) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).