Stefan Hula: "Musi być spokój i radość z tych skoków"

 • 2016-10-01 18:05

Sobotni występ w Hinzenbach zakończył się dla Stefana Huli najlepszym rezultatem w bieżącej edycji Letniego Grand Prix. 30-latek na austriackim obiekcie HS 94 zajął ósme miejsce, a w klasyfikacji generalnej awansował na 22. pozycję. Czy dla czwartkowego solenizanta jest to udany prezent urodzinowy?

- Jak najbardziej! Nieco spóźniony, ale jak najbardziej satysfakcjonujący. Cieszę się, bo wszystkie trzy skoki były dzisiaj dobre jakościowo. Super! - mówi uradowany Hula.

Sobotnie skoki były lepsze od piątkowych? - Skoncentrowałem się na rzeczach, które trzeba było jakoś poprawić, ale nie jakoś bardzo. Jeżeli chciałbym skoczyć super, to nic z tego by nie wyszło. Chciałem wszystkie elementy wykonać swobodnie i potraktować je jak próby treningowe. To się udało. Kolejne fajne doświadczenie i udany konkurs w naszym wykonaniu. Dobry dzień.

Czy po zgrupowaniu w Planicy wydawało się, że jest szansa, aby włączyć się do walki o czołowe lokaty? - Zupełnie o tym nie myślałem. Chciałem tylko zrobić to, co do tej pory robiłem. I to się udało.

Z jakim nastawieniem mieszkaniec Szczyrku uda się do Klingenthal? - Z takim, żeby pracować dalej nad dobrymi skokami i poprawą pewnych elementów, które mi jeszcze trochę przeszkadzają. Nic więcej. Jest chęć delikatnej poprawy niektórych rzeczy, więc to jest dobre. Na tym chcę się skupić i też nie przesadzać w drugą stronę. Przede wszystkim musi być spokój i radość z tych skoków.

Korespondencja z Hinzenbach, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4157) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Michal_Ski bywalec
  Transmisja

  Jest może jutro jakaś transmisja na zagranicznym kanale oprócz Eurosportu?

 • anonim
  Mazurek Horngachera

  Za górami, za lasami
  Skakał Kotek z kolegami
  Trwało to latami długimi
  Sławili się czynami wielkimi
  LGP, PŚ, Super-igrzyska
  Trofeł pełna miska
  Próbował śmiałek Kota wykiwać
  Chciał Wellinger rekordy zdobywać
  Lecz zamiast przeciwskoku zaliczył bulę
  Niemcy w PŚ nie pojawili się w ogóle
  I taki morał w tej bajce ukazany
  Puchar Narodów dla Polski zarezerwowany

 • realista1 stały bywalec

  Hula im starszy tym lepszy.

 • anonim

  Według pewnego trolla Hula to cienias. Jednak okazało się, że się myli.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Tak trzymaj Stefan. Mam nadzieje ze w tym nadchodzacym
  sezonie stanie na podium w ktoryms z konkursow.

 • MrRadzio weteran
  -

  Hula skacze prawie jak Matura - tylko medali nie ma. No ale jak na skoczka który za najlepszych swych czasów był tylko solidnym uzupełnieniem drużyny teraz awansował na solidny punkt drużyny to skacze on wyśmienicie

 • Stinger profesor

  Przed weekendem chciałem żeby Hula znalazł się w TOP 20, po wczorajszych skokach widziałem go w TOP 15, a on dzisiaj był jeszcze wyżej i zajął świetne 8 miejsce.
  Hula z roku na rok coraz starszy ale i lepszy... przynajmniej mam taką nadzieję że w zimie ponownie nas wszystkich zaskoczy swoją solidną i regularną formą na punktowanie w drugiej 10-tce.

  Co do jutrzejszego konkursu to myślę że Stefan trochę straci. Czym większy obiekt tym Stefan ma trudniej ale jeśli jest w formie to w zasadzie nie ma problemu by bić się o czołową 10-15tkę.

  Bardzo dobrze że forma Huli jakby rosła. Liczę że Stefan nie tylko w zimie znowu będzie punktował ale i pojedzie na MŚ do Lahti, a nawet stawiam że Hula będzie jednym z mocnych kandydatów mimo że czasu jeszcze bardzo dużo...

 • equest profesor
  Stefan

  tak trzymaj, my trzymamy kciuki.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).