Koniec letnich zmagań w Pucharze Alp i Pucharze Karpat

 • 2016-10-03 19:54

W ostatnich dniach zakończyły się wszystkie międzynarodowe letnie cykle zawodów w skokach narciarskich. Poza Letnim Grand Prix, Letnim Pucharem Kontynentalnym i letnią częścią FIS Cup, zmagania zakończyli skoczkowie i skoczkinie rywalizujący w Pucharze Karpat i igelitowej części Pucharu Alp (lub jak kto woli w Carpath Cup i Alpen Cup).

Puchar Alp

W tym roku odbyły się tylko cztery konkursy cyklu dla juniorów z krajów alpejskich. W dniach 10-11 września młodzi zawodnicyrywalizowali w Einsiedeln, a w miniony weekend zakończyli zmagania w Hinterzarten. Piątkowy konkurs należał do Słoweńców. Zwyciężył Bor Pavlovcic po skokach na 99 i 103 m. Drugie miejsce zajął Timi Zajc, a trzecie Ziga Jelar. W sobotę najlepszy okazał się reprezentant Austrii Maximilian Shmalnauer, który uzyskał w swoich próbach 101 i 108 m. Drugi był Pavlovcic, a trzeci kolejny z Austriaków, Marcus Rupitsch. Na czele klasyfikacji generalnej po czterech konkursach letniej edycji znalazł się Bor Pavlovcic, który uzbierał 240 punktów, na drugiej pozycji znalazł się Niemiec Felix Hoffman, który wystąpił tylko w Einsiedeln i zajął tam 1 i 2 miejsce, a na trzeciej sobotni zwycięzca, Shmalnauer. Początek zimowych zmagań zaplanowano na 17 i 18 grudnia w Seefeld.

Pełne wyniki piątkowego konkursu

Pełne wyniki sobotniego konkursu

Klasyfikacja generalna Alpen Cup

Dużo bardziej bogaty był w tym roku kalendarz Pucharu Alp pań. Od 7 sierpnia (Klingenthal) do 11 września (Einsideln) rozegrano osiem konkursów. Na czele klasyfikacji letniej edycji plasuje się siostra Richarda Freitaga, Selina, mimo że nie wygrała żadnego konkursu. Uzbierała w swoich występach 527 punktów. Na drugiej pozycji znalazła się mocno niespodziewanie reprezentantka Węgier, Virag Voros, która wygrała cztery konkursy, ale nie wystąpiła w dwóch ostatnich i stąd straciła pozycję liderki. Trzecia jest Austriaczka Lisa Eder. Pierwsze zimowe zawody cyklu zaplanowano w Rastbuechl 17 i 18 grudnia.

Klasyfikacja generalna

Puchar Karpat

Puchar Karpat wprowadzony jako alternatywa dla Pucharu Alp przeznaczony dla młodych skoczków spoza z krajów alpejskich jest do dziś trochę po macoszemu traktowany przez FIS. Międzynarodowa Federacja Narciarska nie prowadzi nawet oficjalnej klasyfikacji generalnej dla zawodów z tego cyklu. Tego lata rozegrano cztery konkursy Pucharu Karpat. Na początku lipca w Szczyrku zwyciężali: Anna Twardosz, Bartosz Czyż, Anna Szpiniewa z Rosji i gość z Japonii, Yuken Iwasa. W ostatni czwartek i piątek skakano w rumuńskim Rasnovie na skoczni HS71. Pierwszego dnia rywalizację mężczyzn wygrał reprezentant gospodarzy, Nicolae Sorin Mitrofan po skokach na 67,5 i 71 m. Wyprzedził swojego rodaka, Stefana Valentina Blegę i Ukraińca, Dmytro Mazurchuka. Konkurs pań wygrała Rumunka Diana Andrea Trambitas uzyskując dwukrotnie odległość 63,5 m. Druga była wice liderka Alpen Cup, Węgierka Virag Voros, a trzecia reprezentantka Łotwy, Sarlote Skele.

W piątek konkurs mężczyzn wygrał Blega (68,5 i 65 m.) przed swoim rodakiem, Alexandru Mihneą Spulberem i reprezentantem Turcji Muhammedem Ali Bedirem. Trambitas ponownie wygrała konkurs pań (66 i 65 m.) wyprzedzając Skele i swoją rodaczkę Alexandrę Carinę Militaru. Na starcie rywalizacji zabrakło reprezentantów i reprezentantek Polski.

Wyniki zawodów w Rasnovie:

Czwartkowy konkurs panów
Piątkowy konkurs panów
Czwartkowy konkurs pań
Piątkowy konkurs pań


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2766) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dejw profesor

  Coś nie działa w linkach z wynikami, ładują się tylko sobotnie.
  W ogóle na stronie FISu są jakieś jaja z tym, najpierw podali rezultaty piątkowe, następnie dzień później nadpisali na nich wyniki drugiego konkursu i do dziś tego nie poprawili. Do tego bez pdfów.

  Co do zawodów, to świetnie zwłaszcza w pierwszym konkursie zaprezentował się Peter. W ciągu całego lata zanotował kilka wartościowych występów, z punktami FC na czele. Z drugiej strony grubo poniżej poziomu z zeszłego roku skaczą drużynowi MŚJ, Sell i Siegel.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).