Kamil Stoch: "Konsekwentnie realizuję swoje cele zadaniowe"

 • 2016-10-08 23:35

Dzisiejszy konkurs rozgrywany w ramach Letnich Mistrzostw Polski przyniósł Kamilowi Stochowi srebrny medal. Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle, dwukrotny mistrz olimpijski musiał uznać wyższość Macieja Kota. Jak zawody ocenia sam zainteresowany?

- Na szczęście pogoda nie była aż taka zła, mogło być gorzej. Popadał lekki deszczyk, ale i tak uważam, że atmosfera była gorąca, bardzo wysoki poziom zawodów, bardzo dalekie skoki. Maciek jest póki co bezkonkurencyjny, skacze tego lata naprawdę super. Jeśli chodzi o mnie, cieszę się, bo udało mi się zrealizować to, co sobie założyłem. Konsekwentnie realizuję więc swoje cele zadaniowe. Uważam, że zima może być interesująca.

Czy wspaniała forma Macieja Kota jest motywacją do jeszcze lepszego skakania? - Oczywiście, że tak. Każdy zawodnik, który skacze tak jak w tym momencie Maciek, inspiruje i motywuje do jeszcze cięższej pracy. Cieszę się, że jest to akurat Polak, bo to pokazuje jaki potencjał drzemie w tej dyscyplinie sportu w naszym kraju i jak się ona u nas rozwija.

W zupełnie nowej roli, do skoków oficjalnie powrócił Adam Małysz. Czy taka osoba jak on jest w kadrze potrzebna? - Jak najbardziej tak. Cieszę się, że Adam jest na tym stanowisku, to najbardziej odpowiednia osoba na to miejsce. Przede wszystkim, nie tak dawno skończył ze skakaniem, więc wie mniej więcej czego trzeba nam jako zawodnikom, czy sztabowi szkoleniowemu do jeszcze lepszej pracy. Swoją osobowością będzie nie tylko nas inspirował, ale wniesie coś dobrego do Polskiego Związku Narciarskiego.

Jaki jest plan treningowy na najbliższy czas? - Wyjeżdżamy we wtorek do Włoch i przygotowujemy się już do startów zimowych.

Srebrny medalista z dzisiejszego dnia, nie stanie na starcie jutrzejszych zawodów. Czy żałuje, że nie weźmie udziału w "drużynówce"? - Pewnie, że chciałbym, żeby ci młodzi zawodnicy skakali już na dużej skoczni, żebyśmy mogli rywalizować w konkursie drużynowym, ale zdaję sobie sprawę, że to wymaga czasu. Przede wszystkim nie chce ich w tym momencie deprymować, ani pospieszać. Mają cieszyć się z tego, co robią i rozwijać swoje umiejętności poprzez trening, zdobywanie doświadczenia. Na Mistrzostwa Polski jeszcze przyjdzie czas. Mam nadzieję, że będzie mi dane wziąć w nich udział z zawodnikami z naszego klubu.

W jakim wieku są najstarsi zawodnicy w klubie? - Ja i Stefan jesteśmy najstarsi [śmiech]. A wśród dzieci najstarszy chłopiec ma 13 lat.

Podczas finału Letniego Grand Prix w Klingenthal, podium wyglądało bardzo podobnie do tego dzisiejszego. O czym to świadczy? - To pokazuje, jaki poziom jest obecnie w polskich skokach. Mam nadzieję, że będzie kontynuowany zimą. Nie chcę nic obiecywać, bo wszyscy wiemy jak te wcześniejsze sezony wyglądały, ale uważam, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Mamy obecnie bardzo mocną drużynę oraz bardzo dobry, o ile nie najlepszy sztab szkoleniowy na świecie.

Korespondencja z Wisły, Tadeusz Mieczyński i Dominik Formela


Natalia Żaczek, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3922) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • neonek18 doświadczony
  miss

  oby tak było w zimę :)

 • anonim
  do neonek18

  popieram cię dokładnie mam takie samo zdanie :)

 • neonek18 doświadczony
  Kamil i Maciek

  Mam takie wrażenie że Kamil będzie brylował zimą a Maciek Kot to taka zasłona ochronna dla Kamila w lato. Zyska na tym i Kamil i Maciek.
  Stoch robi swoje i całe zamieszanie przeniosło się na Maćka. A Maćkowi to wszystko nie przeszkadza. Zobaczycie że Maciek i Stoch nieraz stanął na podium zimowego PŚ :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).