Wypowiedzi Klemensa Murańki i Piotra Żyły po sobotnim konkursie

 • 2016-10-01 17:32

Kolejne punkty do klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji Letniego Grand Prix zdobyli także Piotr Żyła i Klemens Murańka. W przypadku tego drugiego, był to zaledwie jeden punkt za 30. miejsce. Lepiej w austriackim Hinzenbach wypadł Piotr Żyła, który nie ukrywał zaskoczenia z powodu tak udanego startu. Wiślanin został sklasyfikowany na 15. miejscu, co jest najlepszym rezultatem tego lata w wykonaniu 29-latka.

Klemens MurańkaKlemens Murańka

Klemens Murańka (30. miejsce):

- Dzisiaj miałem problem z dojazdem. Nie mogłem sobie dojechać, a bez podstawy nie da rady skoczyć daleko. Nie mogłem sobie ustawić aktywnej pozycji. Przebierało mnie w palce, a wjeżdżając w przejście, wycofywałem się w pięty, aby to wyrównać. Nie chciało z tego pchać i wszystko było pod siebie. Oddawałem kiepskie skoki - powiedział zawiedziony 22-latek.

Czy wspomniane błędy da się wyeliminować do niedzieli? - Myślę, że z pewnością jest to do zrobienia. Da się to wszystko wykonać. Uważam, iż jutro będzie lepiej.

Z jakim nastawieniem podopieczny Klemensa Murańki uda się do Klingenthal? - Jest to większa i bardziej przyjemna skocznia. Bez wątpienia lepsza od tej kępy w Hinzenbach.

Piotr Żyła (15. miejsce):

- Nie spodziewałem się dobrego wyniku, bo ostatnio nie skakało mi się fajnie. Ostatnie treningi w Planicy były już nieco lepsze. Tutaj również było coś lepiej. Były to dobre skoki, jedne z lepszych bieżącego lata - ocenia Żyła.

Kilku skoczków wspominało o specyfice obiektu w Górnej Austrii. Jakie zdanie na ten temat ma 15. skoczek sobotniego konkursu? - Maciek z pewnością nie lubi tutaj skakać <śmiech>. W miarę przyzwyczajam i przestawiam się do tej skoczni w Hinzenbach. Na początku jej nie lubiłem, ale aktualnie jest taka w miarę przyzwoita.

Jakie są cele na finałowe zawody LGP 2016? - Żeby skakać i realizować to, co trzeba. Myślę, że powoli zacznie to funkcjonować.

Korespondencja z Hinzenbach, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2509) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Mam nadzieje ze jutro w konkursie Zyla i Muranka beda w TOP20.

 • Stinger profesor

  Kolejnych dwóch skoczków, którzy teoretycznie jak Stoch powinni więcej zyskać w Klingenthal.
  Myślę że ta trójka przynajmniej w teorii lepiej skacze na dużych obiektach aczkolwiek Żyła ciężko będzie miał przebić swój dzisiejszy wynik, który był tak naprawdę dobry, a dodać do tego fakt że był 15, a przed nim było 4 innych Polaków to można się tylko cieszyć.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).