LMP w Szczyrku: Twardosz ze złotym medalem!

 • 2016-10-07 13:44

Anna Twardosz nieoczekiwania została letnią mistrzynią Polski w skokach narciarskich pań. 15-latka na obiekcie HS 77 w Szczyrku w bezpośredniej walce pokonała Kingę Rajdę i Magdalenę Pałasz, które uzupełniły skład podium piątkowych zawodów. Na starcie pojawiło się piętnaście skoczkiń.

Dla podopiecznej Sławomira Hankusa jest to największy sukces w dotychczasowej przygodzie ze sportem. Były to trzecie w historii Letnie MP kobiet, a Twardosz jest trzecią zdobywczynią złotego medalu. W 2014 roku triumfowała Magdalena Pałasz, natomiast przed rokiem na najwyższy stopień podium wskoczyła Kinga Rajda.

W piątkowe przedpołudnie Anna Twardosz jako jedyna dwukrotnie przekroczyła punkt konstrukcyjny, usytuowany na 70. metrze. Rezultaty przedstawicielki PKS-u Olimpijczyk Gilowice to 70,5 oraz 72,5 metra. Dla tego klubu jest to pierwsze w historii złoto krajowego czempionatu. Srebro padło łupem Kingi Rajdy. Niespełna 16-letnia zawodniczka skoczyła 65,5 metra oraz 72 metry, a w ostatecznym rozrachunku do nowej mistrzyni kraju straciła 9,1 pkt. Na trzeciej pozycji uplasowała się najbardziej doświadczona reprezentantka Polski - Magdalena Pałasz. 21-latka oddała skoki na odległość 64,5 metra oraz 67 metrów. Różnica między nią a Twardosz wyniosła 24,8 pkt.

Nieznacznie, bo o zaledwie 1,7 pkt gorsza od Pałasz okazała się Joanna Szwab. Skoczkini trenująca od tego sezonu poza kadrą narodową, w piątkowych seriach uzyskała kolejno 63 metry oraz 67,5 metra, co dało jej czwartą pozycję. Czołową szóstkę zamknęły Joanna Kil (62,5 metra oraz 68 metrów) i Kamila Karpiel (62 i 65 metrów).

W zawodach udział wzięła rekordowa ilość skoczkiń. Na obiekcie Skalite rywalizowało piętnaście Polek.

WYNIKI KONKURSU:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>


Dominik Formela, źródło: PZN
oglądalność: (8381) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor
  @MrRadzio

  Tak naprawdę ciężko coś powiedzieć o formie naszych zawodniczek ale myślę że to raczej nie Twardosz podniosła formę, a Rajda z nią zjechała.
  Niestety ale zapewne nie ma żadnych postępów i dalej PŚ dla Polek będzie za mocny (nie mówię o punktach ale ogólnie kwalifikacji nie przejdą, a Rajda to mimo wszystko powinna już coś punktować), a i zaczynam się obawiać o PK ponieważ z słabej obsadzie coś Polki znaczą ale w mocnej pewnie i tak będzie krucho.

 • anonim
  -

  @mmm

  Sorki za błąd. Pomyliło mi się przy pisaniu komentrza

 • mmm bywalec

  @Kokos_TV

  Pałasz ją wyprzedziła? Chyba Twardosz.

 • MrRadzio weteran
  -

  Z jednej strony fajnie że Twardosz wygrała. Kolejnym plusem wydaje się to że mamy 4 zawodniczki blisko siebie (Twardosz, Rajda, M. Pałasz i Szwab) a kolejne 2 nie odbiegają za bardzo (Kil i Karpiel). Z drugiej jednak strony to tylko zwiastuje że ŻADNA z naszych skoczniń nie ma szans na Q w PŚ. Ba nawet i w PK mogą być problemy z TOP 30...

 • anonim
  -

  Rajda nie ma formy

  Pałasz ją wyprzedziła, więc nie jest dobrze. Za to trzeba być trochę wyrozumiałym, ponieważ to tylko lato, a po drugie sam trener mówił, że w tym jej wieku z powodu rośnięcia mogą boleć kości.

 • eni początkujący
  Mistrzowski skok

  poniżej punktu konstrukcyjnego ,to nie najlepszy wynik.tylko 6 zawodniczek oddało skoki powyżej 60m /HS 77m/.Muszą panie jeszcze duzo pracowac by punktować w PS.Natomiast napawa optymizmem liczba skoczkiń startujących;może większa rywalizacja sprawi ,że następnych mistrzostwach wyniki będa bardziej satysfakcjonujące .

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).