Dawid Kubacki: "Z każdej słabszej zimy wyciągałem wnioski"

 • 2016-10-01 17:55

Po raz pierwszy w tym sezonie na podium zawodów Letniego Grand Prix stanął Dawid Kubacki. 26-letni reprezentant Polski przegrał w austriackim Hinzenbach przegrał tylko ze swoim rodakiem - Maciejem Kotem. Jak członek kadry A ocenia start na skoczni HS 94?

Dawid KubackiDawid Kubacki
Dawid KubackiDawid Kubacki
Dawid KubackiDawid Kubacki

- Ja oceniam ten występ pozytywnie. Przede wszystkim dlatego, że od samego początku realizowałem to, nad czym ostatnio pracowaliśmy. To dało koniec końców dobry rezultat. W piątek drugie miejsce w kwalifikacjach, w zawodach również drugie miejsce, więc poziom jest stabilny - oznajmia Kubacki.

Czy określenie "letniego skoczka", którego użyto m.in. podczas sobotniej konferencji prasowej, irytuje Polaka? - Nie jakoś irytuje, bo ja sobie tego do serca nie biorę. Zdarzały się takie sezony, że latem wychodziło to lepiej niż zimą. Z każdego takiego sezonu czy słabszej zimy wyciągałem wnioski. Jestem przekonany, że teraz jestem lepiej przygotowany niż poprzednio. Nie jest to jakieś super fajne, ale nic sobie z tego nie robię.

Pomimo swojej specyfiki, skocznia w Górnej Austrii odpowiada 26-latkowi? - Jest to moje pierwsze podium w Hinzenbach. Wyniki w poprzednich latach nie były złe, ale jest to pierwsze podium, więc poziom ogólny troszeczkę się dźwiga. To jest pozytywne.

Polski dublet jest czymś szczególnym? - Maciek wygrywa i pokazuje, że tym razem to on jest królem lata. Zgarnia niemal wszystko, co się da. Wpadł w lekką rutynę, ale jest to jak najbardziej cieszące, że na dwóch czołowych miejscach byli Polacy. Oby jak najczęściej powtarzało się to zimą.

Korespondencja z Hinzenbach, Tadeusz Mieczyński.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5394) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor

  Trochę szkoda że "nie pozwolono" Dawidowi Kubackiemu wygrać LGP w poprzednim sezonie kiedy to on brylował tak jak teraz Maciej Kot ale myślę że mimo wszystko płakać nie może że kolega z drużyny wygrywa, a on jest "tylko" drugi w dzisiejszym konkursie.

  W poprzednim roku królem lata (przynajmniej dla Polaków) był Dawid Kubacki (mimo że nie wygrał LGP), a zimą mimo zaliczenia najlepszego sezonu w karierze nie błyszczał i nijak nie przypominało to formy z lata także zobaczymy co po "średnim" lecie ale dobrej końcówce pokaże nam Kubacki w zbliżającym się sezonie zimowym.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).